Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezek alapján nem csak szorongó...

Ezek alapján nem csak szorongó vagyok hanem antiszociális is?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődik hogy soha nem volt normális szociális életem, nincsenek barátaim, se haverjaim akikkel el tudnék menni ide-oda, mindig a szüleimmel vagy a nagy mamámmal szoktam elmenni leggyakrabban boltokba, és általános iskolában is ki voltam közösítve (már ezek előtt sem voltam valami társasági lény, de ez még jobban rátett egy lapáttal). Szóval. Emiatt ugye sosem mertem nyitni vagy kezdeményezni mások felé élőben, csak interneten tudok gond nélkül ismerkedni vagy barátkozni emberekkel de ez ugye nem olyan mintha élőben elmennel a haveroddal beülni valahova és beszélgetni. Akkor is szorongok, hogyha apukámmal elmegyek billiárdozni, mert sokszor jönnek oda velem hasonló korú tinik játszani és olyankor teljesen leblokkolok. A lábaim a földbe gyökereznek, kényelmetlenül érzem magam és azt hiszem engem figyelnek, ha egyikük odaszol valamit egy másiknak vagy röhögnek egyből azt hiszem én vagyok a téma, és nem tudok odafigyelni, rosszul játszok. Valamikor azonban sikerül ellazulnom és leszarni mindent és csak a játékkal foglalkozni. De már önmagában az is rossz érzés ha az utcán szembejön velünk egy csapat tinédzser, én meg ott baktatok anyával és a nagymamával. De ez mostanság egyre inkább idegesít mint hogy lelomboz, legszívesebben minden tinedzsernek bemutatnák aki szembe jön velünk (ezt képzeletben meg is teszem). De ha van valami amit eddig nem csak beképzeltem az a mai eset. Szokásosan kezdődött: sétáltam az anyukámmal meg a nagymamámmal az utcán, szembe jön velünk egy csapat tinédzser, nagyrészt fiúk, meg egy lány is. Aztán a lány egyszer csak fel nevetett, halkan mondott valamit a fiúknak ők megfordultak, pár másodpercig néztek, aztán vissza fordultak. Ezután bemutattam nekik. Már az sem érdekel ha látták. Ugynezki amúgyis meg van a véleményük rólam az embereknek, így ismeretlenül is, akár tényleg be is mutathatnák minden kamasznak aki előttünk megy el úgyse valtoztatna semmin. De nem fogok mert a jólneveltseg meg az hogy nem akarok rossz ember lenni visszatart. A feszültséget is azokon vezetem le akik nem érdemlik meg. Már nem izgat az se, hogy a középiskola milyen lesz, nem fűzök hozzá sok reményt, úgyis ott is az lesz mint általánosban, hogy egész nap egyedül ülök majd és senkihez nem szólok. De nem baj már megszoktam.

2021. júl. 10. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Antiszociális nem vagy az egy teljesen más kategória. De ezzel a szorongással érdemes szakemberhez fordulni, mert ezt valahogy le kell győzd, hogy ennyire félsz mindentől.
2021. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ez csak rosszabb lesz ha kikerülsz a nagybetűs életbe. Még most kérj segítséget.
2021. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Potenciális iskolai lövöldöző
2021. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia! Először is inkább erősen introvertált vagy és emellett szorongó.


Az előbbi az teljesen normális, mindenki más-más személyiségtípust örököl. Az hogy valski introvertált, az olyan alap dolog, minthogy milyen nemű vagy.


A szorongásokra viszont hacsak mezei választ akarsz kapni, akkor arra következtetek, hogy párszor megkaptad már, hogy "milyen csöndes vagy" / "miért vagy olyan zárkózott". Ilyesmi helyzetnek is meg kell érteni a jó oldalát, lehet egy társaságközpontú (extrovertált) ember így próbált közeledni feléd. Ettől függetlenül teljes mértékben megértelek, hogy már idegesít, hogy különcnek tartanak. Sőt, már rögeszméddé vált.


Szerintem a gondolkodásmódon lehetne változtatni. Vagyis a mérleg a pozitív érzelmi töltetek felé billenjen. Légy hálás apró dolgokért, pl. kisállattal való játék/séta akár állatmenhelyen, ha nincs neked otthon; facebookon vannak csopik kifejezetten szorongással küzdő embereknek; sétálj a természetben; nézz sorozatok, rengeteg lebilincselő van; nevess minél többet egy nap, erre én pl zsozé atya videóit ajánlom; a sport is jó, de csak abban az esetben, ha van célod és motivált vagy és hallgasd a kedvenc zenéidet.


És az emberek miatt ne aggódj, egyrészt úgy fejlődsz az asszertív (erőszak mentes/érzelem érvényesítő) kommunikációban, hogy minél többet belehelyezed magad olyan helyzetekbe, ahol emberekkel beszélsz, és a félelmeidet leküzdheted. Így a szorongásaid is kiapadnak.


Esetleg, ha a szorongásod idegesítővé válik, akkor gyógyszert (pl xanax) is lehet szedni. De azt ugye csak orvos/pszichiáter írhat fel. De persze ők épkézláb megoldásokat is tudnak adni.


Remélem idővel jobb lesz minden neked. És ne add fel soha!

2021. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!