Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez lehet a jó megoldás? Mert...

Ez lehet a jó megoldás? Mert a meglátásom szerint, igen.

Figyelt kérdés
Sosem voltam az a panaszkodós típus. Viszonylag kevesen ismernek, azok is csak netről. Sokan még a valódi nevemet sem tudják. Idén van 11 éve annak, hogy egyedül élek. Sokszor érezteti velem a magány a nyomasztó érzést. De így karácsony közeledtével ez valahogy mindig erősebb. Talán, mert látom, hogy mások mennyire vidámak, tök jól elvannak, baráti társaság, szerelem. Igazi felnőttek, akik 40 évesen megvalósították álmaik egy részét. Én meg... uristen... hogy is fogalmazzak, borzalmas. 41 vagyok, megkeseredett, célok nélküli, állandóan szomorú. Alapvetően nem járok sehová, max dolgozni, de oda is hajnalban. A napom nagy részét a szobámban töltöm. Letettem arról, hogy legyen valakim, hiszen nem vagyok a nők ideálja, sőt, borzalmasan nézek ki. Mondjuk, mindig is átlagon aluli voltam, és mikor rászántam magam, hogy teszek ellene, akkor testképzavaros lettem. Nem járok pszichológushoz és nem is akarok oda menni, én kívánok beszélni magamról. Ezt is nehezen írom le. Tudom, magamnak köszönhetem, tudom, változtatnom kéne, tudom, szedjem össze magam, tudom, a külső nem minden... áh... Nem bírok így létezni, és semmi kedvem így megöregedni. Volt két öngyilkossági kísérletem, sajnos sikertelenséggel végződött. Úgy gondolom, a 3. lehet a kiút. Nem akarok maradni, mert nincs miért. Van hobbim, de ha azt vesszük, hogy szenvedek, akkor nincs értelme a hobbinak élni. Útálnak, gyűlölnek, mert állandóan mindenben a negatívat látom, hiszen azok a tények. Nem tudok, és nem is akarok más lenni, mint ami valójában vagyok. Semmihez nincs erőm, a nyomorult edzésekhez sincs. Belefáradtam mindenbe. Állandóan az kattog a fejemben, hogy a harmadiknak sikerülnie kell! Valahogy meg kell csinálnom! Tényleg ez a jó megoldás? Kit érdekelnék? Chh... Itt egy hülye, aki össze vissza írja a pocsék életét, ami nem szól másról, csak a magányról, mert gyenge, élettelen. Hát így van! Ez betalált. Mit várok? Semmit. Csak jólesett leírni. Azt várom, hogy ne ez legyen a jó megoldás? Igazából, nem. Hiszen mögöttem van 11 év.

2021. dec. 7. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Az öngyilkosság biztos nem a jó megoldás!

Első körben talán próbálj meg olyan munkahelyet találni, ahol nem csak reggel dolgozol, és vannak munkatársaid is. Kezdeti lépésként jó lenne kevesebbet egyedül lenned.

2021. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarok munkahelyet váltani erre a kis időre. Nem reggel dolgozom, hanem 24 órában. Aztán két nap szabad. Mégis, kivel legyek? Te sem lennél egy szánalmat keltő, ocsmány kinézetű, vénemberrel.
2021. dec. 7. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz képest, hogy nem akarsz magadról beszélni, elég szép mennyiségűt picsogtál itt össze.

Egyébként pedig a pszichológus lesz a megoldás. Jelen helyzetben az öngyilkosság a rövidebbik út, de nyilván te sem akarod ezt annyira, hisz' azért írtad ki, hogy kapj rá valami tanácsot. Ha csak meg akarnál halni, úgy istenigazából, akkor már megtetted volna.

Mivel az öngyilkosságot már próbáltad és nem jött össze, így ajánlanám kipróbálni a pszichológust. Azt még úgysem próbáltad.

2021. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Menj a pokolba... máson szórakozzál, meg mást nézzél idiótának!
2021. dec. 7. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a lehető legrosszabb megoldás lenne.

Rengetegen vagyunk ám akik szarul nézünk ki, mégis megtaláljuk a boldogságunkat. Nem kéne így leírnod magad, az írásodból látszik hogy tök értelmes meg normális vagy.

Szereted a kutyákat? Az is egy jó módszer, ha kutyát tartassz. (Bár ahhoz tényleg munkahelyet kéne váltanod hogy ne legyen egyedül 24 órában.) Amikor kutyám lett, hirtelen sok emberi kapcsolatom lett, mert valahogy a kutyások összetartanak. Ha sétáltatás közben találkozol emberekkel, ismeretlenül is úgy bánnak veled mintha évek óta ismernétek egymást, rengeteg kapcsolatot ki lehet alakítani. Ez kizökkentene a magányodból, meg ugye az is hogy otthon sem lennél egyedül, lenne aki vár rád mikor hazaérsz.

41 évesen még fiatal vagy, nem vénember.

Azt meg felejtsd el hogy mások hol tartanak az életben, ez nem egy verseny. Mások életén gondolkodni bárkit depresszióssá tud tenni. A sajátunkkal kell foglalkozni, nem másokhoz méregetni magunkat. Másoknak is megvan a maga baja, csak azt nem látod. Rólad sem gondolják szerintem akik látásból vagy felületesen ismernek, hogy milyen állapotban vagy.

2021. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Menjek a pokolba, mert szakszerű segítséget javasoltam, amire nyilvánvalóan szükséged lenne? Hát, jó.

Akkor csak írd ki még kétszer a sirámaidat ide Gyakorira, az majd tuti megoldja a problémáidat.

2021. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy másoknak tökéletes az élete? Persze, biztos van olyan is.

De nagyon sok embert ismerek, akiknek a sors az egyik kezével adott, a másikkal meg jó sokat elvett. Lehet, hogy idegenek tökéletesen boldognak látják őket,de tudod, nem biztos, hogy amit te látsz a felszinen, ugyanaz van a mélyben is.

Én is egyedül vagyok. Ez nem volt mindig így. De szépen, lassan eltűntek mellőlem, akik számítottak. Többségük meghalt, volt, aki csak lelépett. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy ez sem jobb szitu, mint a tiéd. Én megtapasztaltam a jobb részét az életnek, most élem a rosszabbat. Ahogy elmondod, te nem tapasztaltál még jót. Szóval nem tudom melyik a gázabb: jóból a rosszabba, vagy kezdettől egysíkúan.

Soha nem gondoltam öngyilkosságra. Megpróbálok azon dolgozni, hogy ujra megtaláljam az egyensúlyt.

Igen, ilyenkor, karácsony táján ez nagyon nehéz. De ezek a napok is véget érnek, új napok jönnek, új lehetőségek.

Soha ne add fel!

2021. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

#4:

Te túlkoros picsogó utálatos f*szfej. Az vagy te.

2021. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Engem is el fogsz küldeni melegebbre, de...úgy tűnik, hogy te eldöntötted, hogy minden rossz, minden xar. Mi lenne ha egy esetleges társasághoz nem úgy állnál már előre ahogy írtad, hanem megadnád az esélyt neki és magadnak. És ha belekerülsz, nem a fájdalmadon agyalnál, hanem megpróbálnál örülni neki, és nyílni a pozitív dolgok felé.

Végül meg, 46 vagyok, és még így sem érzem magam öregnek. Tehát egy 41 évest meg főleg nem tartok vénnek.


Lehet valóban jót tenne neked egy pszichológus, akivel beszélhetnél, akinek kibeszélhetnéd magad.

2021. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság sosem megoldás, hanem menekülés a problémák elől. Aki pl drogozik, vagy alkoholista, az is ugyanúgy menekül.

Van másféle menekülés is. Van aki pl meditál, és így elengedni a nyomasztó gondolatokat. A gondolatok okozzák szenvedés nagy részét.

Viszont csak 2 féle út van...

Vagy próbálkozni kell változtatni, ha nem akarsz benne maradni.

Vagy így maradhatsz, de akkor felesleges szenvedni (hiszen a te döntésed hogy nem változtatsz).

Viszont benne maradni a 💩 helyzetben az egyszerűbb döntés. Ezért én megértem ezt az egészet. Viszont engedd el ezeket a nyomasztó gondolatokat. Nincs értelmük :)

2021. dec. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!