Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Izoláljam magam, vagy adjak...

Izoláljam magam, vagy adjak egy esélyt nekik?

Figyelt kérdés

Egy 18 éves csúnya fiú vagyok. Sosem voltak igazából barátaim. A családi hátterem borzalmas, sőt.. sajnos mögöttem nincs jó család és szülői minta.

Az érettségi mindjárt itt van, aztán eltakarodok innen.

Vannak pszichés betegségeim, ilyet a depresszió amellyel több öngyilkossági kísérletem volt.


Elegem van, hogy senki nem szeret. Nekem volt nyáron barátom, aztán taliztuk, ignorált, leszart. Én pár napja ismét felvettem vele a kapcsolatot, aztán kiderült hogy pár hete zaklatja valami fiú neten, tőlem kérte hogy zsaroljam meg, megtettem, mert szeretném hogy barátom legyen. Azóta ismét ignorál. Ő 20 éves, egyetemista. Az érdeklődési körünk azonos...


Van egy másik srác, ő 17 éves. Vele még nem találkoztam de nagyon akarja. Vele is azonos az érdeklődési köröm. Ő gazdagabb háttérrel rendelkezik, egy népszerű srác ahhoz képest. Nagyon akar velem barátkozni, én elmondtam hogy hogy jártam a sráccal (sajnos nem az a srác az első, hiszen a suliban egyfolytában magamra hagytak a nagybatátok, meg bántottak is fizikailag is szellemileg is) elfogadta, utána is talizni akart. Ő bárkivel barátkozhat, miért pont velem akar? Szerintem bántani akar, mert tudja hogy egy nyomorék vagyok, és csúfolni akar.


Van egy internetes barátom, akinek elmondtam az egész életem, ő mindenbe támogat. Ő is a teljes izolációt támogatja.


Járok pszichológushoz. Ő is tudja az életem nyílván. Ő is támogat, sőt.. csak ő csodának éli meg hogy nincs olyan durva mentális zavarom.


A suliban is sok tanár kedvel, sőt az igazgató is kérdezi mivan velem.


DE! Engem nem szeret senki mert ha már engem a családom se szerethetett akkor senki se fog. Tudjátok mennyiszer probáltam megölni magam? Mondjuk nem erős módszerekkel, csak "hátha", mert ahhoz gyáva vagyok. Egésznapom magányosan tellik, mert nem szeret senki.



2023. márc. 24. 17:35
A kérdező szavazást indított:
Teljesen izoláld magad. Depressziós vagy ígyis, nem kell több csalódás. Barátaid sosem lesznek.
Ne izoláld magad
34 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Akárhogy is van,de saját magára senki ne mondja,hogy csúnya !

Ha magadat nem viseled el,akkor mástól sem várhatod,hogy szeretni fog.


Én sem voltam sosem szép,vagy jóképű,de voltak barátaim,voltak kapcsolataim,mert emberileg tudtam pótolni,amit a természet nem adott meg.

De 18 évesen egyik fiú sem csúnya,ez képtelenség!

2023. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1) akkor még nem láttál :D
2023. márc. 24. 17:47
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

"Engem nem szeret senki mert ha már engem a családom se szerethetett akkor senki se fog."

. Ez egy jó nagy baromság.

2023. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Semuhi válasza:
17%
Sigma rule grindset
2023. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez eldőlt
2023. márc. 24. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Nincs igazad
2023. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Menjél másik pszichológushoz, mert a jelenlegi durván árt neked a tehetetlenségével! Méghogy nincsen durva mentális zavarod! Dehogynem! Aki módszeresen az öngyilkosságot forgatja a fejében, teljes izolációt tervez és meg van arról a tévképzetről győződve, hogy őt senki nem szereti, az kifejezetten súlyos mentális zavar, és ideje lenne kezdeni vele valamit, nem pedig dicsérgetni, hogy milyen csoda, hogy nem rosszabb.

Az, hogy csúnya vagy (vagy nem vagy, mi nem látunk), konkrétan nulla jelentőséggel bír a boldogulásod szempontjából. Semmi jelentősége, nem lehet mindenki szép. Mi az ördögöt csinál veled a pszichológus? Mert hogy használni nem használ, az egyértelmű!

2023. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Én is kb így voltam és vagyok azóta is.

Nem szavaztam az izolációs kérdésre, mert ez nem így megy.

Egyik srác szerintem kihasznált, a szeretethiányos embereket a legkönnyebb kihasználni. Aki talizni akar az meg hát ja, fura, jó eséllyel szórakozik rajtad, v ki akar használni, esetleg valami komoly bűntettre készül valaki ellened egy kamuprofil mögül, mert nyomi vagy, senkinek se fogsz hiányozni. Nem, nem vok paranoiás, futottam bele utóbbiba is. A pszichomókus elszedi a pénzed, zsákutca. Netes barátságok jók, arról szólnak, h dumálunk egymással, szórakoztatjuk egymást, kedvesek vagyunk egymással, ez sok életkedvet, motivációt tud adni. Viszont találkozni nem érdemes, én úgy tapasztalom. Ha az egyetlen közös bennetek a magány, nem fogtok kijönni egymással. Persze, lehet bemeséled magadnak h sok közös van bennetek, mert látszólag megértitek egymást, dumáltok, örültök egymásnak, de ez csak azért van mert nagyon kell valami társaság.

Izolálni nem tudod magad mert abból nem élsz meg. Esetleg ha valami otthonról végezhető, jól fizető melót csinálsz úgy opció. Vagy ha van annyi vagyona szüleidnek amiből 100 évig elélsz. Egyéb esetben emberek közé kell menned pénzt keresni amiből fenntartod magad.

Viszont ne hagyd hogy piszkáljanak. Járj el valami bunyós sportklubba, judo, kick box, megtanulsz visszaütni ha tettlegességig fajul egy támadás, az elég nagy önbizalmat ad. Ha csúfolnak, megaláznak, jelentsd fel őket, becsületsértés, zaklatás, garázdaság, beidézik őket a rendőrségre és az életben nem mernek többet piszkálni.

Aztán ha van önbizalmad, sikeres vagy a melódban, jól keresel, lesznek barátaid (-ugyan a többség csak lehúzni akar, részesülni a sikeredből, de legalább nem leszel magányos), vonzó leszel a csajoknak, stb...

2023. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Most nagyon almos vagyok, elfogom olvasni reggel.

Amugy en mindenkit felpontoztam, mindenki nekem akar segiteni, nem tudom kik pontozgatnak le, de engem irrital.

2023. márc. 25. 00:59
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

"18 éves csúnya fiú vagyok"


Eddig tudtam elolvasni.

Nem tudom mi a fő probléma, de szerintem első körben az önbizalmadat hozd helyre. Étkezz egészségesen, sportolj egy kicsit. Foglald el magad, találj ki egy jó hobbit. Változtass az öltözeteden ha nem túl előnyös. Új haj. Barátok, kapcsolatok pedig maguktól ki fognak majd idővel alakulni ha olyan tevékenységet űzöl amiben több ember is részt vesz.

ezek amiket most leírtam sokat dobnak majd a közérzeteden és a lelki békéden, nem kell kétségbe esni.

2023. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!