Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy oldjam meg a problémáimat...

1lány.... kérdése:

Hogy oldjam meg a problémáimat? Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy hosszú lesz, de nem tudom senkinek kiönteni a szivemet, gondoltam leírom ide a gondomat, mielőtt valami hülyeséget csinálnék. Szóval, amit rólam tudni kell, 24 éves vagyok, egyedül élek (mostmár), anyukám hosszú betegség után meghalt, párom pedig elköltözött tegnap, annak ellenére hogy babát várok, ami most derült ki egy pár napja, a cigit nem vagyok képes letenni ezért gyűlölöm magam, senkim nincsen mostmár, egy keresztanyám van aki szó szerint kinevet és élvezi h szenvedni lát, meg van egy nagyon idős nagyim. Az apukám nagyon beteg, sokat van korházba, operálják stb. ennek ellenére iszik még mindig szóval vele beszélni nem lehet, barátnőm igazából nincsen, mint kiderült, mivel a bajban nem volt itt egyik se, amikor anyum meghalt (2 hónapja) csak a párom volt velem, akivel úgy megromlott a kapcsolatunk azóta hogy szakítani kényszerültünk, munkánk nincsen, ő ismét játékgépezni kezdett, most iszonyú lelkiismeret furdalásom van amiért elküldtem őt, hisz ez is valójában egy betegség, és az elkeseredettség, a pénztelenség miatt csinálta, tudom hülyeség, ő is tudja, de talán mégis össze kéne tartanunk? nem tudom... Nagyon szeretem őt, ő az életem, a babát meg tartsam e? nem tudom... dohányzok és rengeteget idegeskedek, szerintem biztosan csak ártok a babámnak, 5 hetes vagyok egyébként. Ennyire még soha nem láttam kilátástalannak a helyzetet, már az öngyilkosság gondolata kezdett forogni a fejemben de tudom ez gyávaság, viszont megoldást nem tudok találni semmire sem. Mivel kéne egyáltalán kezdenem? Mit tegyek hogy valahogy elinduljak egy jobb úton? Segítsetek kérlek valami jó tanáccsal. Köszönöm.

2013. júl. 27. 02:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
azt hogy senkim nincsen azt pontosan így értem, semmi túlzás nincs benne, nincs egyetlen egy ember se akit fel tudnék hívni és kicsit beszélgetni, nekem még nem mondta soha senki, hogy ha bajban vagy, el vagy keseredve, hívjál nyugodtan fel... :( ez a szomorú igazság, és elhagytam az egyetlen embert aki szeretett...
2013. júl. 27. 02:37
 2/21 anonim ***** válasza:
Amikor jársz terhestkornára, próbálj meg a többiekkel összebarátkozni! Lehet, hogy szintén lesz ott is egyedülálló anyuka.
2013. júl. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Én csak azt tudom mondani neked, hogy egyetlen értelme van az életünknek, vagyis egyetlen olyan fontos dolog, amire életünk végén is büszkén gondolhatunk majd: Felnevelni egy gyereket!! A többi mind lényegtelen! Ha lesz egy kisbabád, akkor az egész világból ő lesz neked a legfontosabb és nem számit a többi ember, sose leszel egyedül! Persze ehhez jó lenne azonnal eldobni a cicit is! Fel a fejjel, és sok boldogságot kivánok neked!! :)
2013. júl. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjuk a szentimentális hülyeségeket, jó? A babának nem lenne jó, ha megszülnéd: depressziós vagy, magányos, munkanélküli, nikotinfüggő, ilyen zűrös körülmények közé ne szülj, mert csak elszúrnád a pici életét is. Egyelőre rendezd az életedet, keress munkát, legyél túl a szakításon... lehet még normális életed, családod, csak ne kapkodd el, ne csinálj kis bajból óriásit. Ne feledd, akik itt bíztatnak, hogy szüld meg, azok egy fillérrel sem fognak támogatni, nem kérheted meg őket, hogy vigyázzanak a picire, míg te dolgozol, vagy főzöl... Ésszel dönts egy ilyen súlyos dologban, szeretettel meg cigifüsttel nem lehet jóllakatni egy ovist...
2013. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ne légy elhamarkodott, próbálj beszélni a körzeti orvosoddal, védőnővel, az önkormányzat családügyi munkatársával. Biztos kitalálnak valamit. Valószínű, hogy más, hasonló helyzetben levőknek is segítettek már.

Az élet az első.

2013. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
4-el értek egyet. Ha ilyen rossz körülmények közé születik a baba, az se neki, se neked nem lesz jó és csak még depressziósabb leszel. Egy gyereket nem kicsit nehéz felnevelni. A szülés utáni depresszióról ne is beszéljünk, ami sajnos előfordulhat bárkinél és ha erre a depressziódra is rárakódik, lehet, tényleg hülyeséget fogsz csinálni. Éppen elég nehéz egy ilyen helyzetből egyedül is felállni, nemhogy úgy, hogy még egy nem kis teher van a nyakadban. Én a helyedben elvetetném. A további sorsodért meg te vagy a felelős, nem lehetetlen barátokat, meg új párkapcsolatot találni...
2013. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló, aki munkanélkülinek titulált, azért azt elmondanám, a magam védelmében, hogy én májusban szereztem egy diplomát, és elvileg folytatni akartam tovább az egyetemet, csak nyári munkát akartam keresni, a párom az akinek rendes állásra volna szüksége, szóval én munkanélküli nem vagyok! Depressziós az lehet hogy vagyok, de nikotinfüggő megint csak nem, elindultam a jó úton, kidobtam a cigit éjjel és nem gyújtottam rá, nem is fogok, eddig még nem okozhattam akkora bajt a babának, sokan nem tudják az 5. héten még hogy terhesek, és dohányoznak, mégis megtartják a gyereket! És én is megfogom, van egy lakásom, addig még összeszedek valami pénzt is, márciusig biztos sikerül valahogy, és felnevelem a gyerekemet! Köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat!
2013. júl. 27. 13:09
 8/21 anonim ***** válasza:

szia, a te helyzetedet nem tudom átérezni, de én a helyedben nem tartanám meg a babát!!! csak akkor ha az igazival együtt maradsz és vele együtt fogsz élni, ez nagyon nagy dolog az életedben egy gyermek vállalás, érdemesebb lenne akkor ha már kicsit idősebb leszel biztosak az anyagi dolgaid is.


e z hogy minden most összejött nagyon rossz lehet, nálam pl a depresszióm forrása egy nős pasas, akit nem bírok kiverni a fejemből, de szeretem.:(


ui. a cigiről le lehet szokni erős akarattal de nehéz biztos

2013. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Értelmes tanácsokat kellene adni. Ha nem tartja meg a babáját az gyilkosság lenne. És még erre búzdítjátok?

Érthetetlen. Szerintem oly mindegy hogy még csak pár hetes (hasban), vagy már pl. tíz éves.

Aki akkor kerül hasonló helyzetbe az is ölje meg a gyerekét meg mert a sorsát nem látja előre?

2013. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
az is gyilkosság hogy meghagyja és teszem azt rossz élete lesz a babának... én ha kívánhatnám visszanézve azt kívánnám hogy bárcsak elvetettek volna a szüleim.... bizonyos dolgok rosszabbak a halálnál.... Az öngyilkosságnak meg semmi köze nincs a gyávasághoz, de azért azt nem szeretném hogy öngyilkos legyél! Nekem van amúgy egy ötletem kezdésnek, hogyan tudd segítő környezetben nevelni a gyermeked! Ha gondolod írj egy üzenetet, hogy melyik városban is laksz és utána nézek hogy ott van e erre lehetőség. Sajnos én is úgy tapasztalom nincs igaz barát.... A barátodat meg ha szereted és ő is téged ne hagyjátok egymást menni!!!! Nehéz és értelmetlen egyedül járni az úton!
2013. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!