Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én érzem hiábavalónak az...

Csak én érzem hiábavalónak az életet, mintha valami hiányozna belőle; mintha megkopott, kifakult volna?- Teljesen kiégett, enervált és életunt vagyok.

Figyelt kérdés

Kiégett 28 éves fószerként írom ezt a kérdést: most is itt cigizek meg kávézok, otthon.


Igazából így a 3. X-hez közeledvén nem így képzeltem el az életem. Se barátnő, se karrier. Fizikai alkalmi munkákból élek. Valaha értelmiséginek készültem, aztán történt valami, kisiklottam. Ahogy talán ebben az országban kicsit mindenki. Nem gondoltam volna, hogy pont én leszek az akinek nem jön be az élet... Néha elmegyek egyet, izom egy sört az egyik kocsmában, néha sétálok de ennyi. Tök egyedül maradtam. Mindenkink családja van vagy párkapcsolata. Leépítettek. Nekem nincs sok barátom - ha van egyáltalán - nem tudok széles ismeretséget fenntartani. És ahogy igya magányomban gondolkodom az egészen, napról napra ábrándulok ki mindenből. Napról napra tűnik fel mennyi kis illúzióból áll össze az élet.

Nagyon unom ezt az egészet ami itt van. Meghalni nem akarok nyilván, de sok értelmét sem látom ennek az egésznek: születünk, valakinek bejön az élet az szaporodik, vagy legalább dug egy jót, aztán meghal. Leegyszerűsítve. Közbe persze ez a haláltánc milliónyi elemből áll össze, ház, kocsi stb - de nekem már ezek se jelentnek boldogságot mert nem tudom megtölteni élettel.

Emlékszem egy jó 11 évvel ezelőtt még voltak álmaim és céljaim amik már már teljesen szétfoszlottak. Tudom mik a szépek a pillanatokba, de én idén már ki sem díszítettem a lakást, karácsonyfa se áll, annyira kiégtem és herótom van az egésztől. Úgy érzem valami hiányzik ebből az egész életből. Valami szent vagy nem tudom. Minden olyan ormótlan és profán. Nem tetszik. Ilyen radikális változások tudnak egyedül "feldobni": pl: atomtámadás, UFÓ invázió, világháború stb

Unom a hétköznapokat, amikor is lassan párolog el az élet, úgy hogy észre se vesszük. Közben a cigim is leégett, a kávé is elfogyott.



2022. dec. 15. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
En mar 31, de jol elvagyok. Sokat keresek es sok a haver/barat is, de cserebe tizenorazok folyton. Szabadnapokon edzeni jarok este meg haverok. Most nincs fix kapcs, de jopar tobb eves volt szoval most jo csak ugy csajozgatni ahogy jolesik. Gyereket ugyse szeretnek
2022. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az egyetlen, akinek "nem jött be az élet". Sőt a legtöbb ember meglehetősen középszerű és szerény életet él.

Inkább az szokott nehezen lecsúszni, ha a közegben, amiben felnőttél/ ahová tartozol neked lett egyedül más életed, mint a többinek. Az ezzel együtt járó kirekesztettség meg megjobban bele bír keseríteni ebbe a "csak nekem nem sikerült befutni" érzésbe.

Szerintem kellene keresned olyan közösséget, ahol hozzád hasonló vagy hasonló érdeklődésű emberekkel lehetsz együtt, vagy olyan tevékenységet, amibe teljesen bele tudod adni magad. A lényeg amúgy sem az, hogy sikeres legyél, hanem hogy tartalmas életet élj.

2022. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy kérdésem lenne a kérdezőhöz, ha nem bánod.

Ha a karrieredben sikeres lennél, elérted volna amit szerettél és meglenne mindened (felsoroltad hogy ház, autó nem érdekel, de tegyük fel hogy mindenből jobb lenne neked mint az átlagnak) akkor is így éreznél ? Mondtad hogy igen, mert nincs kivel megosztani. Ha a párkapcsolatot nem sikerült volna megtalálnod így se meg úgy se, de abban az esetben legalább gazdagabb lennél és sikeres a karrieredben. Szerinted az sem nyújtana vígaszt? Megkaphatnál bármilyen lányt, fizetnéd őket. Az egyik akár még melletted is maradna, a pénzedért. Lehet még szeretne is. Nem lenne soha semmilyen anyagi gondod, nyaralhatnál bármikor stb. Nem élveznéd?



Azért kérdezem mert a 2.válaszoló azt mondta "A lényeg amúgy sem az, hogy sikeres legyél, hanem hogy tartalmas életet élj." és eszembe jutott hogy mi van ha valakinek ez minden vágy és álma hogy sikeres legyen és bármit megkaphasson. Szerintetek ő sem érezné az életét teljesnek? Ő sem lenne boldog? Vagy a boldogság bárkire rátalálhat bármikor ?



A párom a karriert választotta helyettem, neki az minden vágya hogy sikeres legyen és nagyon gazdag.. Köztünk csak egy probléma volt, hogy a napi több mint 12 óra munka mellett rám már nem jutott ideje... Hétvégén sem. És én remélem, sőt, tudom hogy el fogja érni amit akar. Meglesz neki mindene. És remélem a boldogsága is.

2022. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

“ Ahogy talán ebben az országban kicsit mindenki.”


Ne az országra fogd azt, hogy rossz döntésekkel elcseszted az életed. Vállald a tetteid következményeit, ne másra mutogass.


28 évesen még bőven van időd helyrehozni az életed, csak nyekergés helyett megoldásokat keress. Magától nem fog változni a helyzet, neked kell tenni érte.

2022. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as nem nem boldogítana a sok pénz bár amerikai (mi más...) tanulmányok bebizonyították hogy szerintük a pénz boldogít. Szerintem meg hiábavalóság itt minden a földön, jelen körülmények között.
2022. dec. 15. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs hosszútávú célod, azért érzel így. Ha találnál magadnak valami célt, akkor tudnál küzdeni érte, és lenne értelme az életednek.
2022. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 41 éves vagyok és 21 évem úgy elszaladt mintha nem is lett volna.


Egyetlen jó megoldás az lenne ha újrakezdhetném úgy 14 éves koromtól.


Most már ezt a maradék kb 20 évemet valahogy csak leélem :)

2022. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
40 vagyok életközepi válság elején...
2022. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Te iranyitod.. meg fiatal vagy siman fordithatsz rajta. Tuzz ki celokat es kuzdj ertuk
2022. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Az életed olyan, amilyenné teszed. Ha azt akarod, hogy mások is részt vegyenek az életedben, akkor élj olyan életet, ami mások számára is vonzó, hívj meg másokat az életedbe és ott akarnak maradni veled.

Gyakori, de téves gondolat, hogy másoktól várod, hogy kiszínezzék, érdekesebbé tegyék az életed. Neked magadnak kell ezt megtenned és mások majd ezután akarnak csak részt venni az életedben.


30 évesen még fiatal vagy. Jó eséllyel még 2x ennyi hátra van az életedből. És mind úgy fog telni, amilyenné te teszed magadnak!

Egyáltalán nem késő bármit, akár teljesen újat is elkezdened az életeddel. Tanulj, fejlődj, csinálj új dolgokat! Értelmiségi szeretnél lenni? Olvass, tanulj, válik azzá, ami lenni szeretnél (szerintem érdemes gazdasági, pénzügyi ismeretekkel kezdeni, mert ez nagyon hiányzik a legtöbb embernek, pedig minden mást is nagyon mélyen megalapozhat, ha van és minden más területen is sokkal nehezebb érvényesülni nélküle.

30 évesen sokkal könnyebb karriert váltanod is, mint majd 40-50 évesen lesz. Akkor sem lesz lehetetlen, de egyre nehezebbé válik.


Használd ki az ünnepeket, gondolkozz el rajta, hogy mit akarsz kezdeni az életeddel, jelöli ki új célokat, kezdj el dolgozni rajta, hogy elérd őket!


Ha kell, akkor kérj benne segítséget szakembertől. Egy pszichológus nagyon sokat tud segíteni benne, hogy könnyebben fel tudd fedezni, hogy mit is akarsz igazán és azt hogyan tudnád elérni.

2022. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!