Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hány évesen illant el minden...

Hány évesen illant el minden illúziód az életről, hány évesen "világosodtál meg" / ábrándultál az élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

30 felé menetelek. Eddig nem volt kapcsolatom, sohasem. Az első is pénzért történt.

Most kezdem kapirgálni, hogy lehet nincs isten, hogy rossznak és önzőnek kell lenni, mert így jut az ember előrébb az életben. Jézust is kivégezték pedig csak a kedvességet és a szeretet hirdette.


30-hoz közeledve, elgondolkoztam az életemen. Semmi sem úgy alakult, ahogy terveztem. Viszonylagos nyugalomban nőttem fel, de családunkban sok volt a veszekedés. Mindenki-mindenkivel veszekedett.

sok megaláztatás és fájdalom ért, egészen kiskoromtól. Olyan mintha megrekedtem volna egy szinten, mintha még mindig 10-en éves lennék. Nyilván velem van a baj, tudom. Csak belefáradtam, hogy semmi sem sikerül, hogy mindenért harcolni kel, hogy a legtöbb lány akinek őszintén elmondtam az érzéseimet, akikhez őszintén közeledtem azok letapintottak, kiröhögtek stb. mert nem vagyok jó képű. Kezdek autisztikusan viselkedni emiatt, zárkózott vagyok stb.


Elegem van hogy más normálisan meg tudta élni a kamaszkorát míg én, és a hozzám hasonlók nem. Mintha minket ki akarna szelektálni a biológia. És igen is sokat jelentett volna egy mosoly vagy egy ölelés kellő időben és helyen. Attól a lánytól akitől.


Becsapottnak, kiábrándultnak érzem magam az egész élettel kapcsolatban. Ha ezt előre elmondja volna nekem valaki, biztos hogy nem akarok megszületni. Barátaim is a legnagyobb trében hagytak ott, egyedül éltem túl. - Átláttam ezt az egészet: nem vagyok szép, helyes, talpraesett, egy elméleti fazon vagyok sok álommal és vágyakkal. Művészlélekkel de ez a kutyának se kell. Egyébiránt kiábrándultam a nőkből, a politikából, a vallásból és mindenből. Megfakult, megszürkült minden.


Most mi egy élet? - Dolgozol, gyereket nemzel, meghalsz. ENNYI. Közben nem történik SEMMI!!! Nem jönnek űrlények, nem megyünk más bolygóra. nem fog történni semmi ez az értelmetlen szr ugyan úgy fog tovább kattogni a nagy semmiben, csak mások lesznek a házak, a tájak és a díszletek. De attól még nem lesz ÉRTELME. - Egyetlen egy vigasz lenne erre az értelmetlenségre egy társ, de az sem adatik, nem kellek, nem érdeklek senkit. Ezt tetézi a monoton munka, a kisstílű hétköznapok. A gazdasági helyzet. Egyszerűen gyöngülöm azt hogy átlátom menyire banális és egyszerű az élet, de ennek ellenére nem tudom megheckelni a sorsom.



2022. szept. 13. 13:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Egy vesztes vagy az a gond. Akarni kéne csak és akkor jobb lenne. Érdekes másnak meg bejön az élet. Szóval ne magadból indulj ki hogy mindenki kiábrándul. Te...
2022. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%

Ember, egyél meszet.

Rajtad az fog segíteni, de tényleg!

2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Az első kettőre ne is hallgass...

Nagyon sajnálom, hogy nem jól érzed magad. Ha úgy gondolod, hogy ezek a gondolatok a mindennapi életedet vmilyen formában megnehezítik/kezdik megnehezíteni, akkor mindenképp keress fel egy pszichológust. Nem azért mert probléma lenne veled, hanem azért, hogy jobban érezd magad és rálépj egy önismereti útra. Szakemberhez menni pedig nem szégyen, sőt, mindenkinek kéne járnia. Mindenkit érnek traumák, és igen, önerőből nagyon nehéz megismerni magunkat. Sok sikert kívánok, kérdező! :)

2022. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Az eletrol alkotott keped szubjektiv. Most, hogy azt hiszed, hogy megvilagosodtal, probalsz erre valami objektiv igazsagkent tekinteni, ami nagyon lecsupaszitva akar meg igaz is lehet, de ennel osszetettebb az elet, amit egy kevesbe depressziv idoszakban biztosan eszrevennel.


De amugy igen, az elet semleges ("igazsagtalan", ha igy jobban tetszik). Nem mindenki azt kapja, amit moralisan erdemelne, bar az is szubjektiv, hogy kit nevezel pl. jo embernek, azt aki soha nem bantott senkit, de emellett semmit sem tett hozza a kornyezetenek a joleteert / fejlodeseert, csak passzivan eli az eletet, vagy pl. egy olyan embert aki aktivan tesz azert, hogy a kornyezete egy jobb, elhetobb hely legyen. Lehet, hogy az elso szerinted jo ember, szerintem meg nem es ettol fuggetlenul mindketto lehet rakos, elutheti oket a vonat, mig egy szervkereskedo akar legbukas nelkul is megelheti a 100. eletevet (csak hogy par nagyon szelsoseges peldat irjak).


Ha csak tenyeszallatkent tekintesz magadra, akkor tenyleg annyibol all az elet, mint ahogy felvazoltad, de az embereknek altalaban vannak celjaik, ambicioik, szemelyiseguk, hatasuk a kornyezetukre, szoval ezen az alap funkcionalitason kivul (amivel lehet tudatosan nem elni, nem kotelezo szaporodni), meg rengeteg mas dologrol szolhatna az eleted, csak kezdeni kene hozza magaddal valamit.

2022. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Már 15 évesen...
2022. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

Épp ellenkezőleg, rájöttem, hogy sokkal jobb minden, mint ahogy gyerekként gondoltam. Rerngeteg dologban megtaláltam a szépséget; nem teljesült minden álmom, de továbbra is van bőven, ami motivál.


Lehet, részben azért, mert nem neveltek vallásosnak.

2022. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%
Ezek ilyen műproblémák. Majd ha nem lesz munkád, ha nem tudod befizetni a rezsidet, ha rongyokban kell járnod, ami reálisan közeleg a legtöbb ember számára a rezsik emelése miatt, akkor meg fogod látni, milyen jó életed volt addig.
2022. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
10 körül lehettem
2022. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú,hogy ilyen fiatalon ki vagy égve, de amúgy

sok mindenben igazad van..Kívánom hogy találd meg azt amitől

teljes lesz az életed, nem biztos hogy feltétlenül egy társ lesz az.

Még jó párkapcsolatban,gyerekek mellett is lehet ezt érezni,hidd el.

2022. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Egyik nagyszülőm és egyik szülőm is súlyos elmebeteg volt. Másik szülőm idegösszeomlást kapott emiatt. Az idegbeteg nagyszülő plusz demens is lett, évekig pelenkázni, őrizni kellett, mikor már meg sem ismert minket, és nem tudta, hol van. Pont mikor helye lett volna egy intézményben, akkor hunyt el. Súlyos daganatműtétem volt, évekig munkanélküli voltam, nyomorogtam. De nem találtam ki azt, hogy az élet velem igazságtalan, mert nem én vagy a világ főszereplője, hogy velem kivételezni kéne. És nem képzelek bele a biológiába meg az evolúcióba nem létező bírói személyt. Túl sokat vársz el a magad számára, és nem teszel eleget ennek a megvalósításáért. Magadat sajnálgatod, mikor sokkal kevesebb a problémád, mint sokaknak. Tedd le a tükrödet, amiben egyfolytában saját magadat nézegeted, és lépj ki a világba, de ne azt várd, hogy majd más megteszi, amit neked kéne, saját magad miatt.
2022. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!