Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nektek meddig tartott az a...

Nektek meddig tartott az a periódus, amíg semmi sem jött össze, és minden csak rosszabb lett?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az életem minden területén csak süllyedek lejjebb. Szakítás, egyetem, magány, családi drámák. Hogy lehet ebből kievickélni és mit kéne tennem? Bennem és a hozzáállásomban van a hiba, vagy ez csak szerencse kérdése? Belefáradtam már nagyon ebbe.
2013. aug. 31. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Velem is ez van most, bár a kapcsolatommal nincs gond, de amúgy igen sz.r minden. Én pl. próbálom pozitívan nézni a dolgokat, de mikor váratlanul újabb rossz dolog történik, nem könnyű. De idővel mindenképp jobb lesz, örökre csak nem lehet rossz minden.
2013. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy kisebb-nagyobb jó dolgok nem történnek velem, de üresnek tartom az életem. És ennek már 3 éve. Nekem is a sulival kezdődött, nem tudtam rendesen befejezni a nyelvvizsga miatt (nem tehetek róla, nincs nyelvérzékem). Aztán szakítás, munkanélküliség, majd jött egy betegség.

Szerencsére ez utóbbi nem komoly, a szakítást is kihevertem, de pl azóta sincs munkám, ami nagyon megvisel. Tényleg mindent megteszek, a fél nyelvvizsgám is megvan már azóta, elvégeztem két szakmát, de semmi.

Párkapcsolatra pedig gondolni sem merek addig, amíg föl nem állok, mert hát ki a fenének kéne egy munkanélküli szerencsétlen? (Amúgy a barátom is emiatt csalt meg, és hagyott el. Állítása szerint kiábrándult belőlem)


De ettől függetlenül bizakodó vagyok, hiszen a felhők felett mindig süt a nap. :) És úgy gondolom, hogy egyszer majd jobb lesz. Ezt kívánom neked is! :)

2013. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát...velem ez van hat éve. Pontosan 2007 óta. Azóta rossz. De rájöttem, hogy ez miattam volt, mert ahelyett, hogy pozitívan gondolkodtam volna, csak sajnáltattam magam és ha így állok a világhoz, az is így fog állni hozzám. Én régen csak annyit láttam, amikor minden tönkrement, hogy van körülöttem egy csomó ember, akik egész életükben semmit nem csináltak, csak sírtak és nyavalyogtak, hogy nekik milyen rossz, de közben nem tettek semmit azért, hogy jobb legyen, én meg mindig keményen küzdöttem a suliban és mindenhol, hogy előre jussak. Ehhez képest nekik jóra fordult a sorsuk, mellettük lett olyan ember, aki meghallgatta őket, én meg teljesen egyedül maradtam és szinte pokol lett az életem. De ez azért történt, mert ezek az emberek átgázoltak mindenkin, nem kicsit aljasul, mert azokat szúrták hátba, akik segítettek nekik, köztük engem is. Úgyhogy jó nagyot tévedtem. Azt hittem, ha olyan leszek, mint ők, nekem is jó lesz, de végül az ő életük is összeomlott, akárcsak régen az enyém és mélyebbre süllyedtek, mint eddig bármikor. Most meg próbálok kijönni az önsajnálatból, de annyira rászoktam, hogy észre se veszem. Én is belefáradtam már, unom az egészet. Különösen azért, mert emiatt a hülyeség miatt teljesen egyedül maradtam, nincsenek barátaim és ez nagyon rossz érzés, szenvedek tőle, utálom. Ráadásul már az emberekben is kevésbé tudok bízni. Én azt mondom, hogy a hozzáállás a fontos. Ha úgy állsz hozzá, hogy sikerülni fog, akkor tényleg úgy lesz. Csak ne várj egyből túl nagy sikert és ne kezd el az első kudarc után sajnáltatni magad. Én ebbe a hibába estem.
2013. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2 Ha valaki nem támogat a bajban, azt ne sajnáld, hogy elhagyott. Az nem volt a társad.
2013. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és a bíztatást!

Biztos sok múlik azon is, hogyan állok hozzá a dolgokhoz és sajnos az állandó önmarcangolás és önsajnálat csak ront a helyzeten. Én sajnos nagyon pesszimista ember vagyok, ez az egészségemre is kihat. Az összes sikertelenséget kudarcnak élem meg, a sikereknek meg nem örülök eléggé. És az idő csak megy el a fejem felett... Próbálok apró örömöket lelni az életben és pozitívabb lenni. Nehéz. Nem lehet mást tenni.

Azt hittem nem sokan lesznek, akik még így éreznek... Nektek is kívánom, hogy legyen jobb a helyzetetek és boldogabbak legyetek! :)

2013. aug. 31. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:

hello. én nekem kb 4-5 éve tart ez az időszak, lassan 24 leszek,de épp a minap változott ahozzállásom.

eddig a miért éljek semmi értelme megpróbálni hiszen semmire sem vagyok jó .... röviden depresszió panaszkodás.

de most már újúlt erővel várok mindent hiszen ha semmi értelme semminek mi van akkor ha nem sikerül valami?

semmi. bár mindig lehet rosszabb de akkor mi van? semmi.

szóval most az enyhén pesszimista nihil lett újjá rajtam, azzal a hatalmas előrelépéssel hogy mostmár meg akarom próbálni. mert ha nem próbálom az sem baj de így esélytelen az hogy bármi jó is legyen ami statisztikailag elő kell hogy forduljon valamilyen mértékben.

bár a legnagyobb negatívumom a lustaság, beképzeltség, és az hogy nem tűröm a kudarcot.

de hétfőn elvileg elkezdek kicsit dolgozni közmunkába és nagyon jó lesz hisz végre új kudarcok érnek majd.

de még szociális és egyéb gondokat csak sokkal később tudok majd megoldani azzal ráérek csak szép lassan, van még jóesetben 40-50 évem próbálkozni és csalódni kudarcokat átélni.

de ezen felül még a bizalommal is gondjaim vannak, az hogy ne bízzak meg senkiben eddig bevált.

ezen nagyon szeretnék majd a későbbiekben változtatni, legalább egy számomra igazán szimpatikus személlyel kivételt tenni ez ügyben.

ja és töretlenül hiszek abban hogy mindenféle ember létezhet , és hogy bármi megtörténhet.

2013. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"2 Ha valaki nem támogat a bajban, azt ne sajnáld, hogy elhagyott. Az nem volt a társad."


Tudom-tudom, és hidd el, ma már nem is bánom. :)

2013. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 év...
2013. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem azóta nehezebb sokkal, mióta anyám elvesztette a munkáját, és hitele is van. Velem lakik /korábbi válása miatt /, és nekem támogatnom kell, teljesen rám szorul anyagilag, ami nekem is borzasztó nehéz, emiatt hónapról hónapra élünk. Ennek kb. 2 éve. Előtte több mindent megengedhettem magamnak, / pl. színház, koncert, ez mára szinte luxussá vált. Nem tudum úgy élni az életem, mint szeretném.

Remélem, hogy előbb-utóbb rendberázódunk, pl. lesz valami munka számára is. Én igyekszem kis dolgoknak örülni, vele együtt, és bizakodni, hogy jobb lesz.

Dédapám mondta mindig, hogy "Sose volt, hogy ne LETT volna!"

2013. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!