Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül maradtam, miért...

Egyedül maradtam, miért hagytak cserben azok, akikre számítottam?

Figyelt kérdés
Ha valakinek érzelmi támogatásra volt szüksége, gond nélkül megadtam. Vígasztaltam, meghallgattam őket. Az utóbbi időben nekem lett volna erre szükségem, ami ritka, mert egymagam is képes vagyok megoldani az érzelmi helyzeteim, viszont ez most nem megy. 1.5 év alatt 3 embert vesztettem el. Az egyikük a szerelmem, aki meghalt, a másik kettő pedig jó barátaim voltak, legalábbis én azt hittem így van. Tévedtem. Ők ketten cserben hagytak. 1.5 év alatt ez a 3 veszteség hihetetlen mód megviselt, egyik jött a másik után. A még megmaradt barátaimtól kértem érzelmi támogatást, (kibeszélhessem magamból ami bennem van, vígasztaljanak, bíztassanak, akármi) de nem kaptam. Ők is cserben hagytak. Rájöttem, mindenkinek csak addig voltam jó, amig adtam, de amint nekem lett volna szükségem a "viszonzásra", nemhogy nem segítettek, de még jól belém is rúgtak. Teljesen magamra maradtam. Fásult vagyok, árnyékom egykori önmagamnak. Miért hagytak cserben az emberek?
2022. máj. 26. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége önző féreg.
2022. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A 2 jó barátomnak hitt emberről kiderült, hogy rosszindulatú nárcisztikusak. Egyszerre, egymástól függetlenül 2 nárcisztikus energiavámpír is szívta az energiámat. Mindkettővel uúgy szakadt meg a kapcsolat, 2 hónap eltéréssel: érzelmi támogatást kértem, erre AZONNAL már aznap eldobtak. Konkrétan szóba sem álltak és azóta sem állnak velem, mert kivételesen én kértem tőlük érzelmi támogatást, és én "mertem" nem jól érezni magam. Utólag állt össze az is, hogy mindketten manipuláltak, és módszeresen kihasználtak. A többi ember, akik cserben hagytak, ők nem ennyire látványosan utasították el a segítség kérésem, hanem a most nincs időm, van 5 percem stb szöveggel. Nekik is mindig segítettem, de vissza ezt nrm kaptam.
2022. máj. 26. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

Gondolom fiú/férfi vagy. Sajnos férfibarátoktól nem várhatsz mást. A férfiak közti barátság nem a lelkizésről szól, max. a közös röhögésekről, közös sörözésekről. Ha igazi barátságra vágysz, akivel beszélgetni is lehet bármiről, aki meghallgat, melletted áll, azt csak egy nőben találhatod meg.

Barátkozz inkább lányokkal, sokkal tartalmasabb, értékesebb baráti kapcsolatot lehet velük ápolni.

2022. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nő vagyok! És férfi barátaim hagytak cserben. Legalábbis az a 2 akiket jó barátaimnak hittem. Mások vegyesen: barátnők és férfi barátok.
2022. máj. 26. 23:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindegy az emberek neme, nemtől függetlenül gerinctelenek, és pont akkor támadják hátba az embert, amikor segítségre lenne szükség. Kértem segítséget, helyette elutasítást kaptam.
2022. máj. 26. 23:20
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Na én ezért nem barátkozok már mélyebben senkivel. Megvan a haverság és kész. Engem is megpróbáltak kihasználni, pénzzel lehúzni olyanok, akiktől nem ezt vártam.
2022. máj. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Menj el szakemberhez. A gyász is jól odaver a hangulatodnak. :(
2022. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Fogadd őszinte részvétem!

Sajnos manapság tényleg ilyen az emberek nagyja, hasonló és sok ilyesmi negatív tapasztalat ért engem is az elmúlt időben, szóval átérzem. Egyre kevesebb emberben lehet megbízni, kevesebbre lehet számítani az élet összes terén.

Ne magadban keresd a hibát, mostanában ez a "cserbenhagyós" viselkedés az elterjedt.

2022. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kerestem magamban a hibát, mert én korrekt, egyenes ember vagyok, a tiszta beszéd híve. Ha nagy ritkán segitségre van szükségem, kérek, illetve kértem. Tudom nem én tehetek arról, hogy cserben hagytak, de ez nem változtat a helyzeten, a tényen, hogy az emberek többsége valóban cserben hagyós.
2022. máj. 27. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta.

Unokatesóm házasságában gondok adódtak. Az egyik kapcsolt cég kisfőnöke a melóban elkezdte fűzni. Unokatesóm barátnője biztatta u.tesóm, hogy csalja a faszival a férjét. A barátnő a faszit simán le tudta káderezni (valószínűleg meg is tette): egy mindenkinél bepróbálkozó, egyidejűleg több nővel viszonyt folytató hapsi. Viszont a barátnő utálta az u.tesó, férjét, így felhasználta a kínálkozó alkalmat: sutyorgott az u.tesómnak, sározta a férjét, falazott neki a megcsaláshoz.

Persze a házasságuk ráment a viszonyra, elváltak (a volt férje sosem tudta meg, hogy u.tesómnak évekig viszonya volt)

Válás után persze már a szerető sem volt olyan lelkes, ugyanúgy nem vállalta fel a unokatesómmal a kapcsolatot; a nagy "fordítsuk komolyra", "legyünk együtt" valami miatt mindig halasztódott, maradt a titkos szeretői státusz.

Amíg véletlenül unokatesóm le nem bukott az anyja előtt, nem éppen kellemes hangulatot teremtve kettejük között (túl sok minden kiderült.

Persze a faszi így sem vállalta fel.

A barátnő meg nem azon volt, hogy próbálja rendezni otthon a viszonyát az. u.tesóm, hanem utazzon el hozzá, hogy kibeszéljék a dolgokat. Amit valószínűleg más barátnőivel már részletesen kivesézett, mint ahogy más barátnőit is az unokatesómmal.

Mikor unokatesóm nem ment el hozzá (új, több műszakos munkahely, próbaidőn; otthon rendezésre váró viszonyok), akkor rövid úton nem kereste többé. A célját elérte: elvált a férjtől akit a barátnő utált; szaftos pletykák nem voltak többé.

Unokatesóm pedig nemcsak hogy két szék közül a pad alá esett: a volt férje külföldre költözött, a szeretője nem vállalta fel így sem, hogy elvált lett; még a "legjobb" barátnője is sz@rt a fejére, mert így már nem volt mit kibeszélni róla.

2022. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!