Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányos emberek hogy...

A magányos emberek hogy tudnak produktívak, sikeresek lenni?

Figyelt kérdés

Én magányos ember vagyok, mindig is az voltam. Amikor valakibe beleszerettem, mindig motivációval töltött meg, de sajnos mindig viszonzatlanok maradtak az érzéseim, így a lelkesedés is hamar oda lett. Egyszerűen így egyedül nem tudok motivált lenni, úgy telnek a napjaim, hogy csak vegetálok, meg közben lekötöm magam mindenféle nonszensszel...

De milyen élet ez így?



2023. márc. 6. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Milyen élet az ilyen?

Nos, olyan, mint az enyém.

Nekem mindenhez akaraterő kell...

2023. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

A kérdésedre a válasz, úgy tudnak sikeresek lenni, hogy ebbe menekülnek.

Például a kutatók.


Viszont összeségében a magányos emberek depressziósok lesznek, őket már nem érdekli a siker...

2023. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Úgy, hogy "együgyűvé" válnak, azaz összes energiájukat a saját karrierjük vagy más hasznos és produktív tevékenységgé szublimálják.
2023. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egy ember akkor lesz sikeres (itt = gazdag?), ha azt dobta neki a gép, tehát, nagyon okos, kitartó, jól el tudja magát adni, talpraesett és/vagy szimplán jó helyre született, de leginkább ezeknek a keveréke, ahol az egyes esetekben az arány lehet más és más.

Nem hiszem, hogy attól függ, hogy valaki magányos vagy sem.

Amúgy, ha sikeres leszel, jönni fognak a "barátok" is.

2023. márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezt én is észrevettem magamon. Ha van valakim, akkor szupererőm lesz és mindent meg tudok oldani könnyen.
2023. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem gazdagságra kell itt gondolni.... a produktív szó akkor talán szerencsésebb.


Mondok akkor egy konkrét példát: én szeretek rajzolni, és tehetséges is vagyok benne. Amikor szerelmes vagyok, rendkívül termelékeny tudok lenni, van motivációm, van vágyam az alkotásra. De volt olyan, hogy évekig alig firkáltam valamit.

Amikor az egyetemre mentem, tele voltam reménnyel, most meg egy gyárban melózom éhbérért, mert a csalódások miatt egyszerűen nem volt semmi motivációm, és nem kezdtem magammal semmit.

Most nemrég újra szerelmes lettem, de és újra elkapott az az érzés, újra el kezdtem pl. rajzolni, el kezdtem terveket szövögetni, de úgy néz ki, nem lesz semmi a dologból, és már megint nem érdekel semmi.

2023. márc. 6. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Én is magányos vagyok de így könnyebb sikeresnek lenni szerintem mintha lenne valakid. Amint van barátod/barátnőd azzal kezdesz foglalkozni. Pénzt költesz rá és időt. Ezeket pedig vállalkozásba vagy bármi másba is tölthetnéd ami épít téged. Szóval ha sikeres akarsz lenni én azt javaslom egyelőre magaddal foglalkozz. Persze megértem, hogy magányos meg szar úgy minden, viszont ha most magányosan magaddal foglalkozol és sikeres leszel, akkor a nők és a barátok is jönni fognak később. És ha tényleg olyan sikeres leszel még mások női is hozzád fognak menni. ;)
2023. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Hasonlóan vagyok, nem mondom hogy egyszerű.


Megtanultam, hogy ne emberektől várjam, hogy jobb lesz. Ne mások felém irányuló szeretete gerjessze bennem az élethez való örömöt. Ne arra várják, aki nem akar jönni. Ne másnak akarják megfelelni csak azért hogy a barátom legyen.


Ez persze azzal jár, hogy teljesen elhidegül az ember, nincs szüksége másokra. Az egész élete maga köré épül. Úgy töltjük el a napjainkat, hogy abba nem fér bele más.


Szerintem ezt kompenzálni kell, még ha kis mértékben is de minimális szociális hálót ki kell építeni. Hiszen ha jön valaki az életben, mit mondok neki? Ki vagyok?

2023. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Simán, még könnyebb is. Sokkal produktívabb voltam mindenben mikor nem volt párom illetve gyerekem, azon egyszerű oknál fogva hogy mindazt az időt amit most rájuk fordítok, anno gyakorlásba/tanulásba/alkotásba öltem.
2023. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan vagyok én is, a rajzolás, alkotás is stimmel, a szerelem, akár csak a plátói is, vagy akár a flörtölés, mindig egy csomó energiát adott. Legjobban akkor virulok, minden simán megy, amikor a megismerkedés elején vagyunk, amikor pillangók vannak a gyomromban. Ilyen 10 év alatt 2x fordul elő velem, a következőre várhatok még 3 évet😛

Enélkül hiába jöttek a sikerek, produktív vagyok tanulás, munka és sport terén, de belül üres. A baráti körömet is szingliként szoktam akaratlanul leépíteni, begubózom, csak robotmódban működöm. Most jutottam el oda, hogy elkezdjem függetleníteni magam másoktól, a visszajelzésektől. A valakihez tartozás érzése, a vágy, hogy legyen kihez bújni, megtaláljam a párom minden téren egyre erősebb és megkeseredek benne, hogy a macskás vénkisasszonyság van kilátásban. Sosem voltam karrierista, mindig családra vágytam, alapvetően barátságos és inkább extrovertált vagyok, humán beállítottsággal. Ehhez képest lett egy reál diplomám, egy egész jó állásom, de mintha nem a saját életemet élném, nem vagyok jól.

2023. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!