Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha nyomorultul/...

Mit csináljak, ha nyomorultul/depressziósnak érzem magam?

Figyelt kérdés

Nem tudom mért, semmi okom nincsen rá, de mostanában egy csomószor érzem úgy, hogy egyedül vagyok, magányosan. Pedig vannak barátaim, nem olyan nagyon sok, de épp elég, és szeretem őket meg minden, de valahogy mégis... Sokszor rámtör az az érzés, hogy én nem akarok felnőni. Hogy túl gyorsan telik az idő, s mi van ha kimaradok valamiből, így a tini éveim során?

Igazából azt hiszem akkor kezdődött minden, amikor úgy éreztem, a legjobb barátnőm eltávolodik tőlem, ami egyszer egy másik barátommal már megtörtént, úgyhogy nagyon megijedtem. Azóta megbeszéltük a dolgokat, de az érzés, úgy valahol legbelül megmaradt, s minden nap, mikor egyedül vagyok itthon, előtör s sírhatnékom támad. Mit tegyek? Sokszor már a jó dolgokat se tudom élvezni, mert folyton stresszelek valamin. Normális ez? Nem akarok így élni!

(16 éves/lány)



2022. jún. 16. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel egy papírlapra mi az amitől jól érzed magad!

Nem baj ha hirtelen nem jut eszedbe semmi.

A negatív dolgokat el kell kerülnöd!

2022. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az érzelmek és a gondolatok torzulása alapozza meg a depressziót.

Ezeken kell változtatnod.

2022. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát jó, szeretnék is változtatni ezeken, csak nem tudom, hogy hogyan ಥ‿ಥ
2022. jún. 16. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Pedig most még semmi gondod később mi lesz??? Egyébként meg pont most kéne élned. Itt a nyár. Mi bajod van? Gondtalan vagy.
2022. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, épp ez a baj... márminthogy, tudom, teljesen szürreális amit érzek, de... Valahogy mégis ezt érzem
2022. jún. 16. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Gondolj arra, hogy később ez sokkal rosszabb lesz.
2022. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huuu... Hát ettől most sokkal jobb... 🙂
2022. jún. 16. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!