Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rajtam kívül van, aki nem ad...

Rajtam kívül van, aki nem ad és kap ajándékot senkinek és senkitől? Vagy csak mert illik?

Figyelt kérdés

Szülinap, névnap, karácsony...

Nyilván nem a tárgyak a legfontosabbak, hanem most ezzel próbálom mérhetővé tenni.

Azt is hozzáteheted, ha gondolod, hogy hogy éled meg.



2021. szept. 15. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én utálok ajándékot adni és kapni. Szívesen megveszem őket, szeretek közben a másikra gondolni és foglalkozni a dologgal, de átadni vagy átvenni utálom. Számomra ez nagyon kínos.

A szülinapokkal, névnapokkal és évfordulókkal az a baj, hogy nem tudom megjegyezni őket, naptár ide vagy oda.

A férjemmel például megegyeztünk már a legelején, hogy semmi hasonló ajándékozásba nem fogunk. Így kihagyunk mindent még a karácsonyt is és csak akkor adunk egymásnak ajándékot, amikor kedvünk van hozzá vagy találunk valami olyat, amit szívesen adunk. És azt sem adjuk át csak letesszük a másik cuccai közé és szólunk neki, hogy "figyelj odatettem valamit".

Én személy szerint az együttöltött időt többre értékelem. Ezt például a párommal vagy a barátaimmal könnyedén meg tudtam beszélni, de a családom többi része képtelen elfogadni. Minden alkalommal hőbörgés van, amikor én mást kérek meg, hogy adja át az ajándékomat vagy nem tudok katarktikus örömben kitörni egy ajándék miatt. Engem szimplán feszéjez a helyzet.

Úgy gondolom, hogy az ember olyan közegben mozogjon, ahol jól érzi magát, szóval szerintem nyugodtan beszélj a problémádról és a gondolataidról a hozzád közelállóknak. Arra viszont szerintem figyelj, hogy senkit se sérts meg és tartsd be az etikettet, tehát ha kapsz akkor adj is.

Ha az ajándék vásárlással van gondod, hogy tárgy meg minden, akkor ne feledd, hogy élményt is lehet ajándékozni. :-)

2021. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!