Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek rajtam tudna...

Szerintetek rajtam tudna segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Maholnap 30 éves leszek, és soha nem volt párkapcsolatom, a szüzességem is örömlány vette el. Gyerekkorom óta borzasztóan kicsi az önbizalmam. Az egyik oka ennek, hogy én rettenetesen rondának tartom magam, iskolában nagyon sokat csúfoltak, és habár egyesek szerint semmi gond nincs velem, valójában soha senkinek sem tetszettem még. De nem csak a nőknél vagyok sikertelen, pl. munkahelyen is alig szólalok meg, egyszerűen kevésnek érzem magam, nagyon nehezen nyílok meg ( az a "bocsánat, hogy élek" típus vagyok). Az a baj, hogy a motivációm nagyban függ a szerelmi életemtől, ez azt jelenti, hogy amíg szerelmes vagyok (persze viszonzatlanul), amíg reménykedek, addig tele vagyok alkotásvággyal és ambíciókkal... de aztán csalódok, és vissza süllyedek a letargiába. Egy társra vágyom, akivel megoszthatom az életem, aki értelmet ad ennek az egésznek. Szörnyen magányos vagyok. Nemrég újra szerelmes lettem, és nagyon fáj, hogy nem szeret viszont. Néha már munka közben is sírhatnékom van.

Nyilván az előnytelen külsőm mellett a bátortalanságom és a határozatlanságom is nagy szerepet játszik a sikertelenségemben.

Ez így nem mehet tovább, mert csúnya vége lesz.



2023. márc. 31. 16:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
54%
mindenfèlekèpp.
2023. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy tud, mi más lenne a dolga?
2023. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
58%
Persze, hogy segíthet önértékelési problémákban :) mindenképp próbáld meg a terápiát. Biztos sok feszültség, szorongás lehet benned, ott majd szabadjára engedheted. Megkönnyebbülsz :)
2023. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%

Alacsony önértékelés, alacsony önbecsülés, talán testképzavar is.

Persze, hogy segíthet! Bár ha nagoyn be van már épülve, nem kizárt, hogy ináb bpszichiáter fog tudni segíteni, de ezt majd a szakik tudják eldönteni.


Mindenesetre jó kezdet, ha változtatni akarsz és magadban keresed a megoldást, nem másokat hibáztatsz:) Üde foltja vagy ezzel ennek a kategóriának:D

2023. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
18%
Egy próbát megér a pszichológus. De igazából csak te tudsz segíteni saját magadon. A fejedben kell rendet tenned.
2023. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2023. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

6


Ezt kifejtenéd?

2023. márc. 31. 17:50
 8/39 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező,ne kérj a #6-tól lehetetlent. Tuti troll. Előtte öten viszont támogatólag szóltunk hozzá a kérdésedhez. ;)
2023. márc. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
25%
Sovány vigasz, de nem vagy egyedül a " klubban ", bár nekem a csajok még kimaradtak teljesen és nemrég betöltöttem a 30-at. Szóval ha innen nézed egy lépéssel nálam pl előrébb vagy. :)
2023. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

En meg nem vagyok 30, de en is hasonloan vagyok, de annyira nem vagyok elgedetlen a kulsommel, es ugy altalaban kicsit jobban egyezek a korulottem levokkel,de kozeli, szemelyes kapcsolatokat nem tudok kialakitani senkivel. Parkapcsolatom nekem sem volt, pedig a legnagyobb vagyam a csalad es gyerekek.

Egy idobe jartam pszihologushoz, es mindenkepp segitett.

2023. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!