Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez nagyon beteg? (lent)

Ez nagyon beteg? (lent)

Figyelt kérdés

Semmi sincs rendben..se itthon, se máshol. Egyetlen megnyugvásom van...a számítógép..mikor hazajövök, hót ideg vagyok, semmi önbecsülésem, és bekapcsolom a gépet, hogy megnyugodjak. Én ebbe menekülök a világ elől.

Olyan üresnek érzem magam, ez olyan, mintha kidobnám a szemetet..

Egyedül vagyok, mindenki kockáz..ez az egy nem érdekel, és csak nevetnek rajtam. De én ettől érzem jól magam.

Ideglevezető..ha egy nap nem gépezhetek, másnap vagy kész magambaesett vagyok, vagy ideges, vagy kötekedő..minden ami nem jó, és a dolgokat sem tudom reálisan látni..

Mintha ez lenne a lélegeztetőgépem, ami nélkül elveszett és kétségbeesett vagyok.

El kéne szakadnom tőle, de nem megy..egyszerűen megáll az életem is..

Én véget akarok vetni ennek, de semmi sincs, amiért abba tudnám hagyni..még a jövőm sem érdekel..


12/L


2013. jún. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia többen is vannak így.

Keress olyan embereket akik hasonlóak hozzád majd próbálj velük barátkozni ez az első lépés a gond megoldásához.

2013. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

de mit csinálsz? játszol? vagy netezel?


Bizonyos mértékű net, meg kockulás kell. Most ebben kapcsolódunk ki. Én is. De amit leírtál, az már lehet túlhaladja az átlagosat. Lehet tényleg ráfüggtél. Akkor lehet ezt kijelenteni, ha már a prioritás megváltozik, vagyis sokkal fontosabb, felelőségteljesebb dolgokat is hátrébb helyezel a kockulásnál. Pl . tanulás, vagy gyerek (neked még nincs) ilyesmi, és már nem bírsz ellenállni. Akkor már függőségről van szó. Pl egy vásárlás függő, ha tudja, hogy egész hónapra van 10 ezer ft-ja fizetésig, és képes elmenni egyszerre elkölteni az egészet, és tudja, hogy akkor nem lesz holnaptól miből enni, de mégis megteszi, akkor az már függőség. Vagy egy játékszenvedélyben szenvedő, rámegy a háza, vagyona, házassága és nem érdekli. Egy érdekli hogy bedobja a gépbe a pénzt. Ezek betegségek, addiktológia. Ha már nagyon zavar, és megzavarja az emberi kapcsolataidat, ha érzelmileg vannak már következményei, próbálj esetleg segítséget kérni terapeutától. Vagy eleinte próbáld meg egyedül legyőzni, de akkor tényleg szakítani kell vele, és tudni kell mértéket tartani. ha nem tudsz mértéket tartani akkor sem, akkor ez már függőség. Kérdés, te meg akarsz-e egyáltalán ebből szabadulni?

2013. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok evvel :)
2013. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Net.. Csak net.

Én nagyon elakarok szabadulni tőle, már ezerszer próbáltam, de valahogy mindig kitaláltam valami indokot, vagy csak nem bírtam tovább, h bekapcsolhassam, és onnantól vége volt...

Anyumék annyit mondanak, h szakadjak már le erről a xarról, meg mit lehet ezen szeretni, meg h ne hülyéskedjek már, h nem tudok róla leszakadni, biztos csak unatkozok...pedig nem unatkoznék..

2013. jún. 4. 17:40
 5/7 anonim válasza:
keress hobbit én pl: görkorcsolyázom
2013. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sportnál reménytelen vagyok :\
2013. jún. 5. 14:10
 7/7 anonim válasza:

Szerintem is segíthet a hobbi:)

Ha otthon vagyok nekem is nehéz kibírnom hogy be ne kapcsoljam, de ha pl olyan helyen vagyok ahol nincs rá lehetőség (pl: bárhol a természetben (okostelefon nélkül persze...)akkor eszembe sem jut :)

2013. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!