Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mélypont.20 éves pesti srác...

Mostmivan kérdése:

Mélypont.20 éves pesti srác vagyok és aggaszt a lelki állapotom, úgy érzem én vagyok a legboldogtalanabb ember a világon perpill. Folyt:?

Figyelt kérdés

2 hónapja pánikbeteg vagyok, ehhez társul egy heveny hypochonderség, valamint kb 2-3 héte állandósúlt nálam egy szorongásos állapot, sőt szerintem az sem kizárt hogy depressziós vagyok. Alapvetően racionális tipus vagyok, de úgy érzem most nem tudok kitörni ebből a helyzetből pusztán észérvek segitségével.Ennek az egésznek a tetejébe kegyetlenűl tudom magam sajnálni, szóval.22-es csapdája röviden. Abszolút megszűnt minden kapcsolatom az emberrekkel, a családomon kivűl kb. csak a barátnőmmel érintkezem. Egyszerűen nem találok senkit a közegemben aki nem érdekember, akivel ki tudnék alakitani egy egészséges barátságot vagy akármit. Dolgozom, kockulok, eszem, alszom. Ha megkérdeznének hogy rászolgáltam-e a mostani helyzetemre, rászolgáltam rendesen szerintem, de akkor se tudok kikecmeregni ebből a gödörből egyedűl.

Gondolom itt nincs olyan aki valaha produkálta az ALÁBBI tüneteket ami nekem van, de ha valaki fiatalkorában volt depressziós, illetve pánikbeteg, megköszönném ha megosztaná velem hogy mivel sikerűlt helyrepofoznia magát?



2013. júl. 6. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Foglald el magad értelmes és hasznos dologgal. Olyannal ami érdekel. Azon agyalj, ne azon mi a bajod. Idővel ez fog állandósulni.
2013. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) esetleg részben hasonló sorsút tisztelhetek benned? Ha igen, tudom hogy élethelyzetfüggő, de elmondanád hogy neked mi segitett? köszönöm még1x a választ
2013. júl. 6. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia.Hallgass zenét olyant ami megnyugtat és ellazit. Gondolkozz azon hogy,mi okozta ezeket a problémákat nálad.Ha te úgy látod hogy nem javul a helyzeted akkor fordulj szakemberhez.Hidd el tapasztalatból beszélek.
2013. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 20 évesen volt hasonló mélypontom az életemben (az első), ráadásul nőm sem volt. Aztán mikor dolgozni kezdtem gyárban, nos még szarabb lett... Azóta meg csak vagyok. Egyedül. Bocs ha elkeserítettelek:) De nem titkolt célom az hogy megijesszelek! Pszichiáter meg gyógyszerek, el ne kezd!
2013. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 19 évesen volt ilyen mélypont az életemben, de ott már komoly dolgok voltak. Segítséggel tudtam kikecmeregni belőle. Először pszichológus segített, meg a terápia, de aztán az évek alatt rá kellett jönnöm, hogy ezek csak arra voltak jók, hogy rávilágítsanak bizonyos dolgokra, viszont nem változtatták meg az életem. Komoly javulás akkor történt, amikor igazi segítséget kaptam és pár családtag mellém állt. Azóta csak egyre jobb minden. Lassan javulnak a dolgok, de azért javulnak. Csak magadnak tudsz igazán segíteni, másoktól ne várj semmit, én nagyon sokszor belebuktam ebbe, barátokat veszítettem el, mert ömlött belőlem az önsajnálat. A pszichiátert és a gyógyszereket kerüld el jó messzire. Nem segítenek azok semmit, csak a tüneteket enyhítik.
2013. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, jobban érzem magam:)
2013. júl. 6. 16:11
 7/12 tetris ***** válasza:

Szia!

A hiphohonderség azért van, mert pánikbeteg vagy. A depresszió kéz a kézben jár a pánikbetegséggel. Vagyis egyik következik a másikból.

Sokan nem fognak velem egyetérteni, de én a gyógyszeres kezelés híve vagyok.

20 éve vagyok pánikbeteg, de amióta szedem rá a gyógyszereket, semmi bajom. Nem lettem zizi a bogyóktól, normálisnak érzem magam. Előtte één is próbálkoztam először azzal, hogy saját magam legyűrjem a pánikot, de nem ment. Aztán próbáltam a pszichoterápiát, de semmit nem használt. Aztán jött a gyógyszeres kezelés, és 1 hónap után már éreztem, hogy újra a régi vagyok.

Nekem ez a tapasztalatom, ez vált be.

Gyógyszert pszichológus nem írhat fel, csak pszichiáter. Egy biztos: saját akaratból senki, vagy csak alig néhányan tudnak kimászni a pánikból. A legtöbbünknek szakmai segítség kell a gyógyuláshoz.

A javaslatom az, hogy nem hagyd annyiban a dolgot, mert a pánikbetegség magától a büdös életbe nem fog meggyógyulni. Feltétlenül el kell menned először egy pszichológushoz, és aztán, ha az nem tud mit kezdeni veled, tovább kell lépni pszichiáterhez. De valamit tenned kell, mert ez így nem maradhat.

Az egész életedet tönkreteheti ez a rohadt betegség, miközben van rá gyógyszer, van rá terápia. Csak meg kell találnod azt, amelyik neked használ. Ne várj tovább a csodára, cselekedj!

Minden jót kívánok neked, és ne keseredj el, mert ez még mindig jobb, mintha rákos, vagy szívbeteg lennél. Ez legalább gyógyítható.

2013. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megfontolom, azt meg tudnád még mondani esetleg ha nem nagy kérés hogy végülis melyik gyógyszer segitett rajtad? arra az esetre ha minden kötél szakad, szeretném tudni, mert nem szeretnék gyógyszertől függeni egyáltalán
2013. júl. 6. 23:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Helló!

bocs hogy közbeugatok, de szerintem hiába kérdezed meg valakitől hogy milyen gyógyszert szed, ugyanis ha elmész szakemberhez, lehet hogy Neked mást ír fel, nyilván tünetektől függően, illetve Rád esetleg az a gyógyszer nem ugyanúgy hat. Sok antidepresszáns jellegű gyógyszer van, és nem véletlen hogy csak szakember írhatja fel.

Azért én kiegészíteném azzal, hogy van ismerősöm, akinek a szorongását néhány kezeléssel egy kineziológus megoldotta. Lehet hogy érdemes megpróbálkozni vele.

2013. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazán sajnálom, a helyzeted nem könnyű. Ugyan én nem szenvedek pánikbetegségben, ám annál jobban szenvedek az egyedülléttől, így a soraimat inkább efelé orientálnám (lévén a pszichológiai problémáidra nem tudok mit mondani). Az érdekbarátok jelenléte az életünkben sajnos egy általános tényező, s az ő általuk hátrahagyott űr betöltése csak rád, rám, ránk vár. Az embereknek nagyon kevés barátja van, a legtöbbjüknek csak (mindkét oldalról) megjátszott kapcsolatai vannak, azonban nekik megadatott az a baromi nagy szerencse, hogy ezen nem keseregnek, sőt mondhatni, boldogok így. S van a hozzád hasonló kisebbség, akiket bánt és zavar, hogy nincs senki, akire igazán számíthatna; aki nem csak facebookon vagy nem csak napsütéses időben barát, hanem az utcán is köszön s tartja az esernyőt a tomboló viharban.

Én is ilyen dolgok miatt szenvedek; néha jobban, néha kevésbé. Ezzel a tudattal együttélni baromi nehéz, de megoldható; hisz minden nap egy új lehetőség arra, hogy megszűnjön a magány.


ha igényled, nagyon szívesen beszélgetek veled hosszabb távon is - én is 20 f pest

2013. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!