Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félek, ne őrüljek meg! Non-sto...

Félek, ne őrüljek meg! Non-stop egyedül vagyok, és úgy érzem nemsokára megbolondulok?

Figyelt kérdés

Egész életemben magamnak való voltam, de gimiben még voltak barátnőim (1-2, de volt).

Gumi után dolgozni mentem, ahol szintén volt 1-2 kollegám, akikkel munka után is találkoztunk. Aztán lett egy másik munkám, külföld, ott a perifériára szorultam, és teljesen magányosan éltem két évet.

Hazajöttem, lakást vettem.

Régi barátok eltűntek, családjuk lett, én zárkózott lettem, és mára ott tartok, hogy egyetlen egy ismerősöm, barátom, haverom sincs. Egész nap egyedül vagyok, senkit nem hívok fel, senki nem telefonál nekem.

Ez tart második éve. A munkatársnőimmel nem beszélgetek, igazából már "nem érdekel" ez a fajta érzés van bennem, hogy nem vagyok kíváncsi másra, már annyira megszoktam. Közben pedig belebolondulok!


Inkább a halált választom, mint egy ilyen életet.


Elmennék ismerkedni, de mégsem kezdhetek úgy hogy "Sziasztok! XY vagyok. Nincs senkim. Egy lépéssel vagyok az idegösszeomlás előtt. Leszel a barátom/barátnőm?"


2023. márc. 25. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Rossz a kiindulásod! Nem csak barátokkal, barátnökkel lehet beszélgetni!!!!
2023. márc. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Én 5 éve vagyok ebben a helyzetben, mondanám beszélgessünk, de úgy sem volnék jó partner ehhez. :S
2023. márc. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Közös érdeklődés alapján (biztosan van sokminden ami a világban foglalkoztat, érdekel, írd össze), lehet közösségeket találni, vagy Fb-csoportokat keress például.

Ne görcsölj rá a témára.

Mindent írj össze ami érdekel, bármilyen hobbi vagy pl. rajz, festés, bármit. Utána keress csoportokat például. Élőben is lehet találkozni.

2023. márc. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress az érdeklődési körödnek megfelelő társaságot. Például kiránduló, futó esetleg táncoló csoport. Én a feleségemet egy nyelvtanfolyamon ismertem meg.
2023. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a trükk, hogy nem szabad görcsösen akarni ismerkedni, és/vagy társat. Lehet beszélgetni a boltban az árúfeltöltővel, vagy másik vásárlóval, a postással, szomszéddal. Vagy kimenni a piacra, ott is lehet traccsolni. És igen, beíratkozni nyelvtanfolyamra, vmi klubba, stb. Mindenért tenni kell, ha csak szomorkodsz a lesötétített szobában naphosszat, akkor semmi nem fog javulni.
2023. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Isten mindig veled van,
2023. márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező ebből csak te tudsz kitörni. Célszerű lenne olyan eseményekre menni ahol megismerhetsz olyan embereket akiknek hasonló érdeklődési körük van mint neked. De ehhez neked is nyitottnak kell lenni az emberek felé
2023. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod barátkozás végett írhatsz nekem. Meg tudom érteni milyen helyzet ez
2023. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne megőrülni? Én is magamnak való vagyok. Vannak rosszabb napok, mikor emiatt rossz a hangulatom, de vannak jó napok is, amikor tök jól elvagyok. Nem igen vannak barátaim, bár a kollegákat úgysem tudom elkerülni, meg járok konditerembe, plusz most főleg tavasszal eljárok mindenféle meccsekre. Kisvárosban élek, de van egy jó kis focicsapatunk (NB2-es), vagy egy sportcsarnokunk, ott vannak birkózómeccsek, kézilabdameccsek, sőt, vannak ingyenes táncelőadások a művelődési házban, ezekre eljárok, mikor kedvem van, és lehet drukkolni a városodnak. Sok hasonló embert látok, akik mindenki nélkül, csak úgy, egyedül kijárogatnak ilyen helyekre. Tehát, nem kell beszélgetned senkivel, mégis együtt drukkoltok. Vagy például nyáron elmenni egy tópartra napozni, túrázni. Ott is egyedül lehetsz, mégis társaságban. Minden ember a maga sorsának kovácsa. Egyvalamit sose csinálj: Kétségbeesés-barátságot senkivel ne köss. Azt a fajtát, amikor csak azért akartok barátkozni, mert mindketten fájdalmasan magányosak vagytok. Azok mind szalmaláng-éltű, rossz hangulatú kapcsolatok, ahol mindét fél csak a saját nyomorát akarja csillapítani, ergo, maximális önzés vezérli ezeket a próbálkozásokat. Inkább magadat talád meg az életben.
2023. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit gondolkodsz a félelmen meg a megőrülésen (nem fogsz megőrülni, ez is csak egyfajta félelem, aki megőrül nem gondolkodik ilyenen), szóval azon is gondolkodhatnál: miképpen, hogyan építs kapcsolatokat.

Lehet hogy a félelem miatt nem látod a kiutat.

2023. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!