Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Köztetek van olyan akinek a...

Köztetek van olyan akinek a fiatal iskolás időszaka volt élete eddig legrosszabb időszaka?

Figyelt kérdés

Akár általános, akár középiskola, de még egyetem is belefér.


Nekem a 7-20 év körüli volt a legrosszabb. De azt mondhatnám, hogy inkább 3-26 (most vagyok 28). Már az óvodában csúfoltak, emiatt látássérült maradtam, általánosban is lelkileg abuzáltak, középiskolában pedig kiközösítettek (pedig lányok nem is voltak, az lett volna még csak a lelkileg trauma, ha még ők is belém rúgnak). Egyetemen nyilván nem vettem részt a bulikban, mert oda se illettem bele. 6 évig szenvedtem a BSc-ért és a legnagyobb időpocsékolás volt életemben.



2021. aug. 26. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!


Emiatt lettem szociális fóbiás.


29F

2021. aug. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem általánosban nagyon sok barátom volt, majd történt velem egy lelki trauma, ami megváltoztatta a személyiségemet és egy viszonylag visszafogottabb lettem, a társaságokban nem tudtam kibontakozni. Gimibe egy másik városba jártam, ahol én voltam a fekete bárány, mindenki utált, kibeszélt, kinevetett. Az motivált, hogy egyre jobban teljesítettem a tanulás terén, ugyanakkor ez a kinézetem rovására ment. Egyedül engem vettek fel orvosira az osztályból, ma pedig nekem van az akkori csoportból a legjobb karrierem. Tehát az akkori szürke kisegérből én vagyok az, aki vitte valamire. Ma már átlag felettinek tekintem magamat külsőleg is, illetve minden téren rengeteget fejlődtem. 21 L
2021. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Én 31 éves nő vagyok, de szinte az összes iskolában szarul éreztem magam, ahová jártam. Az általános iskola még elment, de utána két középiskolába jártam, majd egyetemre, egyetem után részt vettem egy munkaügyis OKJs képzésen (itt mondjuk jól éreztem magam), majd később dolgozni kezdtem, és közben egy másik OKJs tanfolyamot is elvégeztem. Több mint hét éve dolgozom ugyanott. Szóval leszámítva az általános iskolát és a munkaügyis tanfolyamot, mindenhol máshol rossz volt. A munkahelyemen is. Viszont az utóbbi időkben elég sokat változott a személyiségem, ezáltal a külsőm is, most értem el odáig, hogy jól nézek ki, és gyakran szépnek is tartom magam. Illetve munkahelyemen sem annyira vészes már a helyzet, de inkább csak semleges. A történtek miatt munkahelyet is félek váltani, mert úgyis sz*r lesz mindenhol 😀 Barátaim nincsenek,csak a párom van. De olyan érzésem van, mintha egész életemben rossz emberek vettek volna körül. Vajon létezik ilyen?
2021. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első 18 évem konkrétan szar volt.

A 18-27-ig igazából csak eltelt.


27-23 között nekiálltam dolgozni munkában is magamon is és azt mondom, hogy 5 év alatt elértem egy átlagoan boldog ember szintjét.


Fiatalon volt minden, szegénység, munkanélküli, alkoholista szülő, nélkülözés. Külső és belső miatti kiközösítés. Egyetemen már legalább a társaságom megtaláltam, de nem érzem, hogy jó szakot választottam, be sem fejeztem.


Ellenben a szüleim és minden korábbi retkes proli ismerősöm által gyűlölt "nagybetűs életben" tök jól elvagyok. A magam ura vagyok, van lakásom, most újítom aztán költözöm, van munkám, tudásom, hobbim, barátaim. Nem tökéletes az életem, de messze van a rossztól.

2021. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"De olyan érzésem van, mintha egész életemben rossz emberek vettek volna körül. Vajon létezik ilyen?"


Amúgy én is ezt érzem, hogy nem velem volt a baj, csak végig egy szar közegben voltam. Felnőttként megválogathatom, kikkel vagyok és ezáltal sokkal boldogabb az életem is.

2021. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Állami gondozásban nőttem fel, szóval a gyerekkorom ,úgy 14-16éves koromig elég tré volt.
2021. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
4-es , hogy van saját lakásod, ha munkanélküli is voltál? Én öt éve 300 ezer fölött keresek, de egymillióm sincs félre téve. Talán lenne, ha semmilyen szórakozásra nem költenék sosem, de még igyis alig járok el bárhová...
2021. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülőm volt munkanélküli, nem én.


2016-ban kezdtem dolgozni, 300 ezres fizetésel.

Most 500 ezret kapok. 5 év össze gyűjtöttem az önrészt, cserébe sokáig csak szobát béreltem 40-50 ezrekért, 1 éve vagyok önálló albérletben.


Most vettem teljesen felújítandó lakást hitellel, maradt valamennyim a felújításra ami elég az alapokra és arra, hogy beköltözzek.


És mellette amennyire kellett életem az életem, nem csak a spórolásból állt az eddigi 5 év.

2021. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokáig azt hittem, hogy igen, de ahogy öregszem úgy durvulnak a dolgok. Az idei évem túl tesz mindenen, előre félek a következő évektől.
2021. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is az volt a legrosszabb időszakom.

Mindig különc gyerek voltam, nem barátkoztam senkivel, és megvédeni se tudtam magam, emiatt mindig céltáblája voltam fiúknak, lányoknak. Amiket adott az iskolában eltöltött 12+1 év:

-Szociális fóbia

-Pánikbetegség, depresszió.

-Zárkózottság

-Bizonytalanság más emberekkel

-Mivel lányok is bullyztak, így a párkapcsolatnak is lőttek.

Nem tanultam tovább, most elég alja munkát végzek, mert csak egy érettségim van, de már beletörődtem. Nincs motivációm, amivel feljebb léphetnék. A gyerekek a leggonoszabbak.

2021. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!