Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Voltatok már úgy, hogy nagy...

Voltatok már úgy, hogy nagy nehezen eljutottatok addig ameddig el szeretettek volna de már nem tudtatok úgy örülni neki?

Figyelt kérdés

Belőlem minden remény kiszállt eltűnt, annak ellenére hogy egy álmom teljesülni látszik.


Olyan szinten elegem van az emberekből, az egész világból hogy azt el nem tudom mondani. Az utóbbi években kiégtem, eltűnt belőlem a szenvedély. Csak létezem és örülök ha valami kuli melót találok a válság közepette. Nagyon nehezen viselem el már az életet.


Nincs párom,- csajozás sose ment, nem tetszettem egy lánynak se, így gyerekem sincsen. ("Sose volt, most sincsen" O.Viktor) Otthon élek, amikor munkát találok dolgozom mint a gép. Pánikrohamok gyötörnek, gyomorgörcsök, ha a jövőmre gondolok.


Mikor kiderült hogy skizofrén vagyok a közösség amiben éltem kilökött.

Kivetett magából. Barátok lekoptak, minta fertőző lennék. Depresszió gyötör.



2022. szept. 6. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Kezelés alatt állsz? Szeded rendesen a gyógyszereidet?
2022. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen
2022. szept. 6. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lassan eljutok a diplomáig, az álomszakmámban. Ráadásul szerintem jó is vagyok benne. De nem tudok neki örülni, mert közben annyi sz@r ért az elmúlt években. Nincsenek igazi barátaim, párkapcsolatom, alig beszélek valakivel, és diploma után valószínűleg az a pár ember is el fog távolodni. Mostanában sokat gondolkodom a jövőn. Már az is eszembe jutott, hogy előbb-utóbb otthagyom az álomszakmámat, és inkább olyan helyre megyek dolgozni, ahol nem hagyományos munkaidő van, sokat kell dolgozni, ünnepnapokon is ügyeletet kell tartani. Úgyis mindig egyedül vagyok és magányos, akkor legalább lenne valami haszna is, mert pl. nem kéne családos embernek bent maradni ügyelni.
2022. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek, ugyan ez, bár én nem vagyok diplomás.
2022. szept. 7. 05:38
 5/7 after stroke ***** válasza:
Erre mondják, hogy vigyázz, mit kívánsz.
2022. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Ajanlom feldmár andrás munkásságát!
2022. szept. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A depresszióra önmagában nem elég a gyógyszeres kezelés. A gyógyszer csak a depresszió által felborított kémiai egyensúlyt állítja vissza az agyban (legalábbis próbálkozik vele). A tüneteket próbálja enyhíteni, de a viselkedési, gondolkodási és problémákat pszichológussal folytatott terápia tudja helyes mederbe terelni.

Komolyan dolgozni kell az önértékeléseden, önbecsüléseden, önbizalmadon, a helyzetfelméréseden, kognitív torzításaidon, megküzdési stratégiáidon és tanult tehetetlenségeiden.


Ez a sose ment a csajozás az egyik legalapvetőbb szocializációs probléma nagyon sok embernél. Olyan emberek vannak, akik elsajátították, hogyan tudnak csajozni, míg mások valamilyen fejlődés lélektani oknál fogva nem sajátították el. Rengeteg féle történelmi okot lehetne keresni az előéletedben, hogy mi az oka, de nem tudunk ehhez eleget rólad és nem is biztos, hogy ez az igazán fontos most, hogy már így alakultak a dolgok az életedben. A kérdés az, hogy elfogadod ezt az állapotot és viseled ennek a döntésnek a következményeit, hogy már nem is fog változni a helyzeted, vagy inkább most, hogy felismerted, hogy van egy ilyen hiányosságod, inkább megpróbálsz ezen változtatni. Az ember elképesztően sok féle keretek között képes fejlődni, hogyha tesz is érte és főleg, ha megfelelő módszereket és segítséget is keres hozzá.

Ha viszont valamilyen oknál fogva bebeszél magának, vagy pláne szülők bebeszélnek neki valamilyen korlátozó tévképzetet, akkor extrém módon képes a saját fejlődését lekorlátozni. A legártalmasabb szavak, amit egy embernek lehet mondani, hogy te erre képtelen vagy, neked ez nem megy. Az ember ugyanis hajlamos az ilyen dolgokat elhinni a másiknak és az agyunk akár öntudattalanul is képes lehet szabotálni a saját cselekedeteinket, csak hogy megfeleljünk a fejünkben élő képnek.


Akiknek látszólag sokkal jobban megy valami, ami nekünk nem szokott annyira sikerülni, akkor hajlamosak vagyunk ezt a különbséget a személyünkre levetíteni. Ő ilyen, én meg olyan vagyok. Csakhogy nem a személyünk közti különbség az oka, hanem a tapasztalataink, amik minden egyes perccel változnak. Te nem vagy ugyanolyan most, mint amilyen 1-2-5-10 éve voltál. Folyamatosan érnek mindenféle ingerek, hatások, belekerülsz különféle helyzetekbe, ezeket különböző módokon kezeled és kialakulnak bizonyos probléma megoldási módszereid. Jobb esetben egészen jó módszereket szedsz magadra, amikkel egészen jól boldogulsz is az életedben. Minél több jó példát látsz magad körül, annál többet tudsz ezek közül beépíteni a viselkedésedbe. Minél több féle emberrel és élethelyzetben találkozol különféle megoldandó problémákkal, annál sokrétűbbek lesznek a tapasztalataid, amiket más további helyzetekre is rá tudsz húzni. Ha valami az egyik helyzetben már bejött, azt egy másik helyzetben is kipróbálod, ha ott is működik, tovább fogod használni, ha ott nem válik be, akkor valami mással próbálkozol.


Ugyanezek a szabályok igazak a társas helyzetekre és az ismerkedésre is. Csak az ismerkedésnél nagyon sok kedvezőtlen társadalmi hatás érvényesül. Többek közt az, hogy mennyire ciki felsülni. Ezért sokan már próbálkozni se mernek. Annyira biztosra akarnak menni, hogy ha nem biztos, inkább meg se próbálják. Emiatt még nagyobb a nyomás, a megfelelni vágyás, a stressz az ilyen helyzeteken. Ekkora nyomás alatt pláne nehezebben sikerül. Főleg, ha nincs kellő rutin, márpedig mitől lenne, ha még ritkán is fél valaki próbálkozni. A kudarc miatt méginkább fél és nem mer próbálkozni, innen meg már önmagát gerjeszti a folyamat. Nem megy, ezért nem próbálkozol, nem próbálkozol, ezért nincs sikerélmény. Egyre jobban bevésődik az emberbe, hogy nem megy, nem vagyok elég jó. Pedig ez csak egy konzervált, de pillanatnyi állapot.

Az ismerkedés is pont ugyanolyan, mint a járás, futás, úszás, biciklizés. Addig nem tudod, hogyan kell csinálni, amíg nem próbáltad eleget és nem fejlesztetted elég magas szintre az ezirányú készségeidet. Akiknek megy, azoknak azért megy, mert sokat próbálkoztak. Sok lánynál vallottak kudarcot, csak nem érdekelte őket, mert nem arra koncentráltak, hogy jajj, ennél az egy lánynál mindenképp mennie kell, különben a következőt meg se merem szólítani. Ők arra koncentráltak, hogy ezt a lányt most megszólítom, bepróbálkozom, lesz ami lesz, nem nagy dolog. Ha vele jól alakult, az megerősítés, hogy megy ez, tehát érdemes próbálkozni. Ha vele valamiért nem alakult jól, akkor az nem annak megerősítése, hogy neki ez nem megy, hanem annak a megerősítése, hogy mással kell újra megpróbálni.


Ugyanúgy, mint minden más területen, az ismerkedésnél is minden próbálkozás új és új tapasztalatok és tanulságok lehetőségét hordozza. Viszont a történéseket, visszajelzéseket nagyon fontos a helyükön kezelni, mert ha nem jól értelmezed, nem a helyes következtetéseket vonod le belőle, akkor nagyon könnyen rossz útra tévedhet a fejlődésed. Ezért érdemes pszichológust is bevonni a személyiség fejlesztésbe, hogy ezeket a téves értelmezéseket könnyebb legyen kiküszöbölni.

2022. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!