Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincsenek barátaim az iskolába...

Nincsenek barátaim az iskolában, mit csinájak?

Figyelt kérdés

Tizedik osztályos vagyok. Tavaly, kilencedik év elején váltottam iskolát, és egy új osztályba kerültem. Sajnos már régóta küzdök azzal a gonddal hogy nehezen illeszkedek be az osztályközsségbe, vagy sőt, egyáltalán be se tudok illeszkedni. Ez így volt már áltlánosban, és most középiskolában is. Borzasztóan introvertált és visszahúzódó vagyok és emellett még szorongok is sok ember között. Iskolában nincsen egy barátom sem, egész nap egyedül vagyok és szinte nem is beszélek senkivel a padtársamon kívül, aki szintén csak azért szól hozzám, hogy adjak már neki kölcsön egy tollat, vagy súgjak neki a doga közben. A többi lánnyal az osztályban szinte semmi közös témám nincs, teljesen más dolgok és tevékenységek érdekelnek mint őket, és ők mind sokkal extroveltáltabbak mint én. Kiközösítve érzem magam és ez a szintű magány szinte kikészít. Az, hogy senkivel nem tudom megosztani a gondolataimat, senki nincs akivel beszégessek nagyon nyomaszt és egy hosszabb nap után teljesen le hoz az életről. Nagyon szeretnék jobban megnyílni de nem tudom hogyan, hogy ha senki se nyit énfelém. Az iskolában konstans szorongok hogy ki mit gondol rólam, és azon gondolkozom mi történhet ha valakinek ezt vagy azt mondom.


16/L



2022. okt. 5. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Pasizz be.
2022. okt. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Úristen mekkora problémáid vannak
2022. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
2: Neki ez komoly probléma, én nem becsülném le. 16 évesen nem a rezsiszámla, munkanélküli lét vagy a rák miatt fog aggódni.
2022. okt. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
En is igy voltam, 5be uj osztaly és nem talaltam a helyem. Nem ertettem oket de magamat se. Volt sokszor h hanytam az idegtol iskola elott. Bent is mindig meghuztam magam. Az en hozzaallasommal is volt baj, de én az otthoni dolgokat is cippeltem magammal, tudat alatt ez is biztos h befolyasolt h nem sikerult beilleszkednem. Kozepiskola alatt viszont sokat fejlődtem fokent azert mert elmentem egy egyesuletbe edzésre, azaz tarsaságba. Megkell probalni alkalmazkodni a tobbiekhez, nem felre vonulni,.. eltanulni toluk ezt azt, es aztan lehet a végére mar nem leszel kirekesztett, es magadra is talalsz. Sok szerencset.
2022. okt. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon megértelek, velem ugyanez van. Én sem tudtam eddig egyik osztályomba se beilleszkedni, csak én két évvel idősebb vagyok. Félő hogy az egyetemen is ez lesz.

Esetleg iskolán kívüli programokon könnyebb lehet neked, ha vannak olyanok.

2022. okt. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
#2 Ezt a 11 éves lánynak is megmondanád aki a kiközösítés/zaklatás miatt direkt a vonat elé lépett??? 😡
2022. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom,a nagyobbik fiam ugyanilyen mint te.

Mindig mondom neki hogy nyisson,de tudom hogy neki ez milyen nehéz.

De ha neked ez jobban megy, próbáld meg,elég ha bekapcsolódsz egy beszélgetésbe,egy két szóval,hogy észrevegyék ott vagy.

Egyébként mindig túl bonyolítjátok ezt a vajon mit gondolnak rólam a

többeket, ők ugyanolyan tanulók,gyerekek mint te.

hasonló problémákkal,érzésekkel..Legyél kicsit bátrabb,

nyiss valaki felé aki szimpatikus..

2022. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Mutass vidám arcot - senki nem akar egy búvalbaszottal szóba állni-, szólj hozzá a dolgokhoz, figyelj az öltözetedre, sportolhatnál is.

Meg ne csak az osztálytársaidon gondolkozz, vannak ott gondolom más diákok is.

2022. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Én is így vagyok vele, de senki kedvéért nem fogok megváltozni, szerencsére ez már az utolsó éven


17/f

2022. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek. Mondjuk én estis, felnőttképzésen vagyok, és nem is érdekel.

Szerezz más iskolából barátokat, nekem is volt gimiben más suliból, más megyéből, stb.

2022. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!