Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 23 évesen úgy érzem elrontotta...

23 évesen úgy érzem elrontottam az életem és sosem lesz párom?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem az egyetemen, és azt hiszem kapunyitási pánikba estem. Megijeszt a munka világa, hogy mostmár tényleg felnőtt vagyok. Ha csak ez lenne, valahogy meg is bírkóznék vele, de még párkapcsolatom sem volt soha. És valahogy azt érzem, hogy nem is lesz. A csoporttársaim közül sokan már férjhez mentek vagy szültek, én meg lemaradtnak érzem magam. Úgy érzem, azt se tudom mihez kezdjek, milyen munkakörbe jelentkezzek (van diplomám egyébként), nem tudom merre kezdjem el az utam, mi is egyáltalán az én utam, ráadásul el kellene kezdeni az ismerkedést is, ha szeretnék stabil kapcsolatot, házasságot és később gyerekeket. Elég negatívak a gondolataim, bármikor el tudom sírni magam, szorít a mellkasom. Elég erős szorongást érzek. Fogalmam sincs mi lesz az életemmel, de nagyon félek a magánytól. Érzett valaki hasonlóan? Valóban le vagyok maradva minden téren?

2023. máj. 13. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Az első dolog az, hogy 23 évesen egyáltalán nem kellene aggódni azon, hogy bármiről is lemaradtál volna. Gyakorlatilag annyi az egész, hogy bele kell vágni és elkezdeni élni.. dolgozni szabadidőben, ha van rá lehetőség és ismerkedni. Ha 33 évesen sem lesz munkád és barátnőd akkor kezdhetsz aggódni.
2023. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

23 évesen kb. az életed 1/3 részén vagy túl. Ez olyan mintha reggel 8-kor azt mondanád, hogy jóvátehetetlenül el van rontva az egész nap.

Harland David Sanders 62 évesen vágott bele a Kentucky Fried Chicken elindításába. Nincs sehol törvénybe iktatva, hogyan kell élni, és határidők sincsenek.

2023. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Mondjuk 23 evesen lanykent gyakorlatilag tul vagy a csúcson vonzerőt tekintve.


De sosem keso belekostolni, csak akkor ne hisztizz, hanem csináld.:)

2023. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én valamiért úgy értelmeztem, hogy férfi a kérdező, de igazából mindegy. Ugyan ezt tudom válaszolni.
2023. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Még nagyon fiatal vagy, szinte még gyerek. Keres olyan munkát ami a végzettségednek megfelelő és lehetőség szerint tetszen is! A többi meg jön magától ;)
2023. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok. Nagyon hasonló életérzés kap el engem is néhanapján, de előbb vagy utóbb mindig belátom, hogy, ha olyan munkát végzek, amit élvezek és fontosnak tartok, kitöltöm a szabadidőm olyasmivel, ami lefoglal és elűzőm a magányt a szűk baráti társaságom segítségével, akkor igazából nem is olyan fontos a párkapcsolat.

Ha kialakul természetesen, állok elébe, viszont nem hiszem, hogy érdemes túl sok könnyet és álmatlan éjszakát erre áldozni. Minél kétségbeesettebbé válsz, annál nehezebb lesz türelmesnek maradni és összeszedettnek tűnni a párjelöltjeid előtt.

2023. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rising Phoenix ***** válasza:
100%
Semmiről nem maradtál még le. Ha már most ezen görcsölsz, az könnyen rossz választások sorozatához vezethet, csak azért mert félsz, hogy lemaradsz valamiről.
2023. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt a posztból, hogy lány vagyok.
2023. máj. 13. 20:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 23 évesen teljesen mindegy hova, csak menj el dolgozni. Úgy sem fogsz ott ragadni, de már lesz tapasztalatod. Egyébként tudom milyen, én is átestem ezen, ugyan így, csak pasiként. Ott áltam, diplomával a kézben, bármiféle tapasztalat, barátnő nélkül és csak jött minden felém, hogy mostmár igenis tenni kell mindenért.

Aztán végül elmentem dolgozni, nem diplomával. De már sokkal több tapasztalatom van, nem félek a dolgoktól, jobban mögélátok mindennek. Bár barátnőm azóta sincs.. 🙃 27F

2023. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval száz szónak is egy a vége, ne parázz, csak menj el dolgozni valahova. Menet közben megtalálod a helyed. Ha lazább vagy, akkor pedig valószínűleg a szerelem is megtalál.
2023. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!