Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hajléktalanok védtelenek?

Hajléktalanok védtelenek?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz hogy sok hajléktalan azért sem tud előrébb jutni anyagilag, mert sokan kihasználják és kirabolják őket mert védtelenek? Vagy közel sem annyira védtelenek mint hinném?

2021. szept. 30. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én rengeteggel beszélgettem, egy ideig velük foglalkoztam. 10ből 8 kerek perec megmondta, hogy szarik mindenre, utál dolgozni, nem is akart soha, nem akar semmit, csak a piát. Nem akar semmit, nem szeretne semmi változást. A maradék egy pedig elmondta, hogy jobban keres koldulásból mint a minimálbér, tehát nem akar dolgozni menni, az utolsó pedig változtatni akar, és ezek mind tudnak is.
2021. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Még fedél sincs a fejük felett. Mint társadalmi réteg elvileg eléggé kiszolgáltatottak.

Sajnos nem nagyon szoktam törődni velük. :( Néha néha...


28/F

2021. szept. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy félénkek? Vagy bele kötnek az mberbe?
2021. szept. 30. 22:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Varosi csovesek csak a linkek, de akik szallora jarnak, vagy az erdoben epitenek maguknak bungit, ok csak szerencsetlen sorsu emberek.
2021. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Valljuk be, van egy csomó "felesleges" ember, akik a társadalom élősködői.


Csak sokuk nem kerül az utcára, mert valamilyen úton-módon eltartják őket. Szülők, gyerekeik, ismerőseik, párjuk.


Belegondolok a saját apám szerencséje az volt, hogy anyám sosem mert lépni és inkább élt terrorban egy alkoholista mellett 2 gyerekkel. Ha elválnak, és megy a feje felől a ház, akkor meg élősködött volna a nagyszüleimen. Sajnos sok ilyen is van... túl sok...

2021. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismerősöm üzemeltet egy szállót, ő mondta, hogy a többségük eleve alkoholista volt, ezért lett hajléktalan. Próbálnak mindenkin segíteni, de 99%-án nem lehet, mert nem is akarnak kitörni ebből.
2021. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem akarunk kitörni, mert nincs hová, és miért. Most egy alkesz hogy szokik le a piáról? Hát elvonóra kéne menni. De pl én aki magamnak való vagyok, tuti nem fogok bemenni egy éves elvonóra. Mert utána mi lesz? Menjek a gyárba 3 műszakba havi 200 ezerér. Csak az albérletek 100 ezrek. Egy gyenge fizetésből tehát nem igazán lehet egyedül megélni. Aztán egy ilyen életben nem is lennének boldogak sokan. Hol van innen a ház, párkapcsolat, család, kocsi, stb. Ezek elérhetetlenek, vagy legalább sok-sok év kemény munkájába kerülne a 0-áról indulva bárkinek is. És addig a 4-5 vagy 10 évig szenvedjen az ember? Inkább elmenekülünk a valóság elől. Berúgunk amikor csak tudunk. Egyszerűen túl nehéz az élet, annak aki rossz úton indult el. Később pedig még nehezebb lenne helyre hozni a dolgokat. Egyszerűbb inni, inni, és még többet inni. Közben várni hogy egyszer csak vége lesz...
2021. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a hajléktalanokból sokféle van. Ugyanúgy mint normális ember. Nem lehet egy kalap alá venni a dolgokat. Miden esetre jobban ki vannak szolgáltatva. Sokan lehúzzák őket. Van hogy kevesebbet is fizetenek egy adott munkáért, mert tudják hogy az illető kénytelen elfogadni. (Igaz én falun lakom.)
2021. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ne menj gyárba. Maradj alkoholista csöves. Mindenki úgy szúrja el a saját életét, ahogy akarja. Csak akkor ne várj sajnálatot!


Nem mellesleg sok gyárnál van lakhatási lehetőség ha ott dolgozol.

2021. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Segítségre szoruló emberek, de nem pénz, élelem, szállás amire szükségük van! Fejben kell a változás! Mivel a társadalom megváltozott, rossz irányba, sajnos ezt gondolkodásbeli változást, nem fogják tapasztalni. Túl akarnak élni! Látják mi történik a társaikkal, betegség és halál. Ezt szeretnék elkerülni, de eltűnnek az utcáról. Amikor már nem látod őket, azt jelenti, nincsenek! Meghaltak!

De hamarosan lesz egy új világ!

2021. okt. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!