Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hova induljak el egyedül 18...

Hova induljak el egyedül 18 évesen?

Figyelt kérdés
Romániában élek. 9 osztályom van. Nem szeretnék tovább itt élni és még most folyatni szeretném az iskolát, lehetőleg Magyarországon. Mellette dolgoznék is és semmi segitség nélkül egyedül tartanám el magam. Kérlek, írjatok tanácsokat, hogyan és hova induljak el először. Minél hamarabb szeretném, akár holnap indulnék. Pénzem nagyon kevés van, segítségem nincs. 18/l.

2022. szept. 5. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Vannak gyárak, ahol biztosítanak szállást. Egyszerre dolgozni és tanulni kemény dió.
2022. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Na, akkor Magyarországra ne gyere! Mi is csak küszködünk itt, az itteni fiatalok. :/ Inkább kicsit nyugatabbra tartanék a helyedben, ha már mindenképpen mozdulni akarok. De most jelenleg segítség nélküli 18 évesként idejönni 0 vagyonnal véleményem szerint kb egyenlő az öngyilkossággal, sajnálom. :/
2022. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
2-nek igaza van, ment a zöld részemről. Vakmerőség lenne semmi anyagi háttérrel eljönnöd egy idegen országba. Ha esetleg volna kinél laknod más lenne a helyzet.
2022. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom azért akar idejönni mert magyarul tud.


Nem tudom, hogy otthon milyen körülmények között élsz, vagy, hogy mi hozta benned ezt az elhatározást, de én lebeszélnélek róla. Ez így nagyon kemény lenne.


Valamennyi alaptőke mindenképp kellene, hogy a kezdeti lakhatást ki tudd fizetni.

2022. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Arra vigyázz, hogy csak nyilvános álláshirdetésre, megbízható munkahelyre jelentkezz, ne fizess senkinek azért, hogy munkát adjon, mert az szélhámos, és ne add oda senkinek az okmányaidat. Az ilyen helyzetű fiatal lányok tipikus áldozatai az emberkereskedőknek, csalóknak. A családod mindig tudjon róla, hol vagy, és mit csinálsz.
2022. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem gyárakba jelentkezz, vagy olyan helyre, ahol van munkásszállás.

Facebook-on van több csoport, ahol hirdetnek, vagy te magad is írhatsz ki róla posztot.

2022. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

18 évesen 9 osztályod van? Gondolom abbahagytad ezért írod hogy most folytatni akarod. Vannak ezek az esti tagozatok ahol 2 év alatt le lehet erettsegizni. Azt fogod tudni csak munka mellett csinálni.

Szerintem is olyan helyre menj ahol van munkásszállás. Nyilván ahhoz kell majd pénz hogy legyen mit enned amíg fizetést nem kapsz. És mindenféleképpen szólj egy barátodnak vagy rokonodnak szóval bárkinek akiben megbízol hogy éppen hol vagy és hova készülsz, melyik címen fogsz lakni. Sok durva sztori van ahol pont az ilyen embereket használják ki, őket azért nem keresik mert nem tudják hogy eltűntek.


Senki se fogja helyetted fizetni az dolgaidat. Hogy utazol egyáltalán ide? Ezért valamennyi pénzt össze kell dolgoznod otthon.

2022. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:

Ma magyar állampolgár vagy (mint sokan külhonban), akkor jelentkezz katonának a Honvédségnél! Biztosítanak neked szállást is. Viszont tanulni nem fogsz könnyen katonaként.

Én vagy ezt tenném, vagy pedig jelentkeznék segéd ápolónak egy nagyobb város kórházában, ahol biztosítanának nővérszállót. Általában ezekhez a munkákhoz tud lakhatást is adni az állam. Segéd ápolónak elég 8 általános végzettség, ágytálazni kell, meg éjjeliszekrényeket fertőtleníteni, betegeket mosdatni.

Lehet, hogy később kitanulhatod az ápolói szakmát is, ápolónőként nagyon sok helyen el lehet helyezkedni.

2022. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
Én először e-mailben/ levélben érdeklődnék még otthonról munka ügyben.
2022. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy azóta?

nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!