Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan szerezzek barátokat?

Hogyan szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés

egész életen abból áll hogy szenvedek.

Családomból senkivel nem vagyok jóba, anyámmal meg végkepp nem, aki tesz róla hogy méginkább utáljam magam, és az egész életemet. Barátaim nincsenek, egy nagyon érdekes 3mas "barátságba"(inkább társaság) vagyok, amiről szerintem mondanom se kell hogy ki az a 3. akit kibeszélnek a háta mögött, és félek velük beszélni mert tudom hogy mindent visszamondanak egymásnak és jót röhögnek rajtam. Teher vagyok számukra alig várják hogy ne jelenjek meg az iskolába és lehessenek ők 2en. Borzasztóan rosszul esik:( szinte alig beszélek velük már csak iskolába annyit amennyit muszáj. de tudom hogyha végleg megszakítom velük a kapcsolatot csak rosszabb lenne egész nap kerülni őket. Annyiból áll egy napom hogy felkelek elmegyek iskolába végigkinlódok 8órát majd haza ahol szintén hallgatom hogy anyám kötekedik velem, majd alszok. ennyi. és ez kezdődik előlről minden nap. annyi kizökkenés volt hogy januárba elkezdtem vezetni járni heti 2x Ez volt az első olyan dolog amit élveztem csinálni, jó volt új környéken lenni, új emberekkel, teljesen más volt. Szerettem még akkor is amikor egész végig bénáztam. mert ez új volt nekem, és kizökkentett. Majd szépen nemrég sikeresen levizsgáztam és ennyi. mostmár ez sincs amit várni tudnék. nem kell rohannom a buszhoz hajnal 5kor, nem beszélhetek többet az oktatómmal se semmi. Azóta csak vagyok és szomorkodok hogy ilyen jól még sose éreztem magamat mint ebbe a 3hónapba. Azóta párszor vezettem a családdal, mondogatták hogy "hogy vizsgáztál le így" meg "nem is tudsz vezetni" stb... szóval szerintem egy ideig nem merek autóba ülni meg nem is szeretnék már, hiába volt hatalmas álmom:( tanulmányilag idén lesz a legrosszabb bizonyítványom, iszonyatosan szétszórt vagyok, talán ennyire még sose voltam. Nyáron szeretnék diákmelózni, de attól is félek hogy nem leszek oda jó, ott is csak bénáznék és kínlódnék. Nekem egyre lenne szükségem jelenleg az pedig egy barát, egy olyan barát aki elfogad és nem beszél ki a hátam mögött, meghallgat, és neki is Én lennek az A barát. Nekem ez hiányzik jelenleg de nagyon. Sose bírok megbeszélni semmit senkivel és ez nagyon lehúz. És nem tudom mit csináljak már hogy szerezzek egyet, tényleg nem tudom hogy induljak neki. Ebbe kérnék segítséget olyanoktól akik jártak ilyen helyzetbe mint én vagy legalábbis hasonlóban


17/L



2023. máj. 14. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, az emberek többsége kisugárzás alapján dönt, hogy kivel akar barátkozni. Neked szerintem eléggé a földbe döngölték az önbizalmadat, mind a barátaid, mind a családod. Na most, a barátaidat meg tudod válogatni, a családodat nem. Én azt mondom, hogyha szekálnak, nem jó barátok, akkor ne barátkozz velük. Egyedül is jó, ha tudsz boldogulni és, ha egyedül boldogulsz, utána már jönnek majd a barátok, ez picit olyan, mint amikor valaki kapcsolatot akar, ha erőlteted nem megy

éld az életed, legyenek hobbijaid és a barátokat majd hozza az élet. Próbáld meg magadat kívülről is látni, hogyha te egy másik ember lennél mit gondolnál magadról, az is segíthet.

A családod beszólogatásaival se foglalkozz, te tudd, hogy te miben vagy jó és különleges és ezeket próbáld meg fejleszteni, meg ezekkel kitűnni, a többiek alaptalan beszólogatásaival pedig ne foglalkozz.

2023. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 18 éves koromban ismerkedtem meg a legjobb barátommal, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Általában úgy tudsz legkönnyebben barátot szerezni, hogyha olyan embereket keresel akik hasonló érdeklődési körrel rendelkezne, hasonló hobbijuk van
2023. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

Pszichoterápia.

Ha magadat megtanulod szeretni, akkor mások is fognak. Addig nincs rá esély.

2023. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán a világ legjobb könyve ebben a témában:


Dale Carnegie: Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljuk az embereket

2023. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkabb keresd magad. A szabadidodet tölsd olyan dolgokkal amit szeretsz, noveld az onbizalmad, es ha mesz tovabb tanulni, dolgozni talan mar lesz annyi tapasztalatod h elboldogulj, most ha jobban ragorcsolsz nem fog menni.

Jarj el nyaron dolgozni, figyeld az embereket, probalj beilleszkedni, merj csevegni veluk, ne huzd meg magad, legy a kozelukben, de maradj meg a sajat ertekrendet mellett. Gyujtsd a lovet, tanulj sokat es meglatod menni fog. Dolgozz a belsodon, azert mert most nem talalsz tarsagot nem biztos h a te hibad.

2023. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!