Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha paranoiás...

Mit csináljak, ha paranoiás és depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok,tavaly sokat bántottak egy olyan dolog miatt ami nem volt igaz rólam.Mindenki elfordult tőlem,csak sulin kívül volt egy két barátom akikkel sajnos abban az időben nem tudtam találkozni,mivel nem egy városban lakunk.Egész évben sírtam és már oly annyira kiakasztottak (lek*rváztak,kinevettek,hogy egy idő után elkezdtem félni.Sajnos ez a félelem a mai napig nem múlt el,pedig azóta sokkal jobb a helyzet,habár paranoiás lettem.Azokban az időkben a barátom volt az aki mindig ki állt mellettem.Ha hiszitek ha nem,több mint egy évet voltunk együtt.Jöhetnek a szidások,hogy te még kicsi vagy ehez stb.de nem.Egy ember sosem kicsi,hogy szeretni tudjon.Vele nyár elején szakítottunk.Azóta sikerült kihevernem,de depressziós vagyok,félek mindentől.Anyukám pszichológushoz is elvitt egyszer.Nem merem neki elmondani,hogy megint szükségem lenne rá,nem akarom,hogy aggódjon.Kétszer hosszú ideig kórházba kerültem,nem akarom hogy megijedjen de ez így nem mehetek tovább.Nyár elején az is kiderült,hogy ezek a lányok a sok bántást mind össze azért csinálták mert féltékenyek voltak.Bevallom tényleg mindenki a suli egyik legszebb lányának tart,de én jobban örülnék ha inkább barátaim lennének,és nem bántanának,nem félnék stb.
2013. szept. 22. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szomorú ezt hallani. Nem tudom, a pszichológussal mire jutottatok, ha csak arra, hogy anyukád aggódik emiatt, akkor a pszichológus nem magyarázta el, hogy miről van szó.

Ha az ő aggodalma miatt nem mersz foglalkozni a problémáddal, azzal nem juttok egyről a kettőre; a probléma adott: rosszul érzed magad ebben az állapotban.


De mint látod, kiderült az igazság. Ha te tudod az igazat, akkor bárki mondhat bármit, te tudod, hogy az nem igaz. Nem könnyű a gyakorlatban, de próbálj meg a tényeknek hinni, és nem annak, amit mások mondanak. Ha befeketítenek a hátad mögött, akkor akinek valóban fontos vagy, az nem fogja elhinni anélkül, hogy ne kérdezne meg téged is. Így azt is tudhatod, kinek vagy fontos. A többi meg igazából érdektelen.


Szerintem próbáljatok meg egy másik pszichológust, főleg, hogy te írod, hogy szükségét érzed.

2013. szept. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtam mondd meg anyukádnak, hogy szükséged van a pszichológusra. Persze, hogy aggódni fog, hiszen az anyukád és szeret téged, jót akar neked. Az anyukád meg fog érteni téged,de hidd el, hogy ha nem tudja, hogy mi a bajod, akkor nem tud rajtad segíteni. Légy vele őszinte. Fel a fejjel!
2013. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Anyukádnak szerintem is mondj el mindent, mert ő tud segíteni. Gondolj arra ha neked lesz lányod és neki lesz valami baja, te is örülnél ha tudnál róla, elmondana mindent. Ha magadba tartod az nem lesz jó hosszú távon, ezt szellemileg és fizikailag is meg fogod tapasztalni.

Amúgy sajnos sok gyerek nem tudja, mit tesz azzal amit cselekszik pl a te esetedben, hogy mindenfélét mondanak rólad. De idővel ezt kinövik majd. Persze nem mindenki, ezt majd tapasztalhatod később is, nem feltétlen magadon.

Ha nagyon rossz a helyzet válts iskolát:S

2013. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!