Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak ha tudom, hogy...

Mit csináljak ha tudom, hogy a legfontosabb személyt az életemben elfogom veszíteni nem soká? Kicsit szerelmes is vagyok belé de sajnos a kapcsolatunk megvalósíthatatlan.

Figyelt kérdés

A szerelmi kapcsolat azért is megvalósíthatatlan mert hatalmas kor különbség van köztünk és Ő egy boldog párkapcsolat részese.


Ő az egyetlen ember az életemben aki valamilyen szinten szeretett engem és én is szerettem Őt. Mindig segített és motivált engem. Az, hogy tudom, hogy nem soká külön utakon folytatjuk most nagyon rányomja a bélyegett a találkozásainkra.

Kb. 2 hónapja ismertem meg de sajnos már most elkell búcsúznom tőle.


Hogyan tudnék megbarátkozni a gondolattal, hogy Őt teljesen elkell engednem?


Esetleges helyesírási vagy fogalmazási hibákért bocsánat de már nagyon fáradt vagyok.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 23. 23:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Depresszió-elfogadás-beletörődés-elengedés...valószínűleg így fog működni.

Egy halálos betegnek is kb ez a leforgás van.


De te nem vagy az..és az életed ugyan úgy halad amúgy ugyan úgy előre, majd lesz másik. Most jobb lenne ha szakítás után lennél? Kicsit még gyenge az ingerküszöböt..de nem baj. Először is nyugodj meg...mérd fel a helyzetet és te is rájössz hogy amúgy értelmetlen törni ezen magad. Nem annyira de hosszú azért az élet..ez csak egy 2 hónapos periódus volt...simán csak túl értékeled. 30f

2023. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kései Sirató ***** válasza:
45%
Még az a szerencse, hogy nem vagy fülig szerelmes, csak kicsit, így nem lesz nagyon nehéz.
2023. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

"hosszú azért az élet..ez csak egy 2 hónapos periódus volt"

Tökmindegy milyen hosszú az élet a lényeget Te is látod, hogy ez a 2 hónapnyi idő amíg ismertem életem eddigi legjobb 2 hónapja volt attól függetlenül hány évet éltem eddig.


#2

Annyira tényleg lehet nem.

2023. ápr. 25. 18:45
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Szia! Lehet, hogy „lèlektársak vagytok“.
2023. máj. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon hasonlítunk az biztos.

Nagyon hasonló a véleményünk szinte mindenről és nagyon könnyen megértjük egymást.

Nem csodálkoznék ha így lenne.

2023. máj. 1. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy lezárt kérdés, mi lenne, ha nem veszitenéd el? A segitők az életünkben jönnek és mennek egy bizonyos ideig szerepük az életünkben, ha az a feladat lejárt akkor mennek tovább és jön egy másik mindig akire éppen szükségünk van. Amiért talán veled volt megoldódott a feladatát teljesitette…

Ciklusokban vagyunk és ennek megfelelő „segitők” jönnek az életünkbe ez lehet akár párkapcsolat formájában is, de lehet „barát” is aki felé érzelmeket táplálunk..a segitők legtöbbször – feladatot teljesitenek és hirtelen lépnek…ettől tudjuk, hogy ők „csak” segitők voltak az életünkben és nem több…

kérdésed, mit csináljál semmit..Talán most már eléggé motivált vagy, hogy …

A szerelem sokszor megtévesztő ilyen esetben, mert a saját érzelmeinket vetitjük ki a másik ember felé, aki leginkább „csak” feladatot teljesit, segit minket a további haladásunkon…

2023. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
94%
ez bizony nem könnyű, viszont én azt tudom csak ajánlani, hogy próbálj megbarátkozni azzal, hogy emberek jönnek-mennek az életünkben. jó volt amíg tartott, talán még tanultál is belőle.. valaki új mindig jön :) fókuszálj magadra és a céljaidra, út közben pedig biztosan rátalász arra, aki neked lett szánva
2023. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de kérdeznék valami mást: mi neked a szerelem? Azt írod, szerelmes vagy belé. Mi az az érzés, amit iránta érzel? Voltál már más emberbe is szerelmes? Mi neked a szerelem, hogy fogalmazod meg? A közelében akarsz lenni, sokat és még többet beszélgetni vele? Össze is akarsz vele bújni, vagy azt nem, csak a társaságát szereted? Mi a szerelem? Neked mi az? Másnak mi?
2023. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm!


#6

Értem mire próbálsz kilyukadni, de valamiért nekem ez nem megy.

Nem élhetem így az életem, hogy soha nem kötődök senkihez.

Gyakorlatilag úgy kéne akkor élnem az életem, hogy soha nem szeretek senkit hisz az emberek jönnek-mennek?


#7

"fókuszálj magadra és a céljaidra, út közben pedig biztosan rátalálsz arra, aki neked lett szánva"

Egész életemben így gondolkodtam és nem hiszem el, hogy nem "találtam" rá arra, akire kéne.


#8

Nem fogok tudni adni egy pontos definíciót a szerelemről, eddig csak egyszer éreztem ilyet, de az közel sem volt ennyire komoly.

Lényegében azért lettem "szerelmes" belé vagy azért kedveltem meg ennyire mert egy ritka jó ember volt a szónak az összes értelmében. Soha nem találkoztam még ilyen emberrel egyszerűen tényleg megdöbbentem, hogy ilyen ember létezik.

Igen, a közelében szeretnék lenni sokat mert imádok vele beszélni és a társaságában lenni mert ha nem is beszélünk akkor is áramlik belőle valami nagyon pozitív dolog.

Azt, hogy másnak mi a szerelem azt nem tudom.

2023. máj. 17. 20:29
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

6-os vagyok…a fix nézőpontjaid amik benne tartanak abba, hogy folyamatosan azokat vonzzad amiben benne tartod a figyelmed..a kötödés is egyfajta korlát amit magad elé helyezel.

ha kivülállóként néznél magadra mit látnál meg? Nőként érzékellek és a másik felet férfiként igy van ez? Valamilyen rajongás féleséget vélek felfedezni ami a másik félnek szimpatikus volt és belement ebbe az érzelmi kötödésbe?

Valamelyik félnek tudatosnak kellene lennie, ha tudja, hogy a másik fél boldog kapcsolatban él, de mégis megindulnak a kötődések egymás felé, és benne foglaltatik az érzelmek táplálása is..

Jó lett volna előbb abbahagyni és nem folytatni és találkozni, ha már benne voltak egyik részről az érzelmek, és főleg, hogy a másik fél táplálta ezt az érzelmet tovább …nem tudom a részleteket…de mindenképpen sebeket ejtettek amelyek idővel gyógyulni fognak..sőt, ha egyáltalán nincs kapcsolat majd későbbiekben nem táplálja egyik fél sem…idővel begyógyul…tapasztalat…én is voltam ilyen helyzetben ezért is tudom mit érzel most…hidd el, hogy van kiút ebből az érzelmi spirálból…

2023. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!