Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan viseljem el, hogy én...

Hogyan viseljem el, hogy én tök magányos vagyok, a környékemen meg mindenkinek hatalmas ismeretségi köre van?

Figyelt kérdés

A hatalmas az lehet túlzás, de az iskolában pl. szinte naponta szembesülök azzal, hogy az iskolának a városában élőknek és a bejárósoknak is van egy csomó helybéli közös ismerősük, akik nem is ebbe az iskolába járnak.

Az én településemen is mindenki ismer szinte mindenkit, sokan a környékbeli településekről is ismernek embereket, egyeseknek még távolabbról, pl. Budapestről is vannak ismerőseik.

Nekem meg semmi ismeretségi köröm nincs, általános iskolai társaimat ismerem csak meg pár embert a városból, ahova most járok, és ennyi. Nehezen ismerkedek, és fáj minden nap szembesülni azzal, hogy mások mennyivel több embert ismernek.

Hogyan törődjek bele ebbe, hogyan ne fogadjam el, hogy semmit se ér az életem?

(Persze akiket ismerek azok se kedvelnek engem)


2014. jan. 11. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a marhaságot is FB miatt írtad ki, ne legyél már birka...Ki nem sz*rja le másnak hány rohadt ismerőse van, akikkel felszines kapcsolata van...inkább legyen kevés ismerős, barát, de az olyan is legyen, akivel érdemes tartani a kapcsolatot...
2014. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a facebookra gondoltam most, hanem az iskolában hallom nap mint nap, helybéliektől és bejárósoktól hogy olyan helybéli emberekről beszélnek, akiket a bejárósok kitudja honnan ismernek, amikor nem is ebbe az iskolába járnak. Szóval mindenkinek megy a jó nagy ismeretségi kör kialakítása, csak nekem nem, nekem egyáltalán nem.
2014. jan. 11. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Te vagy az Kip? :D

[link]


Amúgy sehogy, kösd fel magad.

2014. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez kimondottan az a típusú probléma, ami csak azért probléma, mert azt csinálsz belőle. Semmi nem olyan, hogy csak hátrányai vannak (mármint néhány eléggé szokatlan dolgot kivéve persze). Sokkal szabadabb vagy, mint a pletykagépek, sokkal szabadabb vagy, mint a sok emberrel gyakran összejárók, így sokkal több időd jut fejlődni, magától értetődően elkerül a megfelelési kényszer, és jövendőbeli, akár futó emberi kapcsolataidban is, nagy hasznára válhat másoknak ez a termékeny, külső szemszög, amibe a jó adottságaid helyeznek.


Lehetne még sok vetületet vizsgálni, sok jó dolgot sorolni, igazából épp annyi ész kell hozzá, mint a hátrányok kigyűjtéséhez. Kellemes fogalmazgatást!

2014. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha vannak közeli barátaid, akkor kit érdekel? Ne a mennyiségre törekedj.
2014. jan. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már el kell viselned, akkor nyilván nem tetszik a jelenlegi helyzeted. Változtass rajta, kezdj el beszélgetni olyanokkal akiket szimpatikusnak tartasz. Nekem is írhatsz, akármi baj van. :) Egyébként meg próbálj meg nem foglalkozni mással meg hogy kinek mennyi ismerőse van. Ne mondd hogy semmit se ér az életed, azért ezt gondold már át! Azért nem ér semmit mert nincs sok ismerősöd? Azért az élet ennél tágabb világ. Te vagy az egyedüli aki értelmet tud adni az életének. Mit szeretsz csinálni? Keress valami hobbit, vagy tölts több időt a családoddal! Mi lenne ha lenne sok ismerősöd? Köszönnétek egymásnak az utcán...lenne kiről pletykálni...néha kommunikálnál velük...és?? Értelmet nyert az életed? Akiket ismersz miért nem kedvelnek téged, miből gondolod hogy egyáltalán ezt gondolják? Lehet nagyon azt látják rajtad hogy távolságtartó vagy ezért közelednek hozzád kevesen. Változtatni kellene egy kicsit a hozzáállásodon, ne azt nézd hogy csak 3 ismerősöm van, hanem hogy már 3 ismerősöm van. :D Érted mit akarok... Még egyszer mondom, írj üzenetet nyugodtan, nem vagyok zaklató vagy ilyesmi, 20 éves lány vagyok. :)
2014. jan. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok/voltam, soha nem értettem, hogy például s barátaim is néha kiről beszélnek(

"Hallottad, mi van xy-nal?

Az meg ki?

Ja, igaz, ne is törődj vele")

Hát, kb így. A saját osztálytársaimon kívül szinte senkit sem ismertem, de nem is érdekeltek, szóval ennyi. Néha megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha bekerülnék a komplexumba, de aztán arra gondoltam, megérné a fáradtságot? Tényleg érdekelnek ezek az emberek, az intrikáik?

Aztán inkább felcsaptam egy könyvet.

2014. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!