Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem érzem magam boldogna...

Miért nem érzem magam boldognak? Hiányzik valami, üres vagyok. Most volt az eljegyzésem.

Figyelt kérdés
Nagyon üresnek érzem magam. Ha magyarázkodni kellene azt érzem, hiányzik valami. Meghalt az unokatesóm akit imádtam,soha nem dolgoztam fel a halálát. 14 éves voltam, ő 16. Daganatos lett fiatalon. Apám is és nagyapám is öngyilkos lett. Anyukám van csak, meg a bátyjám de vele egyáltalán nincs szoros kapcsolatom. Imádom a leendő férjem, tökéletes társ, tökéletes barát. Miért érzem ezt a nagy űrt? Hogyan tüntessem el? Mit kezdjek vele?

2021. okt. 23. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz életed lehetett, én nem tudom, hogy hogyan érzed magad, mert én nem éltem át ezeket a dolgokat (legalábbis nem mindegyiket), viszont ha a leendő férjed tökéletes, akkor nem ártana értékelned, hogy azért mégis jutott neked boldogság.
2021. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nincs nagyon okod boldogtalannak lenni...ritka dolog hogy van valakid akire szamithatsz (barátodra értem) a tesódal, anyukáddal kéne rendezni valamit, mivel ők sem lesznek egyszer, és bánni fogod ha nem jöttetek ki most.


Mást nem nagyon lehet mondani a boldogság csak egy pillanatnyi állapot. Én régen drog függő voltam, mert úgy voltam boldog...ezzel azt akarom mondani, hogy alap esetben nem csak happy minden.

2021. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Nyilván apai ágon van valami örökölt mentális betegséged, ha elvileg életed csúcspontján ilyen depresszív vagy.

Nem szoktam fűt-fát szakemberhez küldeni, de te az az eset vagy, akinek nem ártana egy jó pszichiáter. Nem pszichológus!

2021. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,biztos az apai ágon való depresszív hajlam. Azthittem ez férfi ágon fut és nekem nem jut belőle. Úgy érzem soha nem lehetek olyan boldog,mint azok az emberek akiknél megadatott az élő szülő. Viszont az unokatesóm ezerszer jobban hiányzik,mint édesapám. Bárcsak ezt vele osztogattak volna meg, mármint az eljegyzésem. Esetleg valami nem segítene? Nem hiszek a halott látókban,de mi lenne ha keresnék egyet?
2021. okt. 23. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a 3-as tanácsát! És ha összeházasodtok, gyerekvállalás előtt keressetek fel egy genetikust!
2021. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy dokit keress ne egy csalót
2021. okt. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Örökölheti a gyerekem?
2021. okt. 24. 09:28
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Örökölheti, sőt az unokád is. (Ahogy te is megörökölted)

2021. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De én soha nem lennék öngyilkos ezt tudom, most azért beijedtem kicsit
2021. okt. 24. 10:06
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Senki nem úgy tervezi az életét, hogy öngyilkos lesz.

Nyilván apád és a bátyád sem gondolták ezt előre de a depresszió el tud jutni arra a pontra, hogy ezt látják egyetlen kiútnak.

Láthatóan hajlamos vagy genetikusan az ok nélküli(!) depresszióra, így aztán jobb elébe menni a dolgoknak.

Másrészről, ha te nem is jutsz el az öngyilkosságig, a gyerekednek sem lenne fáklyásmenet egy örökös, értelmetlen hangulatingadozással élő, depressziós, szenvedő anyával felnőni. Miközben neki is borítékolhatóan tovább van örökítve a hajlam és lehet, hogy ő lesz öngyilkos.

Kell ez neked?

Az élet még mentálisan teljesen egészséges embereknek sem könnyű, hát még ilyen betegséggel tetézve.

A gyerekvállalás felelősség, amibe elsősorban és többek között az is beletartozik, hogy lehetőség szerint ne nyomorítsuk meg a még meg sem született gyereket a beteg génjeinkkel, miközben egy szenvedésekkel teli életre ítéljük.

Tudom miről beszélek, hidd el!

2021. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!