Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem képes megtenni az öngyilkosságot, de már az életet se akarja választani?

Figyelt kérdés

Amikor eljutok arra a pontra, hogy tényleg átérzem, hogy meg akarok halni, és már nekilendülnék, akkor mindig visszatart az, hogy a családomra gondolok, hogy mit tennék velük... de ettől még az életem nem lesz jobb, és úgy nem fog már helyrejönni soha, ahogy én akarom. És hiába nem pusztítom el a családot, így is elidegenedek tőlük és egy szellemként vegetálok, és ez nem tudom, miért jobb.


Szeretnék túllenni azon, hogy végre valami történjen, és észhez térjek, de közben ott van bennem az egésznek a profanitása, hogy beraknak a magyar egészségügybe, a pszichiátrián gondolom begyógyszereznének, unott nővérek kimosnák a gyomromat, aztán valami ajánlással, hogy menjek pszichiáterhez elküldenének a fenébe 3 nap után, a családom meg megint csak engem hibáztatna.


2022. febr. 18. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meghalni sem akarok, de élni sincs kedvem. Ez köztes szánalmas létezés
2022. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan
2022. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Azt nem írtad le, miért kerültél ilyen depresszív állapotba. Mennyire kezelhető?
2022. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tök mindegy. Nyilván "kezelhető", de alapvetően már nem fog változni a helyzetem. Ezt az életet így szánalmasnak érzem, és nem akarom végigélni. Nem hiszek abban, hogy minden sebbel és betöltetlen űrrel együtt is érdemes élni.
2022. febr. 18. 17:32
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Jelen! Én is csak megszűnni akarok 15 éves korom óta (most 22 vagyok), de öngyilkossághoz gyáva vagyok. Viszont élni pedig már nem akarok.

Hasonlóan vagyok mint te. Eldöntöm, hogy akkor itt az idő meghalni. Felcaplatok a 7. emeletre, ahol ki akarok menni a tetőre de le van zárva. Nekirohanok az ajtónak de nem törik be. Búsan vissza a lakásba majd sírva bealszom. Vagy akkor elkezdem megkötni a kötelet, de kötés közben beüt nálam az 5 perc, hogy így lehet nem halok meg, de megnyomorodok és paralizálva leszek életem végéig, ami nem éri meg. Meg amúgy is, nem akarom szüleimet magammal rántani, mert ha én meghalok akkor Ők is követnek. Viszont hasonlóan csak vegetálok, szellemileg egyre távolabb kerülök az amúgy mérgező és utálatos családomtól.

És milyen szépen leírtad a magyar eü-t. Emiatt nem megyek én sem a pszichiátriára semmi pénzért.

2022. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Same, küszködök az életemmel, néha ráveszem magamat h próbáljak változtatni az egészen, de mindig visszaesek. Voltam bent pszichiátrián öngyi kísérlettel 12 hetet + 2,5 hónapot th-n. Istenem, életem legszebb időszaka volt, hogy végre nem kell senkinek sem magyarázkodnom, h miért vagyok ilyen búval bhaszott. Én alapjáraton alkalmazkodó típus vagyok, szval nem „sokkolt” le az intézmény állapota, bár akik bejöttek látogatóba azt mondták, h életük egyik legszharabb élménye volt az állapotok miatt.


Mindennap szinte történt vmi (szökési kísérletek, bunyó, elkószálás, szerelmi vallomások stb...) :D ha meg nem, mi feltaláltuk magunkat, és mondom, senki sem fikázta le a másikat, ha nem volt kedve vmihez.

Persze, volt aki be volt állva mint a gerely a sok gyógyszer miatt, de az tévhit h mindenkit begyógyszereznek... Azoknál a betegeknél tényleg indokolt volt, mert önmagukra és főleg a környezetükre veszélyesek voltak. Egyébként vannak jogaid, és ha nem állsz (már) kényszergyógykezelés alatt, simán nemet mondhatsz a gyógyszereknek/kezeléseknek.

2022. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
4: Nem tökmindegy. Ha nem mondod el, mi a baj, akkor nem tudunk segíteni se.
2022. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4: Hány éves vagy?
2022. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6: Stimmel, th jó hely.


"bár akik bejöttek látogatóba azt mondták, h életük egyik legszharabb élménye volt az állapotok miatt."


Ezt nem th-ra mondták, igaz? Azzal a hellyel szerintem semmi baj nincs, meglepően jó színvonalú. Voltam a Rókus kórházban, ahol jelenleg a SOTE bennfekvőse üzemel, na, ott mondjuk azt mondtam, hogy köszönöm szépen, de ide nem. Hetekig bezárva lenni egy darab folyosóra abban a szocreál épületben a dzsungel közepén, szerintem hamarabb diliznék be, mintha kint maradok.



4: 30 leszek idén. A családommal nem tudok mit kezdeni, a barátaim nem értenek meg vagy nem érnek rá, de nem is hibáztatom őket egyébként. Volt egy lány, még 6 éve, vele együtt megválthattam volna magamat. Soha senki nem figyelt annyira rám meg nem volt annyira közel lelkileg hozzám, mint ő. Pont a tökéletes másik felem lett volna. Őt küldték mellém, ebben teljesen biztos vagyok. Én meg elküldtem őt magam mellől. És azóta is mélyrepülésben az életem. Nem csak emiatt, de ez az egyik legsúlyosabb ok. Van egy betegségem is, amiből nem tudok kigyógyulni (eddig nem sikerült), és egyre enerváltabbnak érzem magam.

2022. febr. 18. 17:52
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Furcsa dolog a sors, van aki élni szeretne és fogyó napjait számlálja rettegve, van aki az élettől fél és a halált várja. A két állapot között az az óriási különbség, hogy az egyiknél a döntés az egyén kezében van, én is élnék szívesen ezzel a lehetőséggel és az életet választanám. Neked lehetőséged van küzdened egy élhetőbb jövőért, élj ezzel a kiváltsággal akkor is ha nehéz.
2022. febr. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!