Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül élő felnőttek, és...

Egyedül élő felnőttek, és fiatalok, kik eldöntöttétek, hogy egyedül élitek életeteket! Mikor határoztátok el azt, s mi volt annak az oka?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 21:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Nem határoztam el, hanem így alakult és erre voltam kénytelen berendezkedni. Mostanra már annyira megszoktam, h nemrég egy srác, akiért 2 éve még odavoltam, elhívott randizni, én viszont nemet mondtam, mert elkezdtem egy videójátékot és fontosabbnak tartottam azt befejezni. Már elfelejtettem, milyen az emberi kontakt és már nem is hiányzik! Ha magányosnak érzem magam, találok vmit a szobámban, amivel elterelem a figyelmem és ennyi!:-)
2013. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
100%

Az ember genetikailag társas lény, aki az egyedüllét mellett dönt az a gyerekkori, esetleg későbbi élményei miatt teszi. Kevésbé általánosan, az ilyen ember a múltban nem sok jót kapott az embertársaitól, ellenben sok rosszat. Ezek az emlékek formálják a jövőt elhozó döntéseink.


Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Úgy 14-15 évesen volt a fordulópont. Akkor eldöntöttem, hogy minimalizálom az emberekkel való kapcsolatot: elkerülni mások társaságát és csak akkor megszólalni ha kérdeznek vagy nagyon fontos. Persze e döntés nélkül is egyedül akarnám élni az életem, de hozzájárult a "mélyebbre" süllyedésben.


Szerintem az ok: a gyerek kortársak terrorja, a szüleim állandó veszekedése(ált. egymással) és úgy általában a felnőttek közönye.


35/F

2013. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

# 2/2


Akkor ezek szerint nem "korai" eldöntenem 17 évesen, hogy nem szeretnék magam mellett társat életem során?

Nekem csak magával a párkapcsolattal volna problémám... a jelenlegi környezetem nagyon jó, de a múltban bizony veszettül sok baj, probléma ( családi, iskolai, testi, lelki) érintett, s sokat szenvedtem.

Továbbá külsőm, s az ebből adódó lelki problémáim csak tovább fokozzák azt a kapcsolattól való taszító érzést.

Magyarul barátilag bárkivel el tudok lenni, de hogy életem során legyen állandó párom, stb. el nem tudom képzelni.

2013. nov. 27. 23:31
 4/43 anonim ***** válasza:
80%
2 Én is sok rosszat kaptam, mégis gyűlölök egyedül lenni. Igaz, hogy jó két és fél évre bezárkóztam és megszüntettem minden baráti kapcsolatomat, de rájöttem, hogy ez borzalmas. Amikor így el vagyok szigetelve a külvilágtól az olyan, mintha semmi értelme nem lenne az életemnek, csak az, hogy ülök a szobámba és várjam, hogy megdögöljek, vagy belém csapjon a villám. Szerintem az igazi élet az emberek között van. Persze mások vagyunk, mások az igényeink...csak érdekesek ezek a különbségek. Én a sok emberektől és családtól kapott pofon ellenére nem tudnám egyedül elképzelni az életemet és nem is akarom.
2013. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én max csak vágyom rá, hogy legyen egy birodalmam, ahova az jön, akit odaengedek. Nem feltétlenül az kellene legyen az otthonom, de jó volna második otthonnak, leginkább nappalra, elsősorban hivatást gyakorolni, és időnként reggel ugyanott ébredni b....a meg! :)
2013. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes kérdés. Kíváncsi volnék rá, hogy a kérdező fiú avagy leány-e. Én is gondolkodtam hasonló dolgon, de még fogalmam sincs mit hoz a jövő. Általában úgy érzem, hogy inkább elhúzódnék a világ elől csak amikor a barátaimnak nevezett valakik bárhova elhívnak akkor azért megyek velük, hogy ne bántsam meg őket. Valamiért szeretnek vagy sajnálnak, nem tudom. Jobban szeretek a munkahelyemen lenni inkább. Elég sok csalódás ért az életben és inkább valami olyan dologba lettem szerelmes ami nem csal meg. A motorokba. Van 1-2 igazi barátom akik tényleg lelkileg vagy fizikailag is sokmindenben segítettek és mindig próbálom/próbáltam viszonozni, de kb. ennyi. A saját szüleim kb. úgy viselkednek mint az ovisok. Sokat veszekednek még 50 évesen is, néha én vagyok az oka mindennek. Gondoltam már arra is, hogy kinyírom magam és akkor senkinek nem leszek útban de aztán inkább úgy döntöttem, hogy senkinek nem adom meg ezt az örömet. Mindenki nézzen tükörbe és nézzen szembe saját magával. Én akárhogy próbáltam, úgy éreztem, hogy igazán soha senkit nem bántottam. Nem is akartam. Na mindegy. Az emberek nem nagyon értenek meg. Ha egy olyan ember volna a világon aki megért és én is őt és boldoggá tehetném és tudnám, hogy én csaltam őszinte mosolyt az arcára akkor boldog lennék. És remélem, hogy cserébe ő is, mert tudja, hogy miatta mosolygok :) Persze ez egy jó kis mesécske pillangókkal meg ilyesmi... nagyjából ez az álmom. Addig meg élek valahogy. Lehet, hogy előbb becsúszok egy kamion alá vagy felcsavarodok egy fára, de addig legalább úgy éltem, hogy tudom, hogy soha nem volt bennem semmi rossz szándék. Ha neadjisten tényleg így végződne, akkor pedig remélem, hogy rajtam kívül nem sérül meg senki. Mindenki harcol valamivel. Én a magánnyal. Legalább a motorosok összetartanak.
2013. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem szabad így eldönteni, mert ha esetleg melléd szegődik egy véletlen folytán az, aki, akkor örökké bánni fogod.

Elég, ha csak azokat az embereket szűröd ki, akiknél érzed, hogy nem viszik előrébb az életedet. Nekem ez a felfogásom, de sajnos mindig azok ragadnak rám, akiknek nem kéne.

2013. dec. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Az emberekkel kommunikálni nehéz, mert mindenki másként látja a világot és igazából csak a magunk érdeke áll az első helyen, tehát nem is akar igazán senki szeretni sem, meg felfedezni a te énedet sem. Minél kevesebb emberrel tartod a kapcsolatod, annál kevesebb gondod van. Szerintem a tökéletes megoldás az, ha 1 embert találsz, aki nagyjából ért téged és te is érted őt és egymás mellett kitartotok. Ez egyre nehezebb a mai világunkban, de nem lehetetlen.
2013. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem határoztam el, egyszerűen így alakult. 40 felett maradtam egyedül, de már megszoktam.
2013. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az, hogy hiába dolgozok emberek közt és hiába 80%a nő a vendégeimnek, 1 se adja jelét az érdeklődésnek felém. Így megmarad a szolgáltató-vendég kapcsolat.
2014. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!