Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek a magánnyal?

Mit kezdjek a magánnyal?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, van családom, barátaim (nem sok, de pont elég), barátom, ennek ellenére mindig magányos voltam és régen is zavart (pszicholóushoz is jártam ezzel egy évig, nem segített túlzottan), de mostanra kezdek teljesen kikészülni tőle. Próbáltam már beszélni erről szüleimmel, barátommal, barátokkal, de senki nem tud segíteni, egyszerűen nem értik meg (valahol ennek örülök, mert ezt az érti, aki hasonló cipőben jár, mint én). Nehezen barátkozom, mindenhol félreeső embernek érzem magam. Olyan, mintha kilökne magából a világ. Igyekszem értékelni, amim van, de mégis ott az a hatalmas űr, amit képtelen vagyok betölteni. Próbáltam már változtatni az életvitelemen is (többet mozogni, többet bulizni), de ezek csak ideiglenesen segítettek. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogy van-e vagy volt-e bárki ilyen helyzetben (vagy hasonlóban) és ilyenkor mi lenne a megoldás erre? Létezik az, hogy személyiségemből adódóan ilyen "magányos farkas" vagyok?

2013. jún. 28. 00:43
 1/4 anonim válasza:
Amig fiatalabb voltam en is sokszor ereztem ilyet.Akartam valahova tartozni, de nem sikert. Azota van csaladom, gyerek , ferj. Mar nincs idom ilyeneken ragodni. En nem vagyok vallasos de talan az segithet. Ha neha elmesz templomba, es ott elmondod mit erzel talan segit. Ott kis kozosseg van, talan megtalalod a hovatartozasodat.
2013. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de sajnos abszolút nem vagyok vallásos, a templomokban kifejezetten nagyon rosszul érzem magam... Remélem, hogy a jövőben azért megtalálom, hol is van a helyem.
2013. jún. 28. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
En is ilyen tipus vagyok, es engem is zavar az utobbi idoben... Ahogy mulnak az evek, ez mintha egyre erosebb es kielezettebb lenne. Nekem kicsit unalmas dolog es kicsit feleslegesnek is erzem, hogy ilyen az eletem. De viszont az emberekben mar cseppet sem hiszek, pedig 1-2 evvel ezelott meg barkihez bizalommal fordultam, arrol nem is beszelve, hogy rengetegszer voltam szerelmes (bar baratokban azt hiszem, hogy sosem bovelkedtem igazan).
2013. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan érzek. Engem régebben is zavart, mindig nehezen ment a beilleszkedés. Kb. 12 éves voltam, mikor már tényleg nagyon zavaró volt és mindig egyedül éreztem magam, ekkor mondta anya, hogy ő ide kevés, menjünk el egy szakemberhez. Kifejezetten nem segített, de megértette, hogy az a lényeg, hogy önmagam legyek. Azóta igyekszem így tenni és azóta nem is igazán zavart az egyedüllét. Találtam barátokat (nem sokat, de örülök nekik is), de az utóbbi időben újra "felszínre tört" ez a dolog, és sokkal erősebb most ez az érzés, mint régen. Sokkal jobban zavar és nem tudom, hogyan tudnék ezen változtatni... Félek, hogy ez az érzés tényleg a részemmé válik, vagy alapvetően hozzám tartozik.
2013. júl. 3. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!