Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek kisiklott az élete, az...

Akinek kisiklott az élete, az hogy hozta rendbe; vagy hogy barátkozott meg a helyzettel? Veszekedtél Istennel miatta?

Figyelt kérdés

Már feljöttek a csillagok. Itt ülök kint a házunk verandáján és nézem őket. Tűnődöm. Tűnődöm azon, hogy vajon hol ronthattam el. Lassan kifújom a füstött, nézem ahogy elillan. Talán egyszer mi; én vagy te is így fogunk elillanni.

Gondolkodom. Nem értem ezt az egész mostani világot. 30 vagyok, de olyan mintha gyökeresen ki lenne fordulva magából. Vagy mindig ilyen volt? - én már nem tudom eldönteni.


Megint egy slukk és ismét kifújom a füstöt.Legalább ez megnyugtat. Egy darabig. Aztán jönnek a számlák, a hírek, a reklámok... A nők és a szerelem már régen nem érdekel. Unom. Nem vagyok meleg, de unom. Volt egy lány még jó régen, 10-12 éve aki tetszett, de nagyon megalázott, aztán ez megismétlődött többször és akkor azt mondtam ebből elég. Igen talán ekkor kezdődött. A gyermekkorom se volt fenékig tejfel. Munkát is nehezen kapok. Jelenleg 24 helyen van függőben az önéletrajzom.


Nem értem ezt az alpári országot... vagyis igen. Ez a baj. Megértettem az emberek működését, kicsinyes vágyaikat - amiken manapság már nevetek: kocsi, ház, stb. - és én egyik kínált sémában sem találom a helyem.


Tűnődöm: Vajon más is szenved ebben az országban? Pontosabban hányan tengődnek nap mint nap, munkanélküliek?

Mindennap egyforma. Mintha gyárból jönne kifelé egyfolytában. Itt megint meg vett valamit Pénztáros L. Pár kilométerrel arrébb meg mozog a front.

A világ teljesen kiszámíthatatlan és irreális. És ez megrémít.


Sokszor azt érzem nem vagyok ide való. Fel vágyom az égbe a csillagok közé. El innen. Békésebb fejlettebb népek közé.

Megrémít az is hogy teljesen nem értek hivatali ügyek intézéséhez.


Nem találtam meg egyik vallásban sem az értelmét miért élek és létezem. Egy szenvedés ez így. Legszívesebben csak aludnék, a takaró alatt. (Egy gyári melóra is úgy kell térden állva könyörögni.)


Elegem van a világból, ebből az országból. Azt tesznek velünk amit nem szégyellnek. A cigi is leég, elnyomom. Utoljára kifújom a füstöt és nézem ahogy elillan, ez még megnyugtat.


Más hogy oldja meg ezt magában? Másnak nincsenek kétségei? Más nem fáradt el?



2023. máj. 5. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
34 vagyok.. most kezdődik csak az igazi élet.
2023. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Én az utolsó ilyen slukk után kikoltoztem Svájcba. Lépjél! Ehhez a vegetalashoz túl fiatal vagy!!
2023. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Fogadd 100 ℅-os megértésemet. 30 vagyok, munkanélküli, idegroncs, nem találom a helyem. Szerintem nincs is helyem e világban. Nem vagyok elég okos, szemét és bevállalós. Főleg bátor nem vagyok.
2023. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
korodbeli vagyok, megértelek. nekem legalább míg volt munkám, ha gyári is, az kellően lefárasztott hogy ne forogjak mindig ilyeneken. lehet valakinek ez kell hogy ne őrüljön bele. más pedig lép, mint írják. el innen. igazából csak ki mit tud elviselni és mihez alkalmazkodni. miylen határokat húz, meddig képes süllyedni, mennyire jól mászik kötélen kifelé. de tény hogy munkanélküliként minden szarabb, én szülői segítség nélkül elveszett lélek lennék. nem mindenkinek való az emberromboló 3 műszak sem. más meg áradozik itt róla mert minden ipari parkos gyári ilyen és örülj ha egyáltalán van. nem tudom. nem tudnék lelketlen robot lenni bármi áron, sem fizikailag sem szellemileg. cserébe van sok szabadideje az embernek, de nulla vagyona. még jó hogy nem cigizek, legalább ez nem viszi
2023. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok én is. 26 vagyok. A különbség, hogy nem cigizek, és nem bírom a füstöt, meg van munkám. De ez tulajdonképpen annyit jelent, hogy robot vagyok. Az egyéniséget, vagy hogy magamtól mit szeretnék, ki vagyok, mi az ami éltet....ezeket rég kiölték belőlem. Amióta dolgozok, még a csíráját is.

Régen érdeklődtem a buddhizmus irányába, de sehova nem juttatott. Nem lett jobb. Igaz, rosszabb se. Csak máshogy voltak megmagyarázva a dolgok. De ennyi erővel bárhogy magyarázhatjuk.

Istenben hiszek, de nem úgy mint személyben. Inkabb úgy mint egy személytelen jelenségben, mint pl a fény vagy az energia. Önmagában nem csinál semmit csak van. Így a világ dolgaiba sincs beleszólasa, nem irányít semmit se. Csak van. Sokat nem érünk vele.

2023. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen veszekedtem.
2023. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen módon igyekszem szociális hálót építeni. Nem vagyok mindig maradéktalanul elégedett, de most jelenleg nincsen jobb.


Szüleiddel tudsz még beszélni? Egészségesek? Tartod velük a kapcsolatot?


Én is úgy gondolom, hogy a munkaügyi központ már nem a régi. Még 2010. előtt én is kaptam ott megfelelő segítséget.


De én már erősen középkorú vagyok.

2023. máj. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, régebben volt perlekedés Istennel. Mostanában jóval ritkábban fordul elő nálam az ilyesmi.


Egyfajta belenyugvás abba, hogy az élet egy viharos tenger és igencsak változóak a körülmények.


7-es válaszoló voltam.

2023. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Első körben szokj le a cigiről, ma már ciki és káros volt mindig😃. Tanulj, sportolj.
2023. máj. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem volt már veszíteni valóm, így elkezdtem tanulni és később (évekkel később) nem adtam alább a munkakeresésnél, csak olyat vállaltam el, amit szívesen csinálok.
2023. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!