Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik egyáltalán olyan, aki...

Létezik egyáltalán olyan, aki az egész hátralévő életét magányosan éli?

Figyelt kérdés
Elég nehezen tudom elképzelni, hogy van egyáltalán ilyen. Az emberi lény nem arra van kitalálva, hogy élethosszig úgy éljen, hogy nincs senkije. Mentálisan sem tesz jót. Ha van is olyan,aki élete végéig magányos,valszeg nem sokáig él, mert előbb hal bele a bánatba vagy a magány okozta szenvedélybetegségbe.

2023. jan. 8. 18:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Most ez attól függ, ha idejekorán végez magával, akkor tulajdonképpen élete végéig magányos volt.
2023. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem ez olyan dolog, hogy mit veszünk magánynak?


Az egyedüllét nem feltétlenül jelent folyamatos magányt. Míg létezik a társas magány kifejezés is, ahol hiába van mellettünk valaki, mégis egyedül érezzük magunkat. Ez utóbbi szerintem valahol sokkal nagyobb károkat okoz.


Ha belegondolok, barátaim nem nagyon vannak. Kapcsolatom szinte soha nem volt, csak néhány rövidebb, se veled se nélküled dolog. 30+ éves vagyok, és én például teljesen meguntam az embereket. Nem is vágyom igazán társaságra, ilyen oldalakon kiírom magamból amit akarok.


De nem vágyom nagy lelkizésekre, sem small talkra, sem a világ megváltására. Programokat nem velem szerveznek, amiket én szervezek azokra nem hívok soha mást.


Igazából elvagyok egyedül is mint a befőtt. Már azon gondolkozom, hogy kellene egy kutya vagy macska esetleg mindkettő aztán teljes lenne az életem.

2023. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Betegség miatt magányos vagyok,és már életem végéig az is maradok. Hogy meddig élek nem tudom. Lehet,hogy jobban járnék ha nem túl sokáig.
2023. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%

A lineklt cikkben ez azért érdekesen hangzott:

A 72 éves férfi együtt ebédel a házában két társával, Agnesével és Andreával.


Amúgy nagy közhely hogy az ember társas lény, rengetegen nem szeretik a társaságot, keress rá pl a hikikomori szóra és meg fogsz lepődni.

2023. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik.
2023. jan. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelen.
2023. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Már tízévesen tudtam, hogy sohasem akarok párkapcsolatot, önmagamban vagyok teljes egész, szeretem a magányt. Az összes többi már csak bónusz. Ilyen bónuszok a barátaim, és azt szeretem, ha ők is ugyanígy érezek irántam, nem pedig az életük nélkülözhetetlen részére. Sajnos ismerek pár ilyen szerencsétlen sorsú, jellemzően tapadós embert, akikkel nem is érzem jól magam, és szörnyű belegondolni, hogy csak a szánalom miatt tartom velük a kapcsolatot, ahogy mások is, ha ugyan még nem pattintották le őket. Könnyű valakinek a fejéhez vágni, hogy "szánalmas vagy", de aki ezt teszi, valószínűleg fogalma nincs, mit jelent a valódi szánalom. Abban nincs sem indulat, sem lenézés, hanem megértés, és az ebből fakadó kínzó reménytelenség érzése, hogy hagynod kell valakit a vesztébe rohanni, ha nem akarod, hogy téged is magával rántson.

Nagyon nem tudok egyet érteni a szoros barátságok, pláne a párkapcsolatok és szerelem romantizálásával, egyszerűen azt látom, hogy ember ember narkójává válik, amikor meg egy ilyen kapcsolat megszakad, a szeretet jellemzően lelket felemésztő bánatba, haragba, akár gyűlöletbe csap át. Biztosan akad kivétel is, amikor békében válnak el a felek, akár időről időre tartják is a kapcsolatot, de gyanítom ez a ritkábbik eset.

Én, akikkel jól érzem magam, összeköt a közös érdeklődés, hobbi, de ezek a kötelékek lazák, és ha elszakadnak, meglehet, hogy később újra összeforrasztjuk, ha meg nem, akkor maradnak a szép emlékek. Nincsenek elvárások, sem megfelelési kényszer.

2023. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg nagymamámnak van két öccse akik sohasem nősültek meg, de nem tudok róluk ezen kívül semmit.
2023. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%

Férfiak is vannak tartós magányban?! Na az durva!

Azt hittem képtelenek ilyenre...

2023. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%

Igen

Nem birok emberek kozott lenni

Nekem az elég ha elmegyek bevásárolni aztán hazamegyek az egyedüllétbe


40 F

2023. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!