Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Utálom az embereket! Mit tegyek?

Utálom az embereket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jó, talán az utálat erős kifejezés, de mostanába egyre erősödik bennem a pesszimizmus. Mindenkiben látom a hátsó szándékokat, a gonoszságot. Mindenki rosszindulatú és önző a maga módján.. Egyik barátomban sem bízok már teljesen. Nem vagyok depressziós, de egyre kevesebb kedvem van midnenhez. Már bulizni sem szeretek igazán. Nem találom a helyem. Nam találom önmagam.

Szeritnetek ez normális? 16 éves lány vagyok.


2013. jún. 7. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Normális vagy, 16 évesen sokan esnek át hasonló élményeken, főleg, ha kimondottan sok trauma érte őket szülői részről. Menj el a háziorvoshoz, mondd el neki, hogy ilyen lelki gondjaid vannak, és kérd meg, hogy utaljon be pszichiáterhez. A pszichiáter megvizsgál, ad tanácsokat. Lehet, hogy az érzéseid kezdődő paranoiát jeleznek, de nem valószínű, hogy kezelésre lesz szükség egyelőre.


Egy fiatalabb lánytársad nemrég egy kicsit hasonló kérdést tett fel, neki kifejtettem pár dolgot ami esetleg neked is hasznos lehet.

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__44..

2013. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok.:/ A környezetem már depressziósnak titulált... Az én számomra normális, de engem ezért hülyének néznek.. Én pl. olyan szinten utálok emberek között lenni, hogy egyszer a párommal össze is vesztünk, mert nem bírtam elviselni a körülöttem lévőket, pedig nem hisztis tinik voltak, hanem már 25 felettiek.. De mégis egyszerűen irritáltak. Szerintem teljesen igazad van, mert tényleg mindenki szemét a maga módján, és a páromon kívül 2 olyan barátom van akiket szeretek, de megbízni bennük sem bízom meg. Egyébként olyan szempontból ez nem rossz, hogy nehezebben vágnak át, így nem fogsz akkorákat csalódni, és munkahelyen is hamar észreveszed ha át akarnak vágni a fizuval kapcsolatosan. De olyan szempontból viszont borzalmas, hogy a végén már te nem fogod normálisnak tartani magad, és fájni fog a magány.. De majd megfog oldódni. Minden jót kívánok!

17/L

2013. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is utálom,na jó de azért nem mindenkit mert vannak még jóemberek csak sajnos kevesen.

Sajnos az emberek többsége rossz indulatú,kötekedő,kritizáló,arogáns,irigy stb...

2013. jún. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Élettapasztalatból mondom, hogy ez a fázis azt jelenti valójában, hogy az ember saját magát nem szereti éppen, ezt vetíti ki a többi emberre.


Természetesen mindig akadnak nem szimpatikus emberek, de egy önmagával harmóniában levő embernél ez megáll ott, hogy mondjuk 100 ismerősből 4-5-öt nem szívlel.

2013. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!