Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csinál az aki mint én...

Mit csinál az aki mint én totálisan ki van égve; de úgy igazából, mikor már az apró örömök sem nyújtanak vigaszt?

Figyelt kérdés

Teljesen kiégtem. Művész szerettem volna lenni, grafikus és költő. De rájöttem hogy egyrészt ma már erre nincs igény, az emberek nem igényelnek irodalmi szöveget lássuk be. Látom a mindennapokon, kár tagadni. (Pedig ha találok egy jó könyvet úgy örülök mint majom a farkának. De ez ma már rajtam kívül senkit nem hoz lázba. Bradburry - Marsbéli kronikáit olvasva én is ott szuszogtam az űrhajósokkal a szkafanderben.) Grafikusból is Dunát lehet rekeszteni. Maradtak hobbinak ezek, írok a fióknak. Miért? Mert leköt, megnyugtat. Nekem ez a cigi vagy az alkohol az írás és olvasás. Ez a kettő a legemberibb cselekvés...


Régen nagyon élt-vidám, érdeklődő voltam. Örültem az életnek. Aztán felnőttem és teher lett minden. Nem tudok belehelyezkedni ebbe a világba. Persze ember vagyok én is: emberiek a szükségleteim, a vágyaim és az álmaim - amíg még voltak; ma már nincsenek.


Lányoknál nem volt nagy sikerem, már beleuntam. És szinte mindenbe. Az élet minden területén kiégtem: nem látom értelmét semminek sem.

Egyszerűen taszít mai világ, persze bizonyos szempontból jó, de én nem találom benne a helyem. Persze lehet más korban sem találnám.


Undorít ez a monoton élet, hogy még az a régi romantikája sincsen meg a munkának, mint a régi filmeken... Minden nap egy kicsivel egyre rosszabb.

Nagyon fáraszt minden, a felkelés, az evés, a szükségletek. Unom és fáraszt.

Mikor elalszom, örülök hogy letudtam egy napot, hogy vége.



2022. dec. 12. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Mindig ennyit hisztizel, vagy csak itt a GYK-n???? Ha fáraszt a felkelés meg az evés akkor ne kellj fel és egyél.
2022. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem biztos, hogy értelek: én több mint 20 éve zenélek, komolyan veszem, munka, család, gyerek mellett is gyakorlok, próbálok időt szánni arra, hogy írjak is stb.


És sosem akarnék ebből megélni. Nem is tudnék, de igazából el is veszne a varázsa. De nem csak a zene van számomra, hanem sok dolog érdekel, és van olyan ezek közül, amiből meg tudok élni.


Gondolom, valahol Te is nagyon jól tudod, hogy igenis lehet ma is művészként érvényesülni, de nem kell feltétlenül bánnod, ha neked éppen nem sikerül. Viszont - már bocs, de - ha cigire, alkoholra telik, és van fedél a fejed felett, olyan rosszul nem állsz... becsüld meg, ami van.


És legyél kicsit nyitottabb.

2022. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerü, semmi különöset. Nem tervezek előre, nem várok semmit, csak jön egyik nap a masik utan.
2022. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
26
2022. dec. 13. 05:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Én semmit, házi munka, sport, főzés, teázás, kötélfonás...
2022. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szia! A legnagyobb baj a mindent megadó kényelem. 40 évvel ezelőtt álmodtam kerékpárról, elmentem füvet nyírni, szemetet szedni, autót mosni és a következő nyárra meg lett a kerékpár. Hosszú út vezetett odáig de ezért volt érdekes. Ma 4 havi fizetésemből tudok venni egy nagyon jó és csinos autót, ha meghúzom a derékszíjat akkor talán 3 hónap, vagyis nem kihívás, nincs folyamatos projekt. Az internet adta bőség zavar, sokat rásegít erre a rossz érzésre. Én most kitaláltam, hogy építek egy olyan gépet, amit ha meg kell vennem 30 millióba kerülne, de ha én építem, megúszom egy millióból is. Amióta ezt a projektet elkezdtem, izgatottan ugrok ki az ágyból minden reggel és nem ismerek saját magamra. Legyen egy célod egy nagyon nehéz célod, hisz ezért születtél!!!
2023. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehéz célok az megvan már 20 éve

Nyerni akarok a lottón több milliárdot

2023. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!