Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy visszahúzódó,félénk...

Egy visszahúzódó,félénk embert miért kell kiszolgáltatottá tenni?Miért kell sarokba szorítani?

Figyelt kérdés
Vannak csöndes,visszahúzódó,gyenge jellemű emberek akik nem nagyon tudnak kiállni magukért.Miért kell őket kihasználni,kiszolgáltatottá tenni,zsarolni?Hogy alkalmazkodjon,különben egyedül fog megöregedni?Vagy munka nélkül marad és nem lesz pénze?

2021. júl. 26. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom milyen környezetben mozogsz, de ezt az iskolában szokták csinálni, később még ott ahol primitív közeg van.

Az egyedül megöregedésnek ehhez nincs köze. Ha talál magának normális társat és munkahelyet ott valószínű már nem lesz ilyen.

2021. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én például sarokba vagyok szorítva.A munkahelyen azt mondják,ha nem tetszik el lehet menni,a pszichológusom azt mondja,ha nem működök együtt vele egyedül maradok.Sakkban vagyok tartva.
2021. júl. 26. 22:35
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Mi nem tetszik a munkahelyeden?
2021. júl. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha meg nem akarsz gyógyulni akkor a doki ezt látja és nem fog foglalkozni veled mert nincs értelme. Ezért kell együttműködnöd vele. Gyógyulni akarsz vagy sem (bármi legyen is az) ?
2021. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 hogy nem fizetik ki a túlórákat és szabadnapba se adják ki.A pszichológusnál meg az nem tetszik,hogy mintha az ő kezében lenne a sorsom.Vagy azt csinálom amit mond,vagy egyedül maradok.
2021. júl. 26. 22:43
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem tudod a választ. A munkahelyed azert teszi ezt meg mert senki sem mond ellent. Keress másikat azután vidd el a munkaügyi bíróságra a dolgot. Nem tudom mi a menete, ennek nézz utána. És nem, nem minden hely csinálja ezt.

A pszichológushoz nem tudok mint mondani, de a "Vagy azt csinálom amit mond,vagy egyedül maradok." dolgot nem tudom higy értelmezni. "alkalmazkodjon,különben egyedül fog megöregedni" ennek már több értelme van. Gyanítom nem véletlenül jársz hozzá. Gondoltál arra higy egy kicsit hallgass rá?

2021. júl. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem vagyok szabad.Mindig jelenésem van a munkahelyen is,meg a pszichológusnál is.Mintha a kezükben lennék,tőlük függne hogy nyerek vagy elbukok.A kezükben van a sorsom.
2021. júl. 27. 00:12
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek én is ilyen embereket a családomból, akik sosem ártanak senkinek, mindig próbálnak segíteni és megcsinálnak mindent, mégis nem értékelik, hanem inkább kizsákmányolják őket, és megalázóan beszélnek velük. Ez a viselkedés igazából nem is csak embereknél tapasztalható, bármilyen társulásnál, ahol kialakul egy hiearchia.

Az viszont kifejezetten rosszul hangzik, ha a pszichológusodban is ezt látod. Történt valami korábban, ami miatt félénk lettél és nem sikerült leküzdeni?

2021. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bevett terápiás szokás (bár inkább családterápiás), hogyha a pszichológus úgy érzi, nem haladnak semerre, akkor megpróbálja kiugrasztani a klienst a komfortzónájából. Miért mentél pszichológushoz, mi volt a célod vele?
2021. júl. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Őnsajnálattal nem fogsz semmire se jutni.
2021. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!