Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ebben az esetben elfogadható...

Ebben az esetben elfogadható -e az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, gyakorlatilag semmi sikerélményem nem volt még az életben. Egyetlen egy boldog percet is nehéz felidézni.


Nos, sorolom:

-Nem sikerült befejeznem a középiskolát

-Nem sikerült megszereznem a jogosítványt

-Nem sikerült egy lányt sem felszednem eddig

-Nem sikerült barátokat sem találnom

-Nincs semmi spórolt pénzem, hónapról-hónapra élek


Ezek a főbb problémák. Ráadásul ezeket a problémákat meg sem tudom oldani. Ha érettségit szeretnék, még 4 évet kéne estin megcsinálnom, jogosítványra meg nincs pénzem, de amúgy sincs autóra. És egyébként sincs kedvem az egészhez, mivel minek, teljesen egyedül vagyok, senkivel sem tudom megosztani az örömömet.


2021. nov. 1. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Magadról kaptad ezt a visszacsatolást, magadtól?
2021. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Voltál pszichiáternél/pszichológusnál? Ne az okokat, meg az igazolásokat keresd az öngyilkossághoz. Legalább tegyél azzal próbát, hogy egy évig jársz rendszeresen pszichoterápiára. Utána gondold át még egyszer ezt a kérdést.
2021. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
És azt tudod mi lehet az oka, hogy ezek nem sikerültek?
2021. nov. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 éves nő vagyok hasonló paraméterekkel, bár középiskolám van. Munkám az is hol van, hol nincs. Mégsem akarok öngyilkos lenni.
2021. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldás ezt te is tudod.


Megérteni megértem, hogy ilyeneken jár az agyad, de ezt az ötletedet inkább húzd le a wc-n.:)

2021. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit nem tudsz összekuporgatni, hogy külföldre kerülj napszámba? Akkor legalább pénzed lenne, ha más nem.
2021. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, az ország melyik felén laksz?

Amit tudok javasolni neked: gyár. Csúnyán hangzik, de nálunk van egy üzem, 12 óráznak az ott dolgozók és két műszakoznak, de havi 340e Ft-ot visznek haza. Biztos van a környékeden legalább egy nagy gyár, ahol ilyesmi pénzeket össze lehet szedni, csak bírni kell a monotonítást, ott érdemes lenne próbálkoznod.

Egyébként én 24 vagyok, és anno 19 évesen nekem is elvették a kedvem a jogosítványtól, és feladtam. Most akarom újrapróbálni, tavasszal íratkozok be újfent. Qrwa fiatal vagy még, mindenre van időd. Valahogy farmolj össze egy jogosítványra valót, és akkor már kinyílik előtted a világ, csomó olyan helyre tudsz menni dolgozni ahová jogsi nélkül nem.

2021. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Engem nyáron megycsípett egy szúnyog. Ez is elég ok az öngyilkosságra.


...

2021. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem munkán van, pénzem van, érettségim van, jogosítványom van, barátok fogjuk rá, hogy van, barátnőm mondjuk nincs.

De hidd el, hogy nem ezek kellenek a boldogsághoz. Ezt onnan tudom, hogy néha én is ilyeneken angyalok, mint te. Azért öngyilkosság gondolatáig nem jutottam el, de néha örülnék neki, ha nem születtem volna meg. Egyszerűbb lenne az biztos.

2021. nov. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Szerintem napjaink nehézségei okozzák, hogy valakinek ilyen gondolatai támadnak. Azért ez a koronavírus miatti felhajtás pszichésen megviseli az embereket, még ha most nem is ismerik el a "nagyok".
2021. nov. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!