Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mennyire baj, ha...

Szerintetek mennyire baj, ha egy nő a harmincas évei közepén még szingli?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok, volt pár szerelmi kudarcom az utóbbi években, mert a saját önbizalomhiányom miatt rendre olyan pasikat választottam, akik vagy nem tartós kapcsolatot akartak, vagy csak kihasználtak. Nem vagyok erre büszke persze, mert ha kicsit okosabb lettem volna,és dolgozom magamon anno, már lenne férjem és kisbabám, viszont kezdem azt érezni, valamiféle presztizs lett egy nőnél, hogy ha a harmincas éveiben már elkelt, gyereke van, stb.

Fél éve komoly munkába kezdtem önmagam kapcsán, terápiára kezdtem járni, igyekszem minél többet sportolni, eljárni a barátaimmal, amennyire lehet, élni az életem, most szeretném például a karrierem is kicsit fellendíteni. Sajnos azonban egyre többször azt érzem, hogy már "kiöregedtem", és a korombeli pasik vagy már elkeltek, vagy a másik véglet, hogy inkább a húszas éveikben járó lányokat kedvelik, mert rendszerint arra lyukadunk ki ismerkedéskor, hogy "huh te biztos a korod miatt 1-2 éven belül már megállapodnál".

Sajnos az is előfordult, hogy az adott srác,akivel randiztam, már 38-9 éves volt, és inkább egy jóval fiatalabb lányt választott helyettem.

Emiatt túl sokszor érzem, hogy tényleg a húszas lányokkal szemben semmi esélyem, pedig egyetemet végzett, humoros, intelligens nő vagyok, igényes vagyok, odafigyelek magamra, és őszintén mondom, nem a herceget várom fehér lovon, vagy hogy bárki megmentsen, nem valami angyalarcú hollywoody-t színészreinkarnációt keresek, sosem voltam ez a karakter.


Valóban szeretnék kisbabát idővel, valóban öröm lenne megházasodni,de nem ez az első gondolatom, mikor megismerek valakit.

Másrészről azt is most már túl sok helyről kapom meg, hogy kicsúszok az időből, már meg kellett volna házasodni, és a barátaim közül is már mindenki elkelt, házasodik, babát tervez, lakást vesz, ilyesmik. Ezek a dolgok, bár igyekszem őket nem magamra venni, mégis nyomasztanak, mert azt sugallják, tényleg mintha elkéstem volna. Persze ha visszareagálok azokra a megjegyzésekre, amik bántóak, legyen az családtag vagy ismerős, a válasz nyilván az, hogy "áh csak azért érzed így, mert meg vagy keseredve", vagy összehasonlítanak Bridget Jones-szal és viccet csinálnak ebből.


De szégyellnem kéne magam, amiért még "nem keltem el"? Ekkora nagy baj, ha egy nő a harmincas évei közepén még nem állapodott meg? Mondjuk férjhez mehettem volna 18 évesen, elválok most, és akkor kezdhetem előről, az miért jobb?


Miért nem normalizáljuk végre, hogy tök oké 35-6 évesen házasodni és mondjuk 40 évesen vállalni az első babát?


Ami még pluszban nyomaszt, amikor olyan kezdetű cikkeket látok, hogy " az 52 éves Jennifer Lopez ennyire szexi" vagy "43 évesen szült Eva Longoria" vagy "ez a modell ennyire dögös 40 évesen". Miért? Egy nő szavatossága a 3. x után lejárt, vagy mit kéne gondoljak?

Mit gondoltok erről?


Köszi mindenkinek a választ előre is!



2021. júl. 26. 21:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
34 évesen még előtted az élet.
2021. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%

Na de majd most!


Mindjárt kapod a sok privit a lovagoktól!

2021. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Hahaha, 2. nem gondolnám, hogy a gyakorikerdesek.hu lesz a válasz a szingliségre... :D

2021. júl. 26. 21:16
 4/32 anonim ***** válasza:
51%
Hat sajnosbez van, amig fiatalon valogattok, mert ezrrt nem jo, azert nem jo.... Es addig kiserleteztek amig vegul majd bekell erni azzal akit eddig meg valaszra se meltattaok, vagy marad a tovabbi valogatas, es kifogasok, hogy az a gond, hogy biztos gyereket akarsz....
2021. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ne legyél mostmár annyira válogatós. Neked nőként mindig könnyebb párt találni,- ha valóban nem a szívtiprók érdekelnek,- mint pl nekem 40-es szingli pasiként, akinek kapcsolata se volt.
2021. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
4-es írom, a kérdésemben, hogy sajnos nem "válogattam" elég jól, mert több kudarcom volt. :)
2021. júl. 26. 21:23
 7/32 anonim ***** válasza:
21%
Innentől már repülnek az évek, még ma is igaz az, hogy minél idősebb vagy, annál rizikósabb a gyermekvállalás. Nem kelett volna annyit válogatni, gondolom senki nem volt elég jó.
2021. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
24%
Hat meg elkezdhetsz realisan valogatni, exem is talalt egy kutyat," akinek"szulhetet egy gyereket, elhagyta, es most vigan el a gyerekkel egymagaba, kapja az apjatol az ellatast, es minden szuper!
2021. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
U. I. 40 evesen szult!
2021. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Jajistenem, ugorjunk már erről a "biztos válogattál" dologról, mikor írom a kérdésemben, hogy voltak kapcsolataim,csak éppen nem jól sültek el... :) Mit jelent a válogatás egyébként? Csak mert a kétkedőket megnyugtatom, tényleg nem valami szívtiprót kerestem soha. Pont ebből fakad a kérdés, most akkor elkezdjük a szingli harmincas nőket megkövezni, hogy "biztos hogy válogatott","biztos elzavarta,aki járni akart vele", "senki nem volt elég jó neki"?
2021. júl. 26. 21:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!