Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem ismerik fel a...

Miért nem ismerik fel a magányos emberek hogy saját hibából azok?

Figyelt kérdés

Csak az itt olvasotokat veszem alapul akkor is egyértelmű a hiba forrása.

Nem fogadják meg a tanácsokat,nem nyitnak emberek felé,nem járnak el sehova,nincs semmi amit élveznek az életben.

Többször olvastam hogyha nyitnak feléjük akkor eltűnnek pár nap után,illetve nagyon lassan reagálnak. De sírni tudnak nagyon.

Akkor hogy is mehetne egy élő kapcsolat bármilyen szinten stb



2021. jún. 14. 08:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Leírni nagyon egyszerű hogy nyiss mások felé, de ezt kivitelezni nem mindenkinek egyszerű. Vannak akik idegenek között is otthonosan érzik magukat, egy idegen társaságba kerülve fél perc alatt a társaság középpontja lesznek, de sok emberben vannak gátlások ha idegenekkel kell beszélni. Az hogy valaki könnyen vagy nehezen nyílik meg, nehezen befolyásolható. Ha azt mondom neked hogy csinálj egy hátra szaltót, nem biztos hogy meg fogod tudni csinálni. Nekem könnyű, de ettől még nem biztos hogy neked is ugyanolyan könnyű. Ha azt mondom hogy márpedig csak a te hibád hogy nem tudod megcsinálni, csak csinálni kell és kész, attól könnyebbé fog válni?
2021. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

#1

"Ha azt mondom neked hogy csinálj egy hátra szaltót, nem biztos hogy meg fogod tudni csinálni."


Elsőre, vagy másodszorra nem is, viszont rengeteg gyakorlás után 100%, hogy sikerül, ha az ember akarja és tesz is érte. Erről csak ennyit.

Mindenki a saját életéért felelős. Ha valaki ennyire se képes, hogy gyakoroljon, tegyen azért, hogy a saját élete jobb legyen, mert azt hiszi, hogy rinyával és panaszkodással elér bármit is, hát téved. Az életben rengeteg dologért meg kell küzdeni, tenni és tenni kell azért, hogy elérjük, amit akarunk. Ha valamiért nem küzdünk, akkor az nem is fontos számunkra.

2021. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Na, pont az ilyen hozzaallasu emberek miatt nehez, mint te.
2021. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Neked nem mindegy? Ne foglalkozz velük, ő életük, te meg éld a magadét.
2021. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról egyet értek abban, hogy nyitni kell az emberek felé.


DE...


Ezt rohadtul nem könnyű kivitelezni annak, akinek nincsenek kialakulva a megfelelő szociális készségei és rossz tapasztalatai vannak. És alapból nagy az esélye, hogy pofára esik az ember, amivel csak még tovább sérül lelkileg.


Az a nehéz, hogy ezt is meg kell tanulni és a tanuláshoz sok pofára esés és gyakorlás kell.


Saját sztorim:

elmentem egyetemen építőtáborba, eleinte azt láttam nyitottak felém, én is úgy éreztem nyitok mások felé. Majd azt vettem észre, hogy "kiszorulok" a körből egyszerűen. Voltak emberek akik keresték a társaságom, mondták jelöljem be őket FB-n meg össze hozhatunk még ilyeneket stb. Aztán bejelöltem őket és nem jelöltek vissza. De csak engem nem, közben azt láttam, hogy a másik 10-20 embert igen.


És sok ilyen megesett velem, hogy igyekeztem nem beleélni magam a dolgokba, a másik kereste a társaságom majd egyik napról másikra szinte szóba sem állt velem és nem értettem soha mi történt.


Ebből alakult ki az, hogy elkezdtem a magam útját járni. Egyedül elmenni mindenfelé. Túrázni, teljesítmény túrázni szoktam. Itt pont az tetszett, hogy össze akadok emberekkel, eldumálunk, de szinte sosem léptem tovább. Pedig látszott, hogy érdeklődnek mások is irántam, de valahogy bennem volt a fentebbiek miatti gát. Mert így megmaradt egy pozitív emléknek az illető.


Aztán azóta sokkal nyitottabb vagyok, könnyebben leállok beszélni, mások is velem. De ehhez kellett olyan 1-2 év.


És valahol pont ezért jó a teljesítménytúrázás erre, mert ha látom, hogy valaki nem vevő rám, vagy én nem vagyok rá vevő akkor le lehet maradni, lehet külön menni.


De tény, ehhez az kell, hogy találkozzon az ember sok 100 másik emberrel és kell a közös érdeklődés, közös terület amin el lehet indulni. Aztán vagy bejön vagy nem.

2021. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok csalódás után nagyon nehéz újra nyitni. Nem mindenkinek jut csupa jó az életnek csúfolt szarkupacból.
2021. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

#6


"A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen, undok hely. És bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek, ha hagyod, és soha nem engednek felállni. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet. De nem az számít, mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni! Ha tudod, hogy mit érsz, menj, és küzdj meg azért, ami jár, és közben viseld el a pofonokat! Ne mutogass másra! Ne mondd, hogy nem te vagy a hibás, hanem ő, vagy ő, vagy akárki! Ez gyáva duma."

Rocky Balboa film

2021. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha el kell találnom egy konkrét, meghatározott helyre ELÉG NYITOTTAN kérdezősködök, hogy ki mennyire ismerős az adott környéken.


Egyáltalán nem sérültek a szociális képességeim -illetve az régen volt már - nagyon nyitott vagyok, DE NEM MINDENÁRON TOLAKODÓ!


Nem, nem ez az oka az egyedüllétemnek. Számomra is érthetetlen, hogy miért nem vettek fel pl. apácának, amikor már kicsúsztam eléggé az időből.

2021. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sok barátom volt. De elkezdtek kiközösíteni, majd verni, kínozni, molesztálni, emiatt bezárkóztam, nem barátkoztam senkivel és nem is beszéltem csak a családommal. Elköltöztem később, újra elkezdtem bízni az emberekben nyitni feléjük. Egy éjjel az egyik "barátom" félholtra vert, a többi meg rajtam nevetett és senki nem állt mellém. Ismét nagyon bezárkóztam. Azóta csak felületes kapcsolatokat alakítok ki, nem kötődök senkihez a családomon kívül. Ha vkivel szorosabb a kapcsolatom akkor eltűnök az életéből, mert félek a rossz tapasztalataim miatt, emiatt rengeteget is költözök (a tavalyi évben pl. ötször).

Elhiszem hogy az én hibám, hogy magányos vagyok, de én emiatt nem szoktam rinyálni, én döntésem mivel nem akarom átélni újra milyenek a " barátok". Azért írtam le a sztorimat, hogy lásd nem csak szégyenlőség lehet az ok arra, hogy vki magányos.

2021. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. elég komolyan nyitottam az emberek felé. Eredmény: én megkedveltem őket, azt hittem, hogy barátok vagyunk, aztán mikor az iskola vagy a munka már nem kötött össze minket, egyből elfelejtettek, de igazából már előtte is csak akkor kerestek ők, ha valamilyen segítségre volt szükségük. Szóval én lettem a lelki szemetesük, meg a lúzer haverjuk, aki ugrik, ha beadandóban vagy költözésben kell segíteni. Akit, ha már nincs rá szükség, nyugodtan el lehet felejteni. Szóval csupa rossz tapasztalatom van.
2021. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!