Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Ugy erzem hogy nem volt ram elegge figyelve kiskoromban ami akkor nem is volt olyan vészes(legalábbis nem érzetem annyira rosszul magam miatta) , de mellette sokat piszkáltak ovodaban/iskolában vagy csak siman nem jatszottak velem. Régóta van hogy magamban beszelek ha egyedul vagyok és ilyenkor valami sztoriba kepzelem magam sokszor ugy hogy eszre se veszem hogy csak magamba beszelek, emellett nagyon érzékeny is tudok lenni szavakra, volt és van sok hülye gondolatom pl ongyilkossag ami gyakran kerülget de valamiért nem cselekszem de oszinten nem tudom miért mert ugy erzem hogy nem tartozok ide és nem vagyok eleg fontos senkinek, valamint nem tudok kotodni se emberekhez legyen az bárki. És meg sok hasonló dolog van sajnos velem. Miért vagyok ilyen?

2023. febr. 6. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is így érzek. Nekem az segít, hogy önmagammal versenyzek, mindennap jobb akarok lenni, mint tegnap voltam. Ez tart életben. Az az érzésem, hogy a mi lelkünk soha sem fogja magát idetartozónak érezni és ezt kell fogadnunk, hogy felszabadulhassunk a vágyakozás alól.
2023. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pszichés problémáid vannak. Ezzel az elképzelt szitu dologgal vszeg menekülsz a világból, ezzel védi az elméd önmagát valami ellen. Sikertelenségek, nehéz szembesülések,s tb...


Egy pszichoterápia tud segíteni, tök jól gatyába tudna rázni:)

2023. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is sokat fantáziálok és sokszor nem én irányítok. Van, hogy anyira belemerülök a fantáziámba, hogy megfeledkezek a való világról. Nem tudom a terápia segít e. Voltam egynél, de az nem sokat segített. Egy másikhoz kértem időpontot. Mondta, hogy fél év múlva lenne egy időpontja.
2023. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3, voltál egynél.. mennyit?
2023. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Beszédhiba lelki okait kerestük. Elmentem 5x. Mindig másról beszéltünk, a problémához nem kerűltünk közelebb. A hatodik ülésen megkérdezte, hogy miről beszélgessünk?


Gondolom arról kéne amilyen problémával jöttem. Úgy kezelt, mintha egy beszélgető partnert keresnék, akivel a napi dolgaim átbeszélem. Csak nem ezzel a problémával kerestem meg.

2023. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, a pszichoterápia nagyrésze nem is úgy zajlik, hogy keményen csak a problémáról beszélgetünk éveken át. Sőt, pont a legelején nehéz róla beszélni, mert a kliensnek 5-10-15 akár 20 alkalomba is telik, mire nagynehezen átadja az irányítást a pszichológusnak önként és akkor kezdődhet csak a gyógyulási munka. De a terapeuta nem ragadhatja magához magától az irányítást, azt a kliensnek kell átadnia.

Meghát eleve, nem azért van, hogy ő mondja meg mi legyen a téma. A te gondolataid számítanak, így neked kell megmondanod mi legyen a téma.


Nekem ez alapján amit mondasz az jön le, hogy különösebben nem sikerült a "kapcsolatfelvétel", nem nyiltál meg, nem tudtál belemenni mélyen a dologba. Mondjuk 5 alkalom csak a könnyű eseteknek elég erre, van akiknek tényleg akár hónapokba is telik mire eljutnak végre a megnyílásig, bizalomig.

2023. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Introvertált vagyok. Nem szoktam folyamatosan beszélni. Az első 5 alkalom alatt elmeséltem a moltbeli traumákat, eseményeket amik kapcsolódhatnak a beszédhibához, a családi házteret, a jelen körűlményeket, a nagyszülőket, magánéletem, munkahelyi ügyeimet és a szerelmi és baráti kapcsolataimat is.


Szerintem ezek után a pszichológusnak kellene feltennie a megfelelő kérdéseket amik segítenek közelebb jutni a problémához. Ezek után már csak arról beszélgethettem volna, hogy ma miről beszélgettem a kolegákkal. Az meg nem visz közelebb a megoldáshoz.

2023. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!