Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érzi az élet értelmetle...

Más is érzi az élet értelmetlenségét?

Figyelt kérdés

Hogy is mondjam, megpróbálom a lehető legrövidebben:


26 éves srác vagyok, hiszek az ilyen auralátás meg hasonlókban viszont nem látom hogy a létezésünknek ebben a formájában mi értelme.

Ha lenne valami galaktikus ellenség, vagy űrlények... akik ellen kell harcolni. Jó ez most nagyon ki van domborítva de akkor mondok egy másikat: pl. a renegátokra, hitehagyókra nem sújt le villám a derült égből. Esetleg valami balesetre rá lehet fogni, hogy ez azért történt.... De valójában ezek nem történnek meg. Manapság biztos nem.

Nekem az volt nagyon kiábrándító, hogy hiába az energiák, auralátás: nem változik semmi. Ha isten akarná megváltoztathatna mindent, de nem ehelyett van ez. Állítólag azért hogy ezeket amin átmegyünk átéljük. De nekem ez nagyon olcsó és fura válasznak tűnik.

Egyszerűen felháborító hogy míg mi az EU-s költségvetésen, vacakolunk addig Afrikában éheznek, szomjaznak és meghalnak. Mire jó ez? Semmire! - Nem látom hogy a magyar mindennapok miért jók, mi bennük a szép vagy esetleg úgy az egészben mert a túlélésre megy végső soron ki az egész. Nekem ebből nagyon elegem van, igaz én a könnyített verzióban vagyok, vagyunk ami a nyugati világ.

De számomra őrjítő, hogy hiába kutatjuk az égboltot, semmit nem találunk. Nagyon kiábrándító ez az egész. Se isten, se az űrlények nem merik magukat megmutatni, már ha vannak. A mindennapokat a pénz és a még több pénz és agresszió uralja.


Nagyon kiábrándító. Az ember csak küzd és küzd a semmiért.

Más hogy látja? érzi ezt?


Én már nagyon belefáradt és kiábrándult vagyok.



2021. dec. 5. 07:00
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
#ezotéria
2021. dec. 5. 07:00
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Az egy szép dolog , hogy látod az Afrikaiak baját - következő lépés segíts rajtuk
2021. dec. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%

Ha a saját életeddel foglalkoznál, amire 100%-ban van ráhatásod, meg tudod változtatni, akkor máris találnák értelmet.


Ha még ilyen nagy volumenű dolgokban gondolkozol, akkor kérdezem: hány tonna szemetet szedték már össze, hány fát ültették eddig? Nos? Nincs értelme az életnek? Hát, a sok picsogástól nem is lesz.

2021. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Jav:

találnál

Ha meg..

szedtél

ültettél


(automata korrektor)

2021. dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

Én értem a kérdező baját, bár a megoldást én sem tudom. Én azóta nem látom értelmét az életnek, mióta depressziós lettem (10 éve). Előtte érdekeltek dolgok, voltak céljaim, tudtam hinni abban, hogy boldog lehetek, mindent meg is tettem ezért. Aztán jött a pofánverés, hogy hát nem, hiába hozom ki magamból a maximumot, hiába teszek meg mindent, az nem garancia arra, hogy sikerül kimászni a szarból. Összetörtem és azóta sem tudom visszaszerezni a régi énemet, nem lehet sajnos a tapasztalatot és ezt a felismerést semmissé tenni.


A lényeg, hogy elképzelhető, hogy a kérdező is depressziós és ha így van, nem igazán tudom, hogy mit lehetne kezdeni. Jártam pszichológushoz, szedtem antidepresszánst, de tök mindegy, mert ezek nem változtatnak azon, hogy értelmetlennek és céltalannak látom az életet.

2021. dec. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%

#5

"Jártam pszichológushoz, szedtem antidepresszánst, de tök mindegy, mert ezek nem változtatnak azon, hogy értelmetlennek és céltalannak látom az életet."


Mert nem a pszichológus, és a bogyó fogja megoldani a te problémádat. A szakember csak útmutatást ad, a változás és a gyógyulás benned kezdődik el. Ne mástól várd a csodát. Minden csak rajtad múlik.

2021. dec. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%
Az élet arról szól, hogy értelmet adsz neki. Mi van akkor, ha az ember ezt csinálja rendszerint, de nem ezt kapja? Ha nem csinálja, akkor azt kapja? Mi van akkor, ha azt is csinálja, meg nem is? Én is keresem a logikát az életben, viszont akkor kiszámítható lesz az ember.
2021. dec. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%

Kérdezö: ha ennyire zavar az afrikaiak nehéz sorsa, akkor odautazol és segítesz rajtuk, ha mással nem, kórházakban takarítasz, vizet osztogatsz vagy hasonló - és akkor az életednek is van értelme.

Ne a "magyar mindennapokon" nyafogj, hanem rúgd magad s_be, és menj oda, ahol tudsz használni azoknak, akiket itt sajnálgatsz.

2021. dec. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
#6 Nem várom senkitől a csodát, viszont az sem igaz, hogy minden csak rajtam múlik. Ha csak rajtam múlt volna, eleve nem törtem volna össze és nem zuhantam volna mély depresszióba. Pont ez a gondom, hogy nem csak rajtam múlik. :D És iszonyatosan belefáradtam abba, hogy hiába teperek, hiába küzdök, bármikor jöhet valaki, aki tönkretesz és lerombol mindent.
2021. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
attól hogy én értelmet adok neki attól még eredeti állapotában nincs értelme. Csak egy nagy katyvasz az egész. Attól hogy én adok értelmet az csak az én placebom, a pszichémnek.
2021. dec. 5. 08:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!