Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy szünetessem meg a magányt?

Hogy szünetessem meg a magányt?

Figyelt kérdés

Nemrég kerültem fel Pestre, egyedül lakom, nyolc órákat dolgozom. Mikor a munkahelyen vagyok, még csak-csak el vagyok, de utána tombol az üresség. Nem szeretek buliba járni, semmi értelmét nem látom- mert ott minden csak a képmutatásról és az alkoholizálásról szól. Látok az utcán, a metrón, boltokban szimpatikus embereket, akikkel szívesen megismerkednék, de valószínűleg hülyének néznének, ha megkérdezném hogy "Hupsz bocsi leszünk barátok?". Valakinek valami jobb ötlete nincsen?


Nem vagyok átlagos, nem vagyok tömegember; de nem vagyok nyomi sem és emós sem és rocker sem és semmi. Egyszerűen csak nem tudok egy olyan világ részévé válni, ahol semmi de semmi nem igazi. If you know what I mean...



21 f



2013. júl. 2. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem vagy társasági ember,akkor olvass,kézműveskedj. De ha mindenféleképpen szeretnél barátokat,akkor a munkahelyeden is barátkozhatsz,menj el szolid clubokba. Legyen egy kis önbizalmad és merj odamenni emberekhez ismerkedni. Nem baj,ha hülyének néznek,de lehet,hogy évekig ő lenne a legjobb barátod és te elszalasztod az alkalmat. Nyugodtan menj oda,max. hülyének néz. És?? Pesten aligha hiszem,hogy még egyszer találkoztok. És ha igen,akkor sincs semmi. Te próbálkoztál,ő bunkó volt. Semmi baj. Több önbizalom!! :) Hajrá!

2013. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ha valaki szimpatikus ne is ilyen szöveggel menj oda hogy ""Hupsz bocsi leszünk barátok?". Legyél kicsit találékony és biztos találsz valamit rajta amivel oda tudsz menni hozzá, és elkezdeni beszélni vele.

Vagy kezdj el valamit rendszeresen csinálni. Például én járok rendszeresen futni, mindig ugyanabban az időpontban, ugyanarra a helyre, és ugyanazokat az embereket szoktam ott látni, már automatikusan köszönünk egymásnak. Ha például akarnék akkor bármelyikkel nekiállhatnék beszélni meg ismerkedni, mert már valamilyen szinten "ismerősök" lettek. Most neked nem kell feltétlen futni, vagy túrázni vagy bármi, csak valamit csinálj amit szeretsz megtudod oldani, van rá időd, és van rá lehetőség hogy közben embereket ismerj meg. Elvégre ha ugyanazt űzitek akkor már valami közös pont van, és ez nem is rossz kiinduló pontnak.

Sok sikert!

2013. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Szia! :D

1.)Tundod kell hogy MINDEN ember kulombozo... Minden ember EGYEDI!!! Tudom ez kicsit olyan nyomin hangzik de igaz!

2.) kepzeld magad mas helyebe! Lehet h epp o is szimpatikusnak tart csak fel megszolitani... Merj kezdemenyezni! Amugy en is hasonlo gondokkal kuzkodtem kb 1 evet de 3 honapja ugy dontottem h miert varjak en masra mikor ugyanazt megtehetem en is egy baratsag erdekejert. Az elejen kicsit sem latszott h lesznek barataim de most veszem eszre h mennyire korul vagyok veve baratokkal. Csak azert kell tudnod h baratok mellett is lehetsz maganyos! H erdekel, hogy, hogy lehet kiegyensujozott eleted akk irhatsz privatban... 17/F

2013. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha munkahelyen tudsz ismerkedni, beszélgetni, az jó. Ha nem is életre szóló barátságot, de haverságot köthetsz és eljárhatsz szórakozni. Nem minden buli szól a piáról és a képmutatásról. A "normális" emberek is szórakoznak. Eljárnak kávézóba beszélgetni, moziba, színházba, kiállításra, sétálni, kirándulni ... nekem rengeteg olyan ismerősöm van aki bulizni is jár és mellette "értelmes" kikapcsolódása is van.

Az nem igaz hogy semmi nem igazi ebben a világban. Úgy érzem kicsit lenézed a hétköznapi embereket, pedig vannak értékes emberek csak venni kell a fáradságot hogy megismerd őket. Ha valaki szimpatikus, szólítsd meg. Valószínűleg furcsán fognak páran nézni, de nem biztos hogy mindenki. Használd az internetet! NE a chateket és társkeresőket, hanem olyan fórumokat amik arról szólnak ami téged érdekel. Ott normálisabb emberek vannak mint chateken és már van is közös témátok.

sok sikert!

2013. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
3 percen belül 3 válasz... Ez sem adatik meg mindenkinek.
2013. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nem mindegy hogy magányos vagy, vagy unatkozol? Egy barátra vágysz vagy csak hogy eltöltsd a szabadidőd? Lehet hogy valamilyen háziállat is jót tenne, ha nincs időd kutyát sétáltatni akkor tarts halakat vagy papagájt. Lehet hozzájuk beszélni és mindig meghallgatnak :)

4. voltam

2013. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

4.-nek igaza van. A kutya a legjobb, de hozzá kell szoktatni a körülményekhez ugye. Ha mondjuk párt keresel, akkor ismerősök ismerősei, logikus, de lehet, hogy nem figyeltél még fel erre. Ha nem tart vissza semmi egy szimpla lakótárs is jó társaság lehet, persze ezzel óvatosan! És ha már ő is ott van, akkor valamilyen szinten kapcsolatot kell, hogy ápolj vele, lehet belőle egy jó barátság is. Házibuli vagy áthívsz pár havert akik a közelben vannak, elmentek piázni. Nem kell sokat költened sem + az idő is elmegy.

Sok sikert!

2013. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak, akik eddig írtatok!

A munkahely sajnos kilőve, nem arattam eddig osztatlan népszerűséget a kollégák körében.

Sajnos kutyát nem tarthatok, mert albérletben lakom.

Olvasni sokat szoktam, de az nem feltétlenül megoldás a problémáimra. Nem unatkozom, hanem egyedül vagyok. Én is járok futni, sőt gyakran járom a várost; pl. egy órát utazom, hogy vegyek két kiflit - s közben zenét hallgatva figyelem az embereket. Tehát elfoglalom én magam, de valami mégis hiányzik. :)


Nem akarom lenézni az embereket, sajnálom ha így tűnt. -

2013. júl. 2. 20:31
 9/14 anonim ***** válasza:

És mi bajuk van veled a munkatársaidnak?

Én most nagyon szívesen mondanám hogy megyek veled futni azt addig se vagy egyedül, de én csak friss(relatív) levegőn szeretek futni, ezért kiszoktam utazni a világ végére (utazás-futás arány 8:1), ezért 4-kor kelek, és amúgy is amatőr vagyok meg 17 :D

Egyébként tényleg nehéz élőben ismerkedni, de nem lehetetlen ám. Mondjuk én éjjel próbáltam még tavaly nyáron, és rájöttem hogy éjjel Bp-n sem élet, sem józan ember nincsen.

Egyébként valaki itt írt egy jót, hogy fórumokon lehet ismerkedni. Én elég sok ismerősömet így ismertem meg. Fórumon vagy bármi helyen írkáltak-->szimpatikus volt amit írt és fordítva--> elkezdtünk fórumon kívül is beszélni--> megismertük egymást--> találkoztunk és jóba lettünk. Próbálkozz. Friss vagy még itt Pesten, biztos mindenki így kezdi. Egyébként előző helyen ahol éltél sincsenek barátaid vagy valami?

2013. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Így:


Csiribú-csiribá magány szűnj meg!

2013. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!