Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tehetném elviselhetőbbé...

Hogyan tehetném elviselhetőbbé a magányt?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok és sehogyan sem megy a barátkozás. Hiába próbálok ismerkedni új emberekkel, egész egyszerűen senki nem marad meg mellettem, ha én nem keresem őket, akkor konkrétan teljes magányban telnek a mindennapjaim.

Az önbizalmam a béka feneke alatt, állandóan szorongok és erre jön még rá a szociális fóbiám, ami konkrétan lehetetlenné teszi számomra a normális emberi kommunikációt. Nem tudok viccelődni, folyamatosan azon kattog az agyam, hogy mit mondjak és egyszerűen rettegek attól, hogy valami olyat teszek ami miatt később nem állnak velem szóba az újonnan megismert ismerősök. És tulajdonképpen így is történik minden egyes alkalommal, mindenki elkopik mellőlem, vagy már az elején ignorálnak teljes egészében.

Konkrétan nem akarok élni, nem látom semmi értelmét. Minden új nap csak a sikertelenségemre és lúzerségemre emlékeztet és félek, nem bírom tovább sokáig.

Még azt a végéhez hozzátenném, hogy szorongásos depresszióval járok pszichiáterhez es pszichológushoz, de egyszerűen semmi változást nem érzékelek, hiába a gyógyszeres kezelés és a terápia.

Esetleg van itt valaki, aki ki tudott lábalni ehhez hasonló helyzetből? Ha igen, hogyan sikerült?



2021. aug. 23. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szokták mondani, hogy add magad, és akkor gond nem lesz. HA tulgörcsölöd azt, hogy másoknak meg akarsz felelni, és esetleg mégis megkedvelnek, akkor nem téged kedvelnek meg, hanem azt, akinek mutatod magad.

Nem jó az italhoz se fordulni, de esetleg ha olyan társaságba mész, akkor igyál egy keveset, hogy könnyebben feloldódj (ne tul sokat, mert akkor meg lehet, hogy ellentétes lesz a hatás)

2021. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az idő hozta meg, hogy lettek barátaim gyógyszeres kezelés mellett. Sok mindenen keresztül mentem így bátrabb lettem némileg, de én se sokkal sajnos. :S ezek a gyógyszerek szart se érnek. Rosszabbul van tőlük az ember
2021. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet a bajod, hogy nem hozzád való emberekkel próbálsz kapcsolatot létesíteni. A "normális" emberekkel általában nekem se nagyon megy a beszélgetés, mindig deviáns, fura, valamilyen értelemben szokatlan emberekkel barátkoztam, velük sosem okozott gátlásokat a bkommunikáció, totál nem zavarta őket, hogy én is más vagyok.
2021. aug. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lany vagy vagy fiu?
2021. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahogy leírod úgy tűnik hogy nagyon túlstresszeled az egészet. Szerintem próbálj meg egy kicsit lazább lenni. Tudom, nem könnyű, de lehet hogyha valakivel beszélsz és stresszelsz, gondolkodsz azon hogy mit mondj, azt ő is érzi és lehet hogy ezért nem élvezi a társaságod.Talán épp ez az amivel elrontod, hogy túlságosan odafigyelsz arra, nehogy elrontsd. Az önbizalom pedig fontos, attól még mert nem megy a barátkozás, még nem vagy sikertelen lúzer!! Viszont ha te annak látod magad, mások is annak látnak! Én is azt tudom mondani hogy add önmagad és ne gondold túl. Magányra pedig mindenkinek szüksége van. Fogadd el a saját társaságodat, egyedül is sokmindent tudsz csinálni és azt élvezni :)
2021. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!