Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék a magány ellen?

Mit tehetnék a magány ellen?

Figyelt kérdés
Sosem voltam őszintén szólva egy nagy központi ember. Barátnőm sem volt még soha és úgy általában véve sincs túl sok sikerem a lányoknál. A suliban meg a buszon megvan az a pár ember, akivel úgy ahogy elbeszélgetek, akkor jól is érzem magam, de amikor ezeket az embereket elhívnám valahová (moziba, egy kis sörözgetésre stb.) mindig csak elutasító válaszokat kapok. Bezzeg ők mindig eljárnak együtt szórakozni, de érdekes mód engem senki nem hív sehova. És ez úgy gondolom, hogy a külsőmből fakad. Sokan mondták már rám, hogy csúnya vagyok és ezt tartom a fő oknak. Szerintem nem akarnak holmi ronda sráccal mutatkozni. Pedig nem is érzem magam olyan különcnek, ugyanúgy el tudnék szórakozni, mint akárki más. A hétvégéket legtöbbször együtt töltöm, de azért el szoktam járni erre-arra. Nagyon szeretek moziba járni, sétálgatni és az efféle dolgokat, de ezeket rendre egyedül csinálom. Nem vagyok emo, meg semmi ilyesmi, csak van hogy nagyon rám tör a szomorúság. Persze lehet azt mondani, hogy menjek és barátkozzak, de ez úgy gondolom, hogy a mai világban nem úgy működik, hogy odamész egy random emberhez az utcán, hogy "Helló! Legyünk már haverok!". Mit kéne tennem azért, hogy ne legyek magányos? Vagy egyáltalán azért, hogy ne érezzem magam magányosnak? Legalább egy kis időre. 19/F

2013. máj. 26. 01:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el valami sportot, az megnöveli az életkedvedet, és új barátokra is találsz :) Ez mindenre jó.
2013. máj. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem egyszerű és aki azt mondja hogy 'menj barátkozz' az egyrészt nem érzi át a helyzetet másrészt felületesen kezeli. Amit el szeretnél érni úgy hívják: kitörni a magányból. Ez egy folyamat. Az első lépés az esetedben a külső. Az hogy ki hogy néz ki, genetika és semmi köze a képességekhez mindössze a média állít irreálisan hamis képet elénk a férfiideálról (ami persze hogy nevettséges). Amíg téged zavar a külsőd addig ennek lesz egy kivetülése amit a környezeted észrevesz mint egy negatív aura. Nem kell hogy 100%-ban elégedett legyél első lépésben, csak fogadd el magad. Amikor ez megvan elkezdesz törődni magaddal ami a negatív 'aurát' megszünteti. Nem kell központi embernek lenned a lényeg az hogy a környezeted úgy tekint rád mint egy pohár vízre, de valószínűleg van valami ami érdekel. Ebben az témában kell keresnek közös érdekeltségű embereket és ami még fontos, hogy oldódj fel a témában ne az emberekre koncentrálj mert a túlzott vonzás taszítás. Ha nincs ilyen téma biztos van amit szívesen csinálnál, hát kezdj bele és akkor még segíteni is fognak. Próbáld a jó tulajdonságaidat kiaknázni és az alapján választani valami zsírkirály hobbit! Ne félj új dolgokba belekezdeni!

Sok sikert :)

2013. máj. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ronda ember, csak igénytelen.


Kezdj el adni magadra, járj jó fodrászhoz kéthavonta, alakíts ki egy hozzád illő stílust ruhákban (a két számmal nagyobb farmer bő pólóval nem az) és gondozd magad. Borotválkozz, szedd a szemöldököd, ne rágd a körmöd, ápold a bőröd, stb.


A személyiség terén keress változtatos érdeklődési köröket és kezdj azok mentén elindulni, járj azokkal foglalkozó társaságokba, találkozókra. Ne teszetosza módon kezdj bele egy beszélgetésbe, hanem lelkesen és látszódjon, hogy van önbizalmad és őszintén értékesnek gondolod saját magad.

2013. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az soha nem működött, hogy csak úgy odamész valakihez, hogy legyetek már haverok.

Keress hobbit vagy munkát, bármit ahol emberek között kell lenned és együtt kell csinálnotok valamit. Akkor máris van téma, és idővel barátokra is szert tehetsz.

2013. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sportolj és adj magadra. A legtöbben ezért rondák, mert nem adnak magukra.
2013. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
engem most már kíváncsivá tettél,hogy hogy nézel ki. Nincs egy képed?
2013. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megpróbálok pozitív erőt meríteni belőlük. Utolsó: küldtem neked képet privátban.
2013. jún. 1. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!