Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kinek a szégyene hogy ma több...

Kinek a szégyene hogy ma több mint egymillió ember él magányosan Magyarországon?

Figyelt kérdés
A Vodafone hívta fel a figyelmet hogy Magyarországon több mint egymillió ember él magányosan.Kisfilmet is készítettek karácsonyra,hogy felhívják a figyelmet.Ez a társadalom szégyene?Vagy a kormányé?

2021. nov. 22. 19:08
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
45%
Én imádom ebben az oldalban, hogy semmit nem tudnak a másikról, de a belerúgás azért megy.
2021. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
35%

Magyarország megmutatja ismételten az igazi arcát:

"A magányos ember tehet róla ha magányos".


Azonban:

Ha valaki normálisan közeledne a másik felé, akkor a megközelített fél egyből jönne az önrendelkezés-, a szabadság-, az Isten Haragja jogával, plusz a GDPR-el, így "jó", hogy egyedül marad sok ember, mert alapból xarul állnak a zemberek egymáshoz hozzá.

2021. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is-is, mert eléggé benne van a korszellemben a haszonelvűség (érdekkapcsolatok keresése), individualizáció, meg Mo.on a bizalmatlanság is. Az egyén meg próbál valahogy elnavigálni abban, ami jutott neki (pl. családi kapcsolatokat is ideértem). Én is magányos vagyok. De ez egy kölcsönhatás köztem, meg a társadalom között. Olyan mértékben bántottak az emberek, hogy kizártam őket az életemből. A magányt könnyebbeb elviselem, mint a bizonytalanságot, vagy a pofára esést. Persze én is arra vágynék leginkább, hogy támogató család, barátok vegyenek körül. De nem megy varázsütésre. Amúgy másoknak sem, csak sokan jobban tolerálják a (méltatlan) kompromisszumokat, mint az egyedüllétet.
2021. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
87%
Ismertem egy nénit a házunkban. Gyerekei nem voltak, a férje meg már meghalt. Egyszer kérdeztem tőle, hogy nem magányos? Mondta, hogy nem, eljár egy csomó helyre, vagy 3 nyugdíjas klubba is, ahol barátkoznak, sokszor kirándulnak, sőt buliznak is. A covid elején kérdeztük kell-e segítség, mondta, hogy köszöni szépen, de megoldja, meg napi szinten telefonált a barátnőkkel is. Aztán ahogy érezte, hogy épül lefelé, így év elején eladta a lakását és beköltözött egy otthonba. Azóta nem tudjuk mi van vele.
2021. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:
Van sok nehezen barátkozó ember is akik személyesen nem mernek vagy nem tudnak megnyílni nekik jó lenne az internet ha nem lenne tele komolytalan emberrel.Soha nem voltam még fönt a Tinderen de képzelem mi lehet ott is.
2021. nov. 23. 09:57
 36/59 anonim ***** válasza:
48%
27: nem kell nagy baráti kör, csak egy-két barát.
2021. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim válasza:
35%

Toronymagasan vezet a válasz, hogy a delikvens maga tehet róla…

Szerintetek ez nem meríti ki az áldozathibáztatás fogalmát?

Azok akik azt a választ húzták be, remélem átmennek másik topikba és ott is osztanak egy kis észt, hogy csak te tehetsz arról ami történt veled ;)

Hányinger, undorító ez a közömbösség, és ebben a vodafone is köcsög, mert az öreg nyáron is egyedül van, nem csak kib*szott karácsonykor…

2021. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
69%

#37

Miért, ki a hibás a saját magányáért? Megakadályozza bárki abban, hogy tegyen az ügyért?

2021. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
48%
Hozzáállás kérdése. Én mindig egyedül vagyok, de sosem éreztem még magam magányosnak. Mindig megtaláltam azt, ami érdekelt, egyedül az anyagi korlátok zavartak. Sok szemét embert láttam már, akik csak lábtörlőnek használták a ''barátaikat" és sok ember kibeszéli a másikat a háta mögött. Nyilván vannak normális emberek is, de őket megtalálni elég nehéz. De nem is kötöttem sosem a boldogságot más emberekhez, mert rájöttem, hogs akkor sok boldogtalanságban lesz részem az életben. Szerintem túl van értékelve ez a dolog, közben meg tök jó egyedül is elmenni valahova, kirándulni, moziba stb. Nem kell mindenhez társaság.
2021. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
69%
De mégis, kit lehetne okolni azért, mert vannak magányos emberek? Elsősorban és mindenekelőtt az embert saját magát, nem igaz? A legtöbb magányos ember vagy semmit nem tesz azért, hogy ne legyen magányos, vagy amit tesz, az elégtelen. Az, hogy gyakorin ráírkálunk másokra azt remélve, hogy abból majd lesz valami, ami elűzi a magányunkat, a kevesebbnél is kevesebb.
2021. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!