Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan legyek segítő?

Hogyan legyek segítő?

Figyelt kérdés

Ha a társadalom nincs még olyan szinten, hogy sokan felismerjék, hogy kellene nekik?

Mikor lesz ez jobb?

Meddig fogják még azt hinni, hogy van recept pontokba szedve a tökéletes élethez, ami fél óra alatt megoldást hoz?

Mikor húzzák meg a határaikat, mikor fognak egy konflikust megfelelően, asszertivan kezelni? Mikor fognak tudni önérvényesíteni? Tehát mikor fognak szóba állni egymással? Mikor fogják a sakál nyelv helyett a zsiráfot alkalmazni?

Hogyan tudnék segíteni? Hol?



2022. szept. 27. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az asszertivitáshoz az kell hogy a másik fél is normális legyen, mert egy személyiségzavaros nem lesz vevő a te asszertivitásodra. Szóval csak két normális ember között működik, hibásakkal máris nem.
2022. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az egész társadalmat. Teljesen igazad van. Itt már olyan károk vannak, amit szinte a nulláról kellene visszahúzni. Nincs ép ember. Én sem vagyok az minden területen, de ahogy dolgozom önmagamon, úgymond ébredezem, mindig ér meglepetés, vagyis inkább pofánvágás.
2022. szept. 27. 08:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt az emberiség történelmében, csak Rousseau képzelte azt, hogy az ősember szelíd és kedves volt. Az állatok közt is vannak félőrültek, ha megfigyeled, minden élőben benne van a meghibásodás esélye. Nem angyaloknak teremtettünk.
2022. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, most tényleg meglepődtem saját magamon. 36 évig voltam vakon én is. Tele hibás berögződésekkel. Meg most is vannak foltok, lehet soha nem fog minden kitisztulni. De azért próbálkozom. Hogy legalább én jól legyek.

Köszönöm, hogy válaszoltál.

2022. szept. 27. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 50 évvel később jöttem rá valamire, amitől eddig kínlódtam. De ez sem "oldja" meg az életemet. Láttam egy dokufilmet arról, hogy a Napunk kiégése során hogyan pusztulnak majd el a hozzá közeli bolygók, és amikor pl. mi kiégünk, a következő külsőbb bolygóhoz közelebb kerül a Nap melege, és ott kivirágzik az élet. Pár milliárd év alatt az is kiég, de addig sok civilizációs ciklus le fog zajlani. És a következő külső bolygó kapja meg az áldott napfényt, annak az árán, hogy a közelebbiek elpusztulnak. Na, ehhez képest semmi, ami baktériumok mi vagyunk ezen a kőgolyón. Az egésznek nincs jelentősége.
2022. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne segíts, ha nem kérik.
2022. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak magaddal meg a szeretteiddel foglalkozz. Az meg h ki mit csinal meg h cseszi szet az eletet az az o bajuk 🤷
2022. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azzal segítesz a legtöbbet az ilyen embereken, ha nem próbálsz segíteni. Nekem egész életemben problémáim voltak, megtanultam együtt élni velük, és arra a szintre csiszolni magam, hogy a társadalomba képes legyek beilleszkedni. Nekem ez így jó. Viszont viszonylag sokan próbáltak már önkényesen "megmenteni", és minden alkalommal csak rontottak a helyzeten. Már attól rosszul vagyok, ha meghallom azt a szánakozó hangsúlyt, mivel az ilyen emberekről süt, hogy szegény szerencsétlennek gondolnak. Ha ilyen késztetést érzel, menj pszichológusnak, és majd felkeresnek az erre vágyó emberek. De csak úgy nem kell mártírkodni.
2022. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy ezzel ne menjen pszichológusnak. Ezzel terápiára kell menni. Még a legtökéletesebb gyerekkorral bíró embernek is végtelen munka az önismeret és nincs az a pont, ahonnan azt lehetne mondani, mindent átéltem, mindent megtanultam. Így az sincs, hogy mostantól az önismeretre fordítható energiámat mások megmentésébe ölhetem. Ez egy kórkép, egy tünete az önismereti hiányosságoknak, ha valaki kényszeresen másokat vagy egyenesen egy egész társadalmat meg akar menteni. Ezzel érdemes pszichoterápia keretében foglalkozni, honnan jön.
2022. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen vezetőink lesznek, addig erre nem lesz igény...
2022. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!