Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi lehet ez,...

Szerintetek mi lehet ez, mindent olyan üresnek és kietlenek látok?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok egyedül így sokat gondolkodom. És különös gondolataim támadnak: hogy minden olyan üres és könnyű.


Egyetemen is csak magolás van tehát elvileg ha sokat magolsz ész nélkül is kitűnő lehetsz. Nem tanítanak vitakultúrát, érvelést, cáfolást. Retorikát is csak ott ahol szükséges. Az egyetem egy üres épület ahol sokat magolnak effektíve nincs ott semmi. - ÜRES.


De ugyan ezt érzem az utcán. Nem utcát látok hanem az üres teret amit megtör néha egy-egy panel, vagy négy fal meg egy tető. Nevetségesnek tartom és furának, hogy az ötödikről más utcákra is el lehet látni és annak a tér-résznek külön neve van mint mondjuk a térnek amelyből kidúlt.

A szobámat is üresnek látom, ami tele van pakolva bútorral, tárgyakkal. Régen a fejemben ezek egy egésznek álltak össze amit az agyam szobaként értelmezett, ma már nem.


A szex is olyan fura lett. Furcsa hogy egyrészt valakinek a testébe kell behatolnom másfelől meg azt ami nekem jó csak egyedül érezem, az én fejemben van az az érzés közben lehet hogy a másiknak nem is jó. És azon tűnődöm ez miért nem egy kollektív élmény? Miért nem kapcsolódunk úgy össze mint a navik az Avatárban, hogy két idegrendszer egy legyen...


A művészettel is így vagyok. Mostanában arra figyeltem fel a legtöbb művész egy blöff. Hazugság. Kókler. Utánoz de semmi eredeti nincs benne mint pl Ákos. Ákos jó példa még arra is, főleg nála hallom külön az éneket meg a zenét, mintha két hangsáv párhuzamosan futna. A színházban is nem a darabot látom hanem embereket a színpadon, akik bemagolt sorokat mondanak vissza.


Összességében helyeket nevezünk kórháznak pl. ahol simán belehalhatsz fertőzésekbe is. Ott a discó is ami szórakozó hely, hát számomra inkább purgatórium, infernális hely. De ott se látom mire jó ha sokan szines féynek között vonaglunk mire jó ez?

Vannak helyek a világon De ezek mind "hidegek", nincs ott varázslat vagy valami anomália, amitől más lenne. Olcsó földi eszközökkel próbálunk különös atmoszférát teremteni ezeken a helyeken.


Nagy csalódás nekem ez a fizikai élet. Üres és unalmas. Hideg magányos, zord és nyomasztó.



2022. nov. 28. 13:11
 1/9 A kérdező kommentje:

A civilizációt is egy máznak gondolom. És az életről az a véleményem hogy teljesen értelmetlen és üres. Az élményeket mindenki a maga fejében éli meg, hasonlóan, mert hasonló a felépítésünk de attól még az élmény nem egy kollektív érzület. A részegség alatt is, mindenki máshogy viselkedik máshogy reagál.

Sok könyvet olvasok, sok filmet nézek és feltűnt már hogy mindegyikben ugyanozok a sémák szerkezetek ismétlődnek, főleg a mai tucat dolgokban.

2022. nov. 28. 13:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasonlókat érzek, én öreg fejjel is terápiába járok.

Nálam valszeg az volt, hogy a paranoiás anyám nem nagyon tudott rám érdemben reagálni kiskoromban, ezért nem nagyon lett érzelmi kapcsolatom a világgal. Illetve a szex semmilyen módon jelent meg a családban, ezért ezt kb. abnormálisnak tanultam meg, s valahogy azzal kötöttem össze, hogy az én szexualitásom másnak árt, így az egyetlen út az önkielégítés lett. Aztán ez kb. így is maradt, holott később nagy nehezen lettek barátnőim is. 49f

2022. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon jó buddhista lenne belőled, annyi különbséggel, hogy a buddhisták az ürességélményt felszabadulásként élik meg, melynek során átlátnak a felszínes valóság illúzióján, megismerik annak okait és törvényszerűségeit, megszabadulnak általa a vágy, az ellenszenv és a tudatlanság béklyójából, és ezáltal derűs egykedvűséggel vándorolhatnak a létforgatagban.
2022. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mi lehet ez, mindent olyan üresnek és kietlenek látok?"


Depresszió, irány a pszichológus

2022. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Sejtem mi a bajod. Egy kicsit túl tóltad a mondológod, nagyot mondasz először is. Pl az egyetemeken (mondjuk függ valóban attól, hogy melyik), legtöbb esetben kell kérdezni, vitatkozni a proffal, mert ugye érdekel a téma amit tanulsz.

Masodjára, sok könyvet olvasol és már egy kicsit azokban élsz úgy tűnik, hisz azokat a látomásokat látod talán amiről olvasol. Fogadjunk, hogy scifi-ket. Vagy valami elvont változata. Nem baj. A képzelő erőd nagyon jó. Tudod mit kéne csinálnod? Kamatoztasd! Írj! Lehet valami jó sül ki belőle.

2022. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudod Jill, az ilyen emberek lelkében van valami, halálos sötét...
2022. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy újféle szemszögből láttad talán meg a világot!

Lehet, hogy erről van szó. Sok dolognak több oldala is van. És ezáltal több dolgot meg tudunk érteni a világból, ha ezek alapján is elgondolkozunk bizonyos dolgokon egy új, más szemszögből.

Nyilván lehet a dolgokra egészként is gondolni, vagy mint amik között van valami kapcsolat. Avagy úgy, hogy társítasz hozzájuk valami plusz rendszert, felépítést, jelentőséget. De úgy is tekinthetsz rájuk, mint külön maguk a dolgok. Vagy külön a tér és külön a többi dolog.

Pl. egyéb dolog:

Maga az, hogy összeadás, az valami üres dolog számok, vagy más összeadandó dolgok, szabályok nélkül, nem?

Ahogyan a szorzás, kivonás, osztás, stb...

Azonban, ha számokra értelmezed őket és felteszel egyéb dolgokat, pl. azokat a szabályokat, amiket használni szoktunk simán az átlagos életben számok összeadásánál, akkor az már rögtön valami együttes dolog lesz, aminek van kezdete és vége és jelentősége. Alkalmazod arra amire szeretnéd. (Persze nyilván magának az összeadásnak is van értelme, de pl. ezzel megtölthetjük tartalommal.)


Különben az a véleményem, javaslatom, hogyha nem ismerted még meg, és nem találtad még meg, keresd Istent!

Foglalkozz vele.

Keresd!

Olvass Bibliát!

Leginkább az Újszövetséget!

Isten szeret! Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézust adta értünk, hogy mi örökké élhessünk őáltala.

Jézus Krisztus pedig szabad akaratából meghalt értünk ugyanezen céllal, majd feltámadott!

Aki hisz Jézusban, az örökké él!

:)

2022. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

(#7-es vagyok)

Még ezt is tényleg érdemesnek látom megírni:

Az egyetemeken tényleg nem csak magolni kell mindig.

Pl. egy matematika szakos hallgató nem biztos, hogy menne bármire ha magolna egész képzése során.

Itt újféle gondolkodásmódokat, hozzáállásokat kell elsajátítani, megérteni.

De pl. egy építészhallgatónak is. Főleg ezek a modellkészítések, különböző művészeti irányzatok, építkezési technológiák, épületekkel kapcsolatos elvárások, ábrázolási módszerek, térlátás fejlesztése, stb...

Gondolom más szakoknál is hasonló dolgok vannak.

És az egyetemen tanító emberek kutatni is szoktak. Ezzel is valami újat csinálnak, új dolgokra próbálnak rájönni, és ez valamikor sikerül is.

2022. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tedd félre néha a magadon gondolkodást. Figyelj kifelé, a külvilágra, a többi emberre. :-)
2022. dec. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!