Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetnék jobban társasá...

Hogyan lehetnék jobban társasági ember? Egyszerűen taszítom a körülöttem levőket.

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy a feloldódás, és az emberek elkerülnek, átnéznek rajtam. Nem megy a barátkozás, nagyon bátortalan vagyok, ha egyedül vagyok. Félek megszólítani az embereket, és ha megszólítom is őket, akkor sincs témám. Nem tudok miről beszélni... Próbálok ezen változtatni, többet mosolyogni de nem megy.

2013. júl. 31. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mosolygás nem sokat segít, ha csak hallgatsz, mint egy kuka. Próbálj olyan társaságot találni, aminek hasonló az érdeklődése, mint a tiéd, köztük könnyebb lesz feloldódni és beszélgetni is, mert olyasmiről lesz szó, amiben te is otthon vagy és ettől lesz egy kis önbizalmad, ami segít átlendülni a kezdeti nehézségeken ;)
2013. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mondjam, hogy igyál?

Hasonló helyzetben voltam én is jó darabig.

Ha kettesben vagytok, akkor célszerű még a kínos csend előtt belekezdeni a beszélgetésbe, akár egy egyszerű "hogy vagy?" kérdéssel... Nem fogják leharapni a fejed, ne félj. Ez a legnehezebb rész. Az első mondat.

Ha vissza kérdez, akkor ne azt mond, hogy "én is", hanem mond el, hogy pl. fájt a fejed pár napja, anyukád cseszeget a házimunkával, várod a jó időt, mert el akarsz menni mondjuk hegyet mászni, vagy bármit, csak ne zárd le...

Aztán, ha kérdezel, akkor használj nyitott kérdéseket... Ne azt kérdezd, hogy szereti-e a palacsintát, hanem, hogy milyen ízű palacsintát szeret? Aztán mond el, hogy te hogy szereted a palacsintát... (Ez kicsit meredek példa, de nekem bejött)

Szóval mondom, ne tegyél fel olyan kérdéseket, amikre 1-2 szóval lehet válaszolni.

Illetve vannak ilyen "aduk" amiket ki lehet játszani, mint kérdés, ha már kezd valamerre alakulni a barátság, mint pl. hogy mit csinálna, ha mindent megkaphatna, ha temérdek pénze lenne?

(Ha gondolod, akkor szívesen segítek, pár privát beszélgetés keretein belül)

2013. aug. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj.. Előző vagyok, azt azért ide írnám, hogy nem itt akarok párt találni... Csak segíteni szeretnék.

Asszony ki is vesézne...

2013. aug. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legfontossabb, hogy ne görcsölj a témán. Minél jobban rágod magad azzal, hogy nem vagy olyan nyitott mint mások, annál jobban be fogsz gubózni. Azt el kell fogadnia mindenkinek, hogy nem vagyunk egyformák. Van akiből dől a szöveg és akárhol akárkivel össze tud bratyizni, van aki visszahúzódóbb, kevesebb barátja van, társaságban se beszél sokat. Ez mindenkinek az egyéniségétől függ. Egyik tábor sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Az tényleg jó ötlet, hogy ha van hobbid, vagy valami jobban érdekel, akkor abba az irányba indulj el, ott keress olyan programokat, ahol kapcsolatba léphetsz emberekkel. Kis lépésben haladj, először csak pár mondatra elegyedj szóba valakivel, ne azt várd hogy az egész napot veled akarja átcsevegni majd. De a kis lépések is nagy erőt adnak majd és egyszer csak azt veszed észre hogy már óriásokat lépsz. A lényeg hogy lazán.

2013. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A második válaszolónak külön köszi a palacsintás példát. :D Ja, és semmiképpen sem akarok pasizni, nehogy erre gondoljatok. Egyszerűen minél többet szeretnék ismerkedni, barátokat szeretni. Csak úgy spontán odamenni valakihez, vagy egy társasághoz és beilleszkedni. :) Ez a cél, aminek a megvalósítása nehezen megy... :/
2013. aug. 1. 22:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha odamegyek egy "Hogy vagy?" vagy "Hogy telt a napod?" kérdéssel, és nem kérdez vissza? Vagy 2 szó után abbamarad a társalgás...
2013. aug. 1. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérdez vissza, akkor BUNKÓ! Nem is éri meg vele foglalkozni... Vagy legalábbis szerintem ez reflex szerű kérdés....

Vagy ő is zárkózott, mint te. Az ilyen emberekkel neten könnyebb beszélgetése elegyedni és kis beszélgetés után már személyesen is menni fog.

Ha viszont személyesen akarod vele elkezdeni, akkor... Hm... Akkor bombázd le kérdésekkel, amire biztosan válaszol adott szituációban. (Hogy vagy? Szép az időnk ugye? Ha nem rád figyel, akkor kérdezd meg, hogy zavarod-e?, Ha nem egyértelmű, hogy éppen mit csinál, akkor kérdezz rá... Ha olvas, akkor kérdezd meg, hogy mit olvas? Milyen jellegű dolog, milyen hosszú miről szól?)

Vagy, ha éppen nem csinál semmit és nem is zavarod különösebben, akkor kérdezd meg, hogy mit szokott csinálni, ha éppen nem azt, amit most?

De van egy olyan megoldás is, amit azért nem érdemes bevetni, mert a "kínos csöndhöz" vezethet, az pedig nem más, mint, hogy elmondod, hogy te szeretnél vele kommunikálni, de nem engedi és ez így neked nem jó...

2013. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Második voltam :)
2013. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves kérdező feladtad a leckét!Én is hasonló cipőben járok,nem sok jót mondhatok Neked.Vagyunk páran akik valahogy furán viselkedünk, vagy nem bizalomgerjesztő a külsőnk.Vagyis eltérünk az átlag "jófejektől"- valami genetikai probléma lehet-egyszerűen: nem vagyunk szimpik.Ezért is nehéz ismerkedni,ha "átlag" lennél ,befogadnának téma is lenne bőven.Bocsás meg a véleményemért,nem kenyerem a mellébeszélés.TALÁN OLYAN TÁRSASÁGOT KERESS AHOL AKAD KÖZÖS TÉMA:NŐK,KALANDOK,FÜLLENTS KICSIT,NEVETNEK RAJTAD DE MEGSZERETNEK.
2013. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok!!! És gondolkoztam rajta én is, hogy kiírok egy ilyen kérdést ide:)

Pontosan az van velem is, amit a kérdés alá kifejtettél.

Annyi különbséggel, hogy van olyan társaság, ahol viszont teljesen máshogy viselkedem, hamar középpontba kerülök, mindenki rám figyel és nagyon elememben érzem magam. Annyira rájöttem már, hogy a rocker társaság az egyik, ahol fel tudok igazán oldódni (tinédzser korra visszavezethető dolog) és igazán önmagam lehetek, a harsány, vidám, figyelmet kikövetelő önmagam.

De nehéz egy adott típusú társaságot találni (elköltöztem egyetem miatt). Engem az érdekelne, hogy hogyan lehet akármilyen társaságban elvegyülni és jól érezni magam, nem csak abban, ahol eleve úgy érzem magam mint hal a vízben. /még nem olvastam el a kommenteket, hátha adnak ötelteket:) /

neked is hajrá, kitartás, biztos van megoldás!!

2016. ápr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!