Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetlen kiút a nagy magányból...

Egyetlen kiút a nagy magányból az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Sosem voltak barátaim meg párom. Szüleimtől etetés ruháztatás iskoláztatás kivűl, semmilyen szeretet törödést nem kaptam. Kis gyerekkorom óta, egyedül magányosan nőttem fel, korombéli barátok nélkül és szülői szeretet törödés nélkül. Felnőttként is nem lettek barátaim és nem lett párom, így meg egyedül magányosan éltem fiatal felnőttek életét. Azóta betöltöttem 30 évet. Túl 30 éves kor fölött már érzem már, hogy nem tudom elviselni magányt egyedülétet. Érzem magamon így nem lehet tovább élni és nem akarok életem végéig egyedül magányosan leélni. Elmúlt 3 évben többször azon gondolkodok öngyilkosnak kéne lenni. Mert öngyilkosággal meghalnék akkor megszünök létezni, ezzel elmúlik a nagy magány. Szerintetek is egyetlen kiút a nagy magányból az öngyilkosság?

33/Nő



2022. jan. 21. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Semmiféle képen sem! 33 évesen még nem vagy öreg egyáltalán.

Próbálj meg minél többet kimozdulni otthonról. Felmész a netre rengeteg olyan szervezett programot találsz.

Pl: túrázás, táncház,

2022. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Te elvetemült állat, egy látszólag pszichés gondokkal küszködő embernek ilyet írsz?!



Kedves kérdező! semmi nem jogosít fel senkit, hogy elvegye a saját életét.

Ami neked segít, az egy pszichológus akinek ki tudod beszélni, hogy mi az ami miatt nem tudsz kapcsolatokat kialakítani !!

Egy próbát megér, ártani biztos nem fog.

2022. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Én szívesen beszélgetnék veled. Én is elég magányos vagyok, többnyire a munkával kötöm le magam. Se baráti társaságom, se párom már jó ideje. Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan.


F28

2022. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Ki az az idióta aki állandóan lepontoz?
2022. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Én szeretem egy macskát és nagyon sokat segített! Mellette sokat sétálok..

Pedig hidd el nekem a tiénél sokkal durvább gondjaim voltak!

2022. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Segít az ha gondoskodsz valakiről.

Érzed hogy szükség van rád ami így is van csak ez segít szembesülni vele.

Segíthetsz gondoskodhatsz embereken vagy állatokon is.

Egyébbként minden ember az élete legnagyobb részében egyedül van.

2022. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Én tudok neked két barátot!
2022. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Le lehet pontozni, de szerintem egy 33 éves embernek már előrébb kellene tartani fejben és érettebben kellene gondolkoznia.


Értem én, hogy örök magány, de ez valószínűleg nem ok nélküli. Ebben a korban szerintem már kellene legyen az embernek annyi önismerete, hogy ismeri önmagát a hibáit, erényeit, és annak megfelelően igyekszik boldogulni.


Van ezer dolog, terület az életben, munka, tanulás, hobbi, szabadidő, közösségi szervezetek, ahol lehet érvényesülni, lehet célokat találni.


Ráadásul ez olyan dolog, hogy aki megtalálja a céljait, látszik rajta, hogy céltudatos és boldog az életben az sokkal könnyebben megtalálja a társaságát is.


Nyilván amíg az ember nem lép ki a komfort zónájából, csak ül bent lehúzott redőnyök és zárt ajtók mögött a szobájában, addig senki nem fog tudni még a létezéséről sem.

2022. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem, az a legnagyobb baromság, amit választani lehet... Inkább válaszd azt, hogy ismerkedsz. Komolyan, ismerkedni még a pszichiátrián is lehet. Jó, az emberek nagy százalékával nem érdemes, de nekem például beütött a szerencse ott. De akár társkeresőn, gyakorin is lehet próbálkozni. Ezeknél annyi a lényeg, hogy Ne levelezgessetek hetekig, hanem találkozzatok. (Olyanba se érdemes bonyolódni, hogy messze laktok egymástól.)
2022. jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Őszintén sajnálom, hogy eddig így alakult az életed. Eddig. Tehát nem kötelező így is folytatódnia. Ehhez viszont Te is kellesz, tenned kell érte. Tudom, valószínűleg már belefáradtál sok mindenbe. Úgy érzed, hogy elfásultál, kiégtél.


Amit az interneten, tv-ben látsz, az nem általánosságban értendő. Egyáltalán nem felhőtlenül boldog mindig mindenki. Ezt el kell fogadni.


Szeretnék segíteni Neked. Ha van kedved beszélgetni, megtisztelve érzem magam a bizalmaddal és szívesen meghallgatlak. Ha szeretnéd, elmondom a véleményem.


Semmit nem kötelező megtenned. Az öngyilkosságot sem.

Te is legalább annyira értékes ember vagy, mint bárki más, hiszen annyi mindenen keresztülmentél már. És én biztos vagyok benne, hogy egy napon - talán nem is olyan soká - fontos leszel valakinek! ;)



Kérlek, írj! Érdekel, mit gondolsz!


Köszönöm! :)

2022. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!