Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más magának való embert is...

Más magának való embert is folyton szekál a családja ezzel?

Figyelt kérdés
Régebben voltak barátnőim, akikkel eljártam ide-oda, de már nem érdekelnek, egyiknek csak lelki szemetesnek voltam jó, ezt pedig meguntam, a másik csak akkor keresett, ha nem volt neki más, a harmadikkal elváltak útjaink, a negyedikkel nincs már nagyon közös témánk stb.stb... Engem ez önmagában nem zavar, sőt jobban érzem magam nélkülük, nem hiányzik a 15 éves szintű viselkedésük és az energiavámpír magatartásuk (már akié olyan volt, de volt ilyen is). Nem is voltak igazi barátok sosem, de ezen már túlléptem, jól elvagyok egyedül is, abszolút nem vagyok magányos. Mégis a családom meg a barátom folyton ezzel piszkál, hogy miért zárkóztam be, miért nem járok el a barátnőimmel, miért nem foglalkozom már velük. Egyszerűen nem értik meg, hogy nincs olyan emberekre igényem, amilyenek azok a hű de nagy "barátnőim" voltak, mindegyikük rászolgált már arra jócskán, hogy kitöröljem őket az életemből és nem kellenek olyan barátok, amilyenek ők voltak. De a családom ezt miért nem érti meg? Esetleg valahogy le lehetne szerelni őket, hogy ne cseszegessenek állandóan ezzel, és hogy felfogják, van, akinek nincs igénye arra, hogy nap mint nap másokkal lógjon?
2013. jún. 9. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azok, akik nem voltak hasonló helyzetben sose fogják megérteni milyen ez. Ők nem értik, hogy egyedül is érezheted jól magad, mert sose tapasztalták ki.


Én is hasonló helyzetben vagyok, bár én nem bánnám, ha lenne kivel barátkoznom, csak eléggé válogatós vagyok, nem paktálok le bárkivel... a legtöbb korombeli túl primitív és buta.


18/L

2013. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 AlinaHella válasza:
Engem egy darabig untattak ezzel, de szerencsére már rájöttek, hogy felesleges. Azóta én is nyitottabb lettem, de továbbra is a saját magam társasága a No.1 : )/legtöbbször/
2013. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is a lelki szemetesládának való használás fenn állt,ezzel a lánnyal megszakítottam a barátságot szép lassan. Persze van aki nem érti,hogy ezért miért kellett eldobnom egy barátságot...

De kérdem én,mi abban a barátság,hogy csak az ő sirálmait kell hallgatom,ha kér tanácsot ,akkor persze adok neki,de utána mindennap felteszi ugyanazokat a kérdéseket,jajj mint valami monoton mókuskerék... Ha valamit mondanék magamról is vagy valami semleges témáról,a beszélgetést átirányítja magára... Ebből egy idő után elegem lett.

A lány persze megsértődött és nem érti "miért dobtam el őt",s sértettségből még az ismerősei közül is kitörölt a Facebookon. :D


Szóval összegezve,megértem én ,mikor a minőségi egyedüllétet jobban értékeli az ember egy idő után.

2013. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Apám amikor csak a közelemben van ezzel b*szogat.

Sosem érdekeltek igazán az emberek, legalábbis amennyire emlékszem, lehet a sok csalódás miatt, ki tudja... Eddig 1 barátnőm volt, hála neki sikerült még jobban megismernem önmagam és rájönnöm arra, hogy ez nekem rohadtul nem kell.

"Miért nincs barátnőd?"

"Miért nem csajozol?"

"Miért nem mozdulsz ki a lakásból?"

stb.stb.

Próbáltam már sokszor elmagyarázni milyen vagyok én, de valahogy nem érti meg, sem a családom, sem a "baráti" köröm. Nem képesek más szemmel nézni a világot, csak az a jó amit ők gondolnak és itt kezdődik a probléma, úgy érzem, hogy erre dologra nincs megoldás, egy idő után talán beletörődnek.


18/F

2013. jún. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szüleim engem is sokat b&szogattak, de már egyre ritkábban. Már beletörődtek, h ulyen vagyok és azóta én is sokkal nyitottabb lettem.

16F

2013. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!