Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Belefáradtál az életbe?

Belefáradtál az életbe?

Figyelt kérdés

Hogyan és mibe égtél ki?


Arra kellet rájönnöm hogy a legtöbb esetben a bunkóknak, a hülyéknek, az egyszerű embereknek minden összejön, vagy legalábbis tudatlanságuk révén sikeresebbnek élik meg magukat. Aki kicsit is intelligens, az már legalább a NER-óta szenved ebben az országban. Mintha itt érdem lenne a hülyeség és az értelem lábbal tiprása. Egyre többen züllenek le. Ennélfogva ismerkedni is nehezebb!

Sok év kellett, hogy rájöjjek, tisztázódjon bennem valószínűleg velem van a probléma, túl bonyolult vagyok a túl egyszerű emberke között. Hamar felismertem, hogy a lányok csak a külsőt nézik, vagyis legtöbben. Ha nem így lenne már 26 éves koromra több kapcsolatom is lehetett volna. De mivel a külső mindig többet számít mint a lélek ezért esélytelen voltam. Persze adódik hogy mehetnék gyúrni... - és? Azzal mit oldanék meg? Akkor si csak a testemért kellenék, ha egyáltalán. Az a baj, hogy ma már a a lelki síkról túlzottan elment a társadalom a testiség irányába. Ha jó a szex akkor kell kapcsolatra, ha nem akkor dombom. Ezt látom.

A szép lányok beképzeltek lettek, önzők, flegmák. Ha ez ember ezt felhozza akkor mindig össztűz alá kerül... - de ez csak egy példa.

Ebben az országban minden téren szenvedés az élet. Legalább lenne tengerünk, csak egy kicsi, hogy kóstolnánk bele a mediterrán életbe. Mindenki görcsös, feszült, ideges. Aki egy kis hatalomra szert tesz visszaél vele. Az ország majd szét rohad, nyakunkon a klímaváltozás ami a Kárpát - medencét fokozottan érinti, hatalmas pénzügyi válság közelít, sorra dőlnek be a hitelek, kilakoltatások ezrei vannak országszerte. Sorra azt hallgatom, ki hova megy külföldre... - ráadásul elhelyezkedni, is baromi nehéz.


Más mibe kapaszkodik, hogy vészeli át a mindennapokat?



2022. aug. 31. 10:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Bele bizony már jó ideje
2022. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
86%
Én már nagyon unom az életemet. De még nem leszek öngyilkos. Pedig nincsenek barátaim, se csajom, munkanélküli is vagyok, meg szegénységből is elegem van már nagyon. Az alkoholba menekülök a problémák elől.
2022. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Már elég régen. Viszont alkalmazkodtam a helyzethez, megtaláltam magam számára az apró örömöket jelentő dolgokat és ezeket kiélvezem, ha már itt vagyok.

Lehet megkeseredve, szomorúan élni és a lehetőségekhez képest élvezni is lehet az életet.

Rájöttem, hogy kesergés helyett jobban járok, ha így állok hozzá 😊.

2022. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
25%
Akkor jelenleg is az öngyilkosságon munkálkodsz, csak egy más formájában utolsó.
2022. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Megérett ez a "civilizáció" a pusztulásra.
2022. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem mondanám, hogy belefáradtam, de "nagyon jó" úton haladok ez felé. Kiskoromban sokan piszkáltak, bántottak, mivel nagyon visszahúzódó és zárkózott voltam (meg vagyok most is). Emiatt semmi önbizalmam nem volt. Később jöttek a "tini" gondok, szerelmi bánat, kiközösítés, tanulási problémák stb. A munka világába belépve pedig újabb csapások következtek. Ugyan még elég fiatal vagyok, szóval a későbbiekben változhatnak a dolgok, de legszívesebben fognám és felkötném magam. Próbálok valami elfoglaltságot keresni pl.: olvasok, a kutyámmal játszok, sorozatokat nézek stb. Nem lesz sokkal jobb, de legalább egy ideig nem kell a problémáimmal foglalkoznom.
2022. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

"Ha nem így lenne már 26 éves koromra több kapcsolatom is lehetett volna."


És az miért lett volna jobb, ha te elmondhatod, hogy több kapcsolatod is lehetett volna? A szerelmed, a lelkitársad nem az első vagy a második bokorban terem.


"Persze adódik hogy mehetnék gyúrni... - és? Azzal mit oldanék meg? Akkor si csak a testemért kellenék, ha egyáltalán."


Kinek mi a szép, helyes. Azért valamennyi szimpátia, vonzás csak kell, hogy legyen a felek közt. Esetleg, ha fokozatosan ismerkednek meg a felek, és nem világi szépségek, de a másik szemében megszépülnek. Azonban átlagosan igenis kell legyen, hogy tetszen valamennyire a másik. Aztán ha mondjuk megsérül, pl összeég az arca, hát akkor ez van, ezért - én legalábbis - nem hagynám ott.


"Hamar felismertem, hogy a lányok csak a külsőt nézik, vagyis legtöbben."


Mert a férfiak nem? Ugyan már! Aztán az megint más kérdés, hogy a szép cicababa a pocsék személyiségével meddig marad. Mert sajnos sok jó alakú lány borzalmas személyiségű (mindegyik szakközépben lányok vettek körül, én már csak tudom - és nem, nem vagyok fiú).

2022. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%

Na már megint...


Most komolyan, megint ez, hogy "ebben az országban..."? Akik ezzel jönnek, kimennek, és sokszor kint sokkal rosszabb nekik, de sosem vallják be, hogy a hozzáállásukkal volt baj.


És olvasd vissza ezt az írást: hidd el, a lányoknak nem a külsőddel van bajuk, hanem ezzel a letargiával átitatott felsőbbrendűségi érzettel.


Én krónikus beteg vagyok, minden napom kihívás, az álom munka sosem valósul meg nekem, ráadásul hónapokon belül elveszítem a munkámat, mert megszűnik a munkahelyem, mellette a családomról kell gondoskodnom, mégsem tartok itt. Mert elsősorban tudom, hogy ezt is meg fogom oldani, és rengeteg dolog van (művészet, alkotás, tanulás), ami örömet okoz.

2022. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Abban égtem ki hogy sose lesz karrierem. Jobb helyekre ismerősi alapon lehet bekerülni. Mit számít a diploma, nyelvtudás... Irodában a sok üres fejű rokonság van. Pl kormányablak, foglalkoztatási osztály, földhivatali osztály stb. Felteszek az ügyintézőnek egy szimpla kérdést, fingja sincs miről beszélek.

Példa - kiközvetítettek egy munkára. Megkérdeztem, hogy támogatják-e a bejárást. Olyan fejjel néztek rám, mintha földönkívüli lennék. Nem tudják. Menjek már be másnap, addig megkérdeznek egy tapasztaltabb kollegát. Másnap se tudják. Majd e-mailben megírják. Ezzel foglalkoznak és nem tudják.

Ott meresztik a picsájukat a kényelmes irodában minuszos iq-val, míg akinek van végzettsége, agya, az menjen gyárba vagy budit pucolni. Tüncike a 10 centis műkörmével, 20 centis pilláival, gülü szemeivel, "neeemmmn tudoommm" szakmai felkészültségével a tuti munkaerő. Xy régi munkaerőnek a ketesztlánya/felesége/anyósa és előre melegített helye van.

Igazságtalanságnak tartom. Bánom hogy elbaxxxtam az időmet, pénzemet az egyetemre. Az utiköltséget se érte meg, nemhogy a tandíjat.

2022. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
9-es mondandóját nagyon átérzem. Szakképesítést és gyakorlatot szereztem két egymást keresztező területen, mégsme vesz komolyan a kutya sem. Minden munkahelyemről kilógtam, mert Magyarországon mindenhol a rangidős hülye az okos, hiába vagy sokkal jobban képzett ÉS tapasztaltabb. Szóval ja, nem vagy egyedül.
2022. aug. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!