Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedülállók, ti home office,...

Egyedülállók, ti home office, távoktatás és bezártság, stb alatt hogy kezeltétek/kezelitek az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy sokan mondják, mennyire szeretik a home officet, viszont ezeknek az embereknek legtöbbször van párjuk, akik hazajönnek a nap végén, vagy együtt is vannak otthon napközben, van kivel beszélgetni, programokat csinálni. Én egyetemista vagyok, már a 3. félévemet csináltam otthon online, és amikor először volt távoktatás, engem az annyira megviselt, hogy majdnem depressziós lettem. Vannak barátaim, de ők se értek rá mindennap, így heti egyszer mondjuk ki tudtam mozdulni, mert nem volt párom, akivel legyek, így volt, hogy napokon keresztül egyedül voltam otthon és ki se mozdultam. Ami még segítség volt, hogy a családom ott volt legalább, akikkel a nap végén tudtam beszélgetni. Aztán közben lett párom, és rájöttem, hogy nem is olyan rossz ez a távoktatás, ha van valakivel azon kívül időt tölteni, mert akkor megvan a napi szocializáció. Azóta egyébként megint szingli vagyok, lett egy macskám, akivel elvagyok napközben, de azért elég távol állok attól, hogy szeressem ezt az oktatási formát. Most tényleg kifejezetten csak azok véleménye érdekel, akiknek nincs párkapcsolatuk.

2021. júl. 21. 07:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a lepontozást. Nekem novemberig be kellett járnom. Utána pár hónapig volt az, hogy heti 2 nap home office lett engedélyezve, aztán amikor jött a nagy zárás országosan, akkor engedélyeztek teljes home officet, ez kb. 2 hónap volt, de 2 hetente döntöttek, hogy a következő 2 hétben mi lesz, aztán amint a nagy zárás megszűnt, visszarendeltek mindenkit.

Én jól elvoltam otthon, napi 1,5-2 óra utazást spóroltam, volt időm rendesen aludni, rendesen reggelizni. Kirándulni tudtam, azt nem befolyásolta. Bulizni meg nem szeretek.

2021. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én szeretek egyedül lenni. Ha engednék minden nap a home office-t, biztos azt választanám, és csak a boltba mozdulnék ki, meg néha sétálni. Azon kívül nincs nagyon szükségem rá, hogy elhagyjam a lakást. Otthon a legkényelmesebb! :)
2021. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Attól hogy nincs párod, még nem törvényszerű, hogy ne is mozdulj ki egész nap. Menj ki sétálni, biciklizni, sportolni, stb, meglátod ezek mennyire feltöltenek. Őszintén, én nem értem azokat az embereket, akik a home office, távoktatás miatt már ki se teszik a lábukat otthonról. Levegőzni, természetbe menni akkor is ki lehet, ugyanugy egyedül is, nem kötelező otthon szenvedni egész nap.
2021. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%
13 Nem kötelező, de az sem törvényszerű, hogy mindenki jól érzi magát attól, hogy elmegy sétálni, biciklizni, sportolni, levegőzni stb.. Attól, hogy téged ez feltölt, te ezt szereted és neked ez jó, attól nem biztos, hogy másnak is elég és másnak is erre van szüksége.
2021. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14: előző vagyok, nagyon kevés embertől hallottam, hogy a szabad levegőn való mozgás ne töltötte volna fel. Javaslom neked is, hogy próbáld ki, ha még nem tetted.
2021. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megtettem, köszi. Jól esni jól esett, de nem pótolja azt, amire igazán szükségem lett volna egyedülállóként otthonra bezárva.
2021. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!